Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 28 Marca 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświetlenie woliery, dzienne i nocne...
Autor Wiadomość
anie_1981 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2015-11-05, 14:25   Oświetlenie woliery, dzienne i nocne...

Cześć. Planuję usprawnić troszku oświetlenie w mojej wolierze. Pokój mam bardzo ciemny, więc muszę palić światło w dzień, zwłaszcza o tej porze roku. Do tego od jakiegoś czasu walczę z ptakami o jakieś nocne lęki. Teraz mam w tej wolierze 14 ptaków, wystarczy, że jeden się spłoszy i mam gwarantowaną panikę w kurniku. Dlatego chcę usprawnić nieco oświetlenie i włączać je też w nocy...

Grunt pod ledy mam przygotowany, ale ja bym chciała mieć jeden długi pasek składający się z trzech części, w środku diody niebieskie na noc, a po bokach białe na dzień.

1. Czy w/w schemat to dobry pomysł? (mile widziane uwagi, jeszcze nic nie kupiłam)
2. Mam niestety kabel tylko dwużyłowy w suficie i w ścianie, więc boję się, że nie da się rozdzielić tych diod na dzień i noc, fajnie by było, jakby się ktoś wypowiedział, czy z dwoma żyłami mogę w ogóle planować takie coś.
3. Jeśli mój pomysł nie wypali z powodów technicznych, to czy jest sens bawić się w diody niebieskie, czy wszystkie zrobić białe?

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 157 razy
Wysłany: 2015-11-05, 16:57   

ja mam zwykłą lampkę na biurko a w niej żarowka, która daje światlo o mocy tak 5 w - daje bardzo słabe światło, w pomieszczeniu panuje półmrok, nie przeszkadza to ptakom w nocy
U amadyn w klatce w regale jest 1 żarówka diodowa o ciepłej barwie światła, paski ledowe jakoś do mnie nie przemawiają
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

anie_1981 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2015-11-05, 18:11   

No ja też chyba wywalę te paski. Byłyby super, gdyby nie ta ich problemowość.... Nie mogą długo pracować, nie mogą być w zamkniętym kloszu... Ale ja chcę ewidentnie światło w suficie w wolierze. Mam też akwarium i lubię sobie wieczorem popatrzeć na rybki w półmroku, więc światło w wolierze byłoby super, bo miałabym ten mój półmrok do oglądania akwarium, a woliera emanowałaby własnym, stonowanym światłem.

Miałam zrobić kolejny remont w wolierze, ale zrezygnowałam całkowicie z pomysłu. Żadnego szkła, żadnego światła. Cała ta woliera była zbudowana byle jak, na szybko. Może za jakieś dwa latka po prostu całość zburzę i postawię od nowa. Pleksi drogie, szkło ciężkie i nieporęczne, stelaż z drewna może tego nie wytrzymać. Na razie mam co mam, a jak dojdę trochę do grosza, to pomyślę o budowie nowej woliery. Siatki mi zostało dużo, mogę tą wywalić. Moja woliera jest obskurna i brzydka, ale i tak wolę ją od klatek.

Jak sobie maluszek ładnie ćwierka...

serinuscanariaa 

Województwo: Pomorskie
Wysłany: 2017-02-03, 07:32   

Co do światła w wolierze. Dotychczas na noc gasilem główne źródła światła i zapalałem małe nocne lampki. Jednak zabieram się za zmianę głównych źródeł światla - zmieniam je na LED i pomyślałem, aby za jednym zamachem do instalacji podłączyć ściemniacz, aby korzystać już tylko z jednego (głównego) źródła światła i nie bawić się w jakieś małe lampki.
Orientuje się ktoś czy będę mógł bezproblemowo podłączyć do tego wyłącznik czasowy, czy musze zainwestować w jakiś bardziej rozbudowany regulator z czasówką o ile wgl takie są ??
Ostatnio zmieniony przez AL 2017-02-03, 13:28, w całości zmieniany 3 razy  

Scoti 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2017-02-03, 22:26   

Ja mam taki symulator zmierzchu i świtu: Symulator i jestem z niego na prawdę zadowolony.

Odpowiedz do tematu