Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 20 Lutego 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Woliera Pokojowa - Szyba
Autor Wiadomość
anie_1981 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2015-10-31, 15:00   Woliera Pokojowa - Szyba

Mam wolierę pokojową, drewniany stelaż i siatka na zszywki, mocowana od środka. Od zewnątrz miała pójść pleksa, ale wolierę mam już niecały rok i jakoś tej pleksy ani widu, ani słychu. Za pleksę musiałabym zapłacić drożej, niż za samą wolierę, serio.

Ostatnio zaczęłam rozważać szybę, zamiast pleksy, bo dużo taniej. Ale za to szyba jest ciężka i zdejmowanie jej do umycia to koszmar. Zaczęłam więc myśleć nad tym w taki nietypowy sposób, może szybę przymocować do zawiasów i jej umycie polegałoby na odchyleniu szyby, jakby to było okno? Zawiasy musiałyby być konkretne, żeby szybę utrzymać, a dowiercone by były do drewnianego stelaża...

Jakieś pomysły? Jestem otwarta na propozycje. Woliera stoi w pokoju, więc wolałabym jednak mieć tą szybę, żeby się mniej śmieciło. Zasłoniłabym szybą cały bok i większość frontu, odkryty byłyby fragment nad drzwiczkami, jakieś 80cm x 1,5m

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 157 razy
Wysłany: 2015-10-31, 15:28   

anie_1981, jedynie coś w rodzaju okna - czyli szyba w ramie na zawiasach, w Twoim wypadku to 2 niby okna :D
zapraszam http://www.forum.woliera....p=404453#404453

anie_1981 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2015-10-31, 16:12   

Ja mam tak jakby 3 szpalty we frontowej ścianie i jedną w bocznej. Dwie pozostałe ściany woliery, to ściany pokoju. Tam mam założoną na całej ścianie płytę pilśniową z okleiną, takie coś cienkie i giętkie, jak w tyłach meblowych. No i tak myślę, by tą szybę w ramie i z zawiasami dać na całą boczną ścianę, od frontu na dwie szpalty od góry do dołu, a na środkowej szpalcie (z drzwiczkami), dać szybę tylko na drzwiczki, a do cyrkulacji zostawić całą przestrzeń nad drzwiczkami.

Pytanie kto by mi coś takiego zrobił... Szklarz, stolarz, cieśla? No i te ściany są wysokie, więc się zastanawiam czy robić jedną wielką szybę od góry do dołu, czy to jakby okno podzielić na dwie części.

sikorka 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2015-12-28, 12:31   

Witam prosty przykład
to listwa szer. 4cm.gr.1.5mmz rowkiem na grubość szyby i po kłopocie

Odpowiedz do tematu