Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 22 Listopada 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
hodowla a zarobki
Autor Wiadomość
Rafael 

Województwo: Ślaskie
Wysłany: 2015-12-07, 20:23   hodowla a zarobki

Witam może zadaje pytania bezsensowne albo jak laik , ale jestem młodym człowiekiem i kombinuje jak w prosty sposób dorobić ( jestem praktykantem i dostaje grosze ) na moje hobby czyli gołębie pocztowe i całe lotowanie nimi , bo jak sami wiecie nie jest to tani sport i chciałbym aby wypowiedzi były sensowne i na temat . A więc mam trochę wolnej przestrzeni za gołębnikiem i myślę aby coś małego wybudować ( takie wymiary 2m x 1m x 2m )i chciałbym coś za hodować aby zarobić , nie chodzi mi o zarobienie od razu milionów ale wystarczy 100 zł na miesiąc i będzie dobrze , ale mam dylemat co za hodować aby potem łatwo mi było to sprzedać i nie sprawiało dużego kłopotu w hodowli muszę wybrać między gołębiami ozdobnymi,kurami a królikami .Może któryś z kolegów hoduje coś z wymienionych zwierząt i dorabia w ten sposób na swojej hobby i może mi doradzić .
KOMENTARZE NIE NA TEMAT SĄ ZBĘDNE !!!

ekokurkanaturka 

Województwo: mazury
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2015-12-07, 22:36   

Zależy na co jest zbyt u ciebie w okolicy,rozejrzyj się czego jest u ciebie najmniej,co ludzie by chcieli z tych trzech.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2015-12-08, 07:53   
   Nr Tel.: 660803277

Hodowla gołębi ozdobnych odpada, jeśli liczysz na zyski. Gdyby udało Ci się prowadzić profesjonalną hodowlę na najwyższym poziomie i osiągać duże sukcesy hodowlane, to po jakiś trzydziestu latach BYĆ MOŻE uda Ci się osiągnąć niebywały sukces i zacząć wychodzić na zero. O zarobkach definitywnie zapomnij. Króliki - na małą skalę sukcesem jest, jeśli nie dokładasz do hodowli. Kury - jeśli masz dostęp do taniej paszy i zbyt na jajka, to jakieś grosze uda się zarobić. Musiałbyś jednak spełnić dodatkowy warunek - miejsca musiałbyś mieć co najmniej dwudziestokrotnie więcej i codziennie od rana po kilka godzin stać na targach z jajkami. To samo zresztą dotyczy hodowli królików. Dysponując tak "ogromnym" placem można co najwyżej hodować kilka kurek, które dostarczą na pewno nie darmowe, ale jednak smaczne i zdrowe jajka na jajecznicę. Albo kilka królików, które można spożytkować kulinarnie, ewentualnie sprzedać. Dysponując tanią paszą i mając dobrego kupca można osiągnąć zdumiewający ekonomicznie rezultat w postaci zwrotu poniesionych kosztów.

dardog1 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2015-12-14, 17:49   

Witam Cię kolego , masz podobny problem jak wielu młodych hodowców ,problem poważny bo faktycznie jak napisał Pan Krzysztof zarobienie na hodowli gołębi jest nieziemsko trudne a na pewno nie na początku .Mam kolegę który hoduje krótkodziobe polskie , zakupił je okazionalnie i udało mu się tak dobrać pary że od razu miał niezłe efekty za mamki robiły mu budapeszty i wychodził parę stówek w roku do przodu ale zaniedbał profilaktykę gołąbki mu przychorowały i sezon 2014 miał troszkę na minusie a kiedy opanował choroby na początku sezonu 2015 jego lot mamek czyli budapesztów poszedł w zakrycie i wsiąknął i wtedy już tylko dokładał , nowe mamki które musiał kupić karmiły różnie , ptaszki zdychały a on był w plecy .Co do królików to jak włożysz dużo pracy w pozyskiwanie pokarmu jeśli oczywiście masz gdzie to coś tam możesz zarobić ale nie za dużo , miejsca zbyt wiele nie potrzebujesz bo klatki można zrobić piętrowe. Najlepsze zyski byłyby z kur niosek ale na większą skalę , musiałbyś mieć więcej miejsca i sporo zainwestować z resztą w każdą z tych hodowli trzeba by było dużo zainwestować . Na targu stać z jajkami nie zawsze trzeba , u nas jest sporo ludności napływowej z większych miast i oni sami przyjeżdżają po jajeczka wystarczy tylko napisać na płocie JAJA WIEJSKIE z tym że ja mam mnóstwo miejsca i podczas lata kury żywią się same no i mam ich dużo . Zachęcam cię do spróbowania samemu i przekonania się bo może tobie akurat coś z tych rzeczy się uda . powodzenia.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2015-12-14, 18:06   

na 2x1x1 nie wyhodujesz niczego co by przyniosło zysk w wymaganej wys.Nawet ptaki egzotyczne nie dają tyle zysku

KRET 

Województwo: podkarpackie
Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2015-12-14, 19:28   hodowla a zarobki
   Nr Tel.: 604370012

Rafael mam wolierę 6x4x4 gołębnik 4x3 i zawsze jestem w plecy ,też bym chętnie posłuchał dobrych rad ale podejrzewam że biznesmenów tu wielu nie znajdziesz raczej ludzi z pasją i koniecznie na etacie .

adrian95 
adrian

Województwo: śląskie
Wysłany: 2015-12-14, 20:02   

Rafael, We wszystko trzeba najpierw zainwestować, żeby zwróciły się koszty i zacząć zarabiać. Kury mogą być dobrym interesem, bo swojskie jajka można nawet sprzedać za 1 zł szt. Tylko trzeba mieć kilku stałych klientów. Wszystko zależy jak duży dałbyś radę im teren wygospodarować. Króliki to wiadomo są w klatkach, nie potrzebują dużego terenu. Jeśli miałbyś zbyt to też dobry interes. W lecie wystarczy im trawa i trochę zboża, także koszty znikome ;)

dardog1 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2015-12-14, 20:44   

Mam takiego kolegę który na swoje ptaki i na browarka zarabia handlując gołębiami , z resztą nie jeden z nas coś kupił i nieraz sprzedał z zarobkiem a do tego potrzeba mało miejsca i nie jakichś kolosalnych pieniędzy na początek tyle że potrzebna jest wiedza ,pojazd no i coś co zwie się żyłką handlową.

Speed 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2015-12-14, 20:53   

Na wszystkim można zarobić,ale ZBYT...wystarczy tylko tyle(no i normalna cena) i macie zarobek :)

przemek511 

Województwo: małopolskie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2015-12-14, 21:34   

adrian95, duże kurze jaja to i więcej niż po 1 zł ludziom schodzą.
Na tak małym terenie to ciężko coś hodować co przyniosło by zyski. Zaczynając hodowle jakichkolwiek gatunkow trzeba się liczyć z kosztami rozpoczęcia hodowli(zakup sprzętu, zwierząt itd.) oraz z takimi okolicznościami które prowadziły by do tego ze znów musiał byś inwestować w hodowle jak leczenie etc.
Bardzo ciężko będzie Ci znaleźć cos czego hodowla przyniesie zyski, najczęściej przy dobrych warunkach wychodzi się na zero.
Nigdy sam nie bawiłem się w "hodowle dla zysku" ale z tego co zauważyłem to króliki(mieszańce) nie przynoszą wielkich dochodów-ciężko je sprzedać po dobrej cenie. Sam siedzę w ptakach blaszkodziobych i nie powiem bo sprzedać np. taką hełmiatkę można na prawdę po bardzo dobrej cenie lecz to jest trochę inny temat(duży wybieg, staw, budki, karma po 90 + caly czas i wysiłek włożony w hodowlę no i sporo pieniędzy na start).
Niektórzy inwestują w drogie gatunki gęsi - wiosna-lato prawie zerowy koszty utrzymania bo wystarczy zielona łąka, jesienią i zimą trochę ziarna i owoców /warzyw a ceny sięgają do 3000 za parę- hodujesz jak zwykłą gęś a młode sprzedajesz w super cenie - warunkiem jest jak przy większości gatunków większa przestań.

Mój temat w spisie hodowców:
http://www.forum.woliera....=asc&start=1350
http://www.garnek.pl/przmar8

Odpowiedz do tematu