Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 16 Grudnia 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Hodowla jarząbka
Autor Wiadomość
dzika_zagroda 

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2016-01-13, 11:26   Hodowla jarząbka

Witam,
Reprezentuję Zachodniopomorskie Towarzystwo przyrodnicze - zubry.org dzika-zagroda.pl
Zajmujemy się czynną ochroną żubrów w województwie zachodniopomorskim, jesteśmy na etapie wdrażania projektu reintrodukcji rysia. W Dzikiej Zagrodzie w Jabłonowie na potrzeby projektów ochrony i edukacji hodujemy rysie i żubry, planujemy w tym roku rozpocząć hodowle jarząbków do wypuszczania na wolność w ramach projektu rysiowego.
Poszukuję kontaktu z hodowcami jarząbków dla pozyskania ptaków do hodowli i/lub ewentualnej współpracy.
Pozdrawiam
Marcin Grzegorzek
marcin.grzegorzek@zubry.org
605093721

BIANKA1 
MODERATOR

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2016-01-13, 11:40   

dzika_zagroda napisał/a:
planujemy w tym roku rozpocząć hodowle jarząbków do wypuszczania na wolność

Po to ? https://www.facebook.com/...mment_tracking={%22tn%22%3A%22R9%22}
Ostatnio zmieniony przez BIANKA1 2016-01-13, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  

Therion 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2016-01-13, 15:48   

Bianka słuszne pytanie , po co im te jarząbki .

Garullus 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2016-01-14, 08:22   

Jak to po co? Przecież to jasno z info powyżej zalinkowanej z fb wynika że po to, żeby wywoływać zawały u myśliwych, w czym jarząbki są bardzo dobre. :D

el lobo 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2016-01-14, 08:56   

Z wpisu wnioskuję, że jesteście całkiem zieloni w temacie jarząbka.
Opisz szerzej wasze plany. Ile ptaków chcecie mieć w stadzie hodowlanym, ile chcecie wypuszczać i gdzie, jakie metody hodowli chcecie stosować, jakie macie zaplecze hodowlane i żywieniowe oraz jakie macie na ten projekt środki?
Należę do nielicznej grupy osób, które hodowały te ptaki i mają zarówno wiedzę teoretyczna , jak i praktyczną. Nadal mam kontakty z hodowcami oraz doświadczenie. Jednak szkoda mojego czasu na angażowanie się w projekty bez szans powodzenia. Na razie z opisu wygląda, że chcecie rzucić się ze scyzorykiem na niedźwiedzia. :D

Ostatnio zmieniony przez el lobo 2016-01-14, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  

BIANKA1 
MODERATOR

Wysłany: 2016-01-14, 09:11   

Ja wczoraj zadałam sobie trochę trudu i poczytałam dostępne w necie materiały np
https://polakpotrafi.pl/projekt/rysie

Tylko nie mogę zrozumieć dlaczego akurat jarząbki , po co , w jakim celu . Cel edukacyjny o którym tyle piszą w artykule ? Żubry , rysie i jarząbki ? Jestem ciekawa odpowiedzi na pytania el lobo Co mają jarząbki do projektu rysiów i żubrów .

Jack Sparrow 
Jacek

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2016-01-14, 09:18   

...no właśnie mnie to też zaciekawiło, i myślę, że uzyskamy niebawem odpowiedź :d Chyba Pan Marcin jeszcze tu zajrzy? :P

Paulo Coelho

Garullus 

Wysłany: 2016-01-15, 08:03   

BIANKA1 napisał/a:

Tylko nie mogę zrozumieć dlaczego akurat jarząbki , po co , w jakim celu . Cel edukacyjny o którym tyle piszą w artykule ? Żubry , rysie i jarząbki ? Jestem ciekawa odpowiedzi na pytania el lobo Co mają jarząbki do projektu rysiów i żubrów .

To może ja podpowiem: strefa borealna :?:
Ostatnio zmieniony przez Garullus 2016-01-15, 08:03, w całości zmieniany 1 raz  

BIANKA1 
MODERATOR

Wysłany: 2016-01-15, 09:13   

Garullus napisał/a:
BIANKA1 napisał/a:

To może ja podpowiem: strefa borealna :?:

Koło Wałcza ? Przez 10 lat spędzałam w okolicy po kilka miesięcy w roku ( domek nad jeziorem ) Nie zauważyłam :hmm: Możesz to blizej wyjaśnić ?

Garullus 

Wysłany: 2016-01-15, 11:14   

BIANKA1 napisał/a:
Co mają jarząbki do projektu rysiów i żubrów .

Garullus napisał/a:
strefa borealna :?:

BIANKA1 napisał/a:
Możesz to bliżej wyjaśnić ?

Co więcej wyjaśniać? Ekologia to nauka, a nie "empatia", rozganianie rykowiska czy ogólnie sianie nienawistnego fermentu.
O Wałczu nie wiem nic, zresztą ww. pytanie nie tego dotyczyło ;) co do słuszności zasiedlania Wałcza jarząbkami, rysiami i żubrami też się nie wypowiadam :D

BIANKA1 
MODERATOR

Wysłany: 2016-01-15, 13:12   

Garullus napisał/a:
O Wałczu nie wiem nic, zresztą ww. pytanie nie tego dotyczyło ;)

Tak myślałam . Bo akurat ta sprawa dotyczy terenu Wałcza . Tam znajduje się wymieniana w temacie Dzika Zagroda i tam hodowane są rysie , żubry i ewentualnie jarząbki . A zatem pytanie tego dotyczyło .
Garullus napisał/a:
co do słuszności zasiedlania Wałcza jarząbkami, rysiami i żubrami też się nie wypowiadam :D
Właśnie się wypowiadasz zabierając głos w temacie ;)
Garullus napisał/a:
sianie nienawistnego fermentu.
Najmocniej przepraszam . Rozumiem że dotknęłam czułej struny ? :D
Garullus napisał/a:
rozganianie rykowiska
Oj , faktycznie tragedia . Jak byki zajęte są walką i samicami to tak fajnie się do nich strzela . I te durne " ekologi " rozganiają rykowiska ? Łączę się w bólu z myśliymi :P

sokolnik 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2016-01-15, 13:52   

Rozumiem istotę zadawania pytań. Lepiej zapytać, niż żyć w niewiedzy. Odnoszę jednak wrażenie, że niekiedy zadanym pytaniom nie towarzyszy cele, jakim jest uzyskanie odpowiedzi, tylko naprowadzenie dyskusji na tor kolizyjny. W powyższym pytaniu "Po co?" takim celem jest ponowne zamanifestowanie swojej niechęci (by nie napisać nienawiści) do myśliwych. I, dla wyjaśnienia zjawiska, nie widzę nic złego w tym, że ktoś nie lubi myśliwych. Należy jednak zachować jakąś „etykę niechęci”. Osobiście bardzo nie lubię, gdy mieszkańcy miejskich blokowisk hodują w swoich mieszkaniach psy i koty. Nie oznacza to jednak, że rzucam w takich ludzi kamieniami a ich zwierzęta płoszę. Nie pluję na ich wycieraczki, nie obgaduję, nie wyzywam od bezduszników. Nie manifestuję, że "nie podaję ręki hodowcom psów i kotów w blokach".

Jeżeli uznać, że pytanie „Po co” ma sens, to równie dobrze można zadać pytanie „Po co Pani hoduje papugi?” Jeżeli jednak w tym pytaniu jest już zakamuflowana odpowiedź: „dla myśliwych, by te nienasycone krwi wampiry miały co zabijać”, to takie pytanie należy także zadać w przypadku hodowli żubra, łosia, rysia, wilka, głuszca, cietrzewia, bażanta, zająca… . Wszystkie to zwierzęta są hodowane i wszystkie należą do zwierzyny łownej. Na większość z nich obowiązuje moratorium, co nie zmienia faktu, że są zwierzyną łowną.

Co do samego jarząbka, to jest to ptak „tubylczy” i lęgowy. Ani nie specjalnie nielicznym, ani nie specjalnie zagrożonym. Jeżeli ktoś chce zaangażować swój własny czas, zapał i środki, by tego jarząbka REINTRODUKOWAĆ w dawnych siedliskach bądź otoczyć RESTYTUCJĄ w miejscach z których się wycofuje, to na miły Bóg wszystkiego, czego taka inicjatywa potrzebuje, to pytania „Po co?”.

Garullus 

Wysłany: 2016-01-15, 14:04   

BIANKA1 napisał/a:

A zatem pytanie tego dotyczyło

Przepraszam, ja odczytałem przekaz dosłownie "Co mają jarząbki do projektu rysiów i żubrów", więc według mnie te gatunki (Lynx lynx i Bonasa bonasia) łączy właśnie to co napisałem, a raczej podałem trop chętnym do samokształcenia się. :P Można by tu jeszcze dorzucić parę innych gatunków.... ale do nich strzelać nie można, więc linki z ckliwymi historyjkami będą nie na miejscu :P
Jakoś nie wydaje mi się żeby to co napisałem w temacie było wypowiedzią na temat zasiedlania Wałcza jarząbkiem :P
BIANKA1 napisał/a:

Jak byki zajęte są walką i samicami to tak fajnie się do nich strzela

Nie wiem czy fajnie, bo wolę strzelać przed rykowiskiem, kiedy są mocne w tuszy i nie "dają" piżmem :P a w czasie rykowiska wolę posłuchać jak ryczą ale byki a nie "psełdo"...
Wyluzuj....może naucz się wabić jarząbki, porób im zdjęcia.... to chyba łatwizna, może zdążysz nim wszystkie będą wystrzelane... :P :P :P

BIANKA1 
MODERATOR

Wysłany: 2016-01-15, 14:42   

Garullus napisał/a:
Jakoś nie wydaje mi się żeby to co napisałem w temacie było wypowiedzią na temat zasiedlania Wałcza jarząbkiem :P

No właśnie A temat jaki jest każdy widzi . Zasiedlenie okolic Wałcza jarząbkami .
Garullus napisał/a:
Wyluzuj....może naucz się wabić jarząbki, porób im zdjęcia.... to chyba łatwizna, może zdążysz nim wszystkie będą wystrzelane... :P :P :P
Tylko na takie złośliwości Cię stać ? ;) Zupełnie bez polotu , a wiem ze stać Cię na więcej . :D

BIANKA1 
MODERATOR

Wysłany: 2016-01-15, 15:01   

Panie Sokolnik . Cieszę się że nie pluje Pan na wycieraczki sąsiadów . Zresztą nawet nigdy mi nie przyszło do głowy że Pan to robi . Czy pytanie " po co " jest dla niektórych aż tak dotkliwe .? Nie wystarczyło odpisać , że po.....................i tu wymienić cele ?. Czy trzeba do wszystkiego dorabiać ideologię , doszukiwać się podtekstów ?. Jak mówi przysłowie ? Uderz w stół ....................... Ilu jest w Polsce myśliwych ? Sto parę tysięcy ? A rządzą się jak nie przymierzając ...............moje gęsi na podwórku . :D

Odpowiedz do tematu