Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 23 Października 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Od września chce założyć gołębnik
Autor Wiadomość
Maks 

Województwo: Mazowieckie
  Wysłany: 2016-05-06, 19:02   Od września chce założyć gołębnik

Witam. Od września bieżącego roku chce założyć gołębnik. Z tego powodu che wam zadać kilka ważnych pytań.

1.Jakie gołębie kupić.
2.Jakie pułki im zrobić lub kupić.
3.Jakie poidło i karmnik kupić.
Ostatnio zmieniony przez Maks 2016-05-06, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  

dardog1 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2016-05-06, 20:31   

A więc wszystko to możesz znaleźć , ale że mam chwilkę to coś Ci napiszę mimo że twoje pytania są co najmniej dziwne . To jakie gołębie chcesz hodować zależy wyłącznie od Ciebie i twojego gustu czy też upodobań, warunków i zasobów finansowych i od tego należy zacząć bo to jest najważniejsze a tego nikt Ci nie może narzucić . Jak to już będziesz wiedział to całą resztę postaram Ci się podpowiedzieć .

Seb_92 

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2016-05-06, 20:41   

Witam. Zacznę wprost. Jeśli masz jakiegoś znajomego lub kogoś w rodzinie co hoduję gołębie to porozmawiaj z ta osobą, trochę Tobie objaśni. Przewertuj te forum, portale: golebnik.pl, golebierasowe.pl, pzhgridi.pl (strona polskiego związku). Im więcej czytasz tym więcej masz porównań innych hodowców. Na stronie związku masz "magazyn gołębie" w pdf'ie, tak samo na stronie golebnik.pl masz kwartalnik hodowcy i nie tylko. A poza tym są też strony klubów gołębi i innych związków, książki itp. Czyli czytać i wiedzę chłonąć. :D

Co do pytań, wszystko zależy jakie możesz zapewnić gołębiom warunki. Im większy gołębnik tym lepszy, bo jak wszystko idzie po myśli hodowcy to ptaszków przybywa :) .
oki teraz odpowiedzi:
1. Gołębie na początek coś z ras średniodziobych, długodziobych i średniej wielkości. Widzę, że z Mazowsza jesteś więc w okolicy wybór ras ogromny, ale pytaj kogoś z twoich rejonów bo ja na tych rasach się nie znam. A i jeszcze jedno, nie przesadzaj z ilością ras na początek bądź jak już to z jednej grupy np popularne w twoich rejonach PDL. Wybierz też się na jakiś targ z gołębiami sam zobaczysz jaka cena i jak co wygląda. Ważne aby gołąb był zdrowy. No i dobrze by było jak by to Polskie rasy były.

2. Wszystko zależy od wielkości gołębi dla ras średnich 50x40x30 (cm) powinny wystarczyć. Warto zrobić takie aby spody półek się wyjmowały (ułatwia to sprzątanie).

3. http://allegro.pl/poidlo-...6149163605.html ja mam takie i takie http://allegro.pl/karmnik...5304033036.html
Na targu z gołębiami zobaczysz, dotkniesz no i cena bez przesyłki 8-)

Także czytać, oglądać i kasę zbierać. :D

Maks 

Wysłany: 2016-05-06, 21:13   

Witam. Dziękuje za waszą pomoc. w okolicy mam gołębiarzy od 50 gołębi do 300 ozdobnych tylko tu potrzebuje gołębie na mały gołębnik i takie gołębie które trudno złapać bo sąsiedzi z podwórka obok to łapią gołębie. jakie gołębie wybrać i jakie pułki bo gołębnik nie zadurzy i takie gołębie nie a drogie ja z Żyrardowa. Dzięki wiem przynajmniej jakie poidło i karmnik kupić . Czekam na wasze odpowiedzi
Ostatnio zmieniony przez Maks 2016-05-06, 21:15, w całości zmieniany 2 razy  

Maks 

Wysłany: 2016-05-06, 21:18   

Ja rozmyślałem nad parą zwykłych budapesztów i parą jasnych.

robson90 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2016-05-09, 08:38   

Gołębnik i hodowla 4 sztuk gołębi nie opłaci Ci się. Przyjdzie sezon lęgowy i już stado Ci się powiększy. Jeżeli chcesz zacząć hodowlę, to zakup na początek minimum 10 sztuk, i powoli rozwijaj hodowlę.

Odkąd pamiętam budapeszty zawsze hodowałem, dobre i wdzięczne ptaszki, lubiłem je ganiać z murzynkami.

Powodzenia i pozdrawiam :)

Maks 

Wysłany: 2016-05-10, 23:05   

tak tylko jest problem mam małe pomieszczenie pomieszczenie na góra 10 gołębi

Seb_92 

Wysłany: 2016-05-11, 00:09   

Podaj ile na ile ma to pomieszczenie coś będziemy radzić. ;) Parę lat temu jak mnie gołębie nie kręciły, Ojciec miał gołębnik 2m x 1,2m wysokość 1,8 w najniższym miejscu, tam miał prawie zawsze ( przed kradzieżą) 30 par orlików plus młode, a trochę tego było bo się lęgły nieźle (wiem bo sprzątałem i wiem już dlaczego sprzątałem :D ). Dąb ma w sobie jakiś środek naturalny, który jest bakteriobójczy ( wyczytane na forach akwarystycznych) i może to też miało jakiś wpływ na gołębie.

Jeśli masz pomieszczenie murowane to nie zapomnij o wentylacji. Można też dać małą warstwę wiórów aby wilgoć pochłonąć w jakimś stopniu. Ja tak daję zimą gdy gołębi nie puszczem bo jastrząb i krogulec atakuję. Plusy to czystsze ptaki no i zapach fajny.

Maks 

Wysłany: 2016-05-12, 08:12   

Po bokach 57 cm z tyłu i z przodu około 150 cm a drzwi mają około 50 centymetrów a wysokość to około 160cm zrobione z drewna zały domek. Czekam na odpowiedź
Ostatnio zmieniony przez Maks 2016-05-12, 08:13, w całości zmieniany 1 raz  

Seb_92 

Wysłany: 2016-05-12, 23:47   

Jeśli chcesz coś hodować w takim maleństwie to może pawiki na początek tak z 3 pary. Można też zrobić z tego kit box ( angielski gołębnik treningowy) i zakupić rollery z Birmingham, a do wiosny zrobić gołębnik większy. Popytaj w marketach budowlanych i w składach materiałów budowlanych o palety gorszej jakości, mogą mieć na zbyciu zawsze to tańszy materiał do budowy gołębnika.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2016-05-13, 08:18   
   Nr Tel.: 660803277

Te wymiary kojarzą się z jednym - z szafą. Czy hodowanie gołębi w szafie to dobry pomysł? Kiedyś w necie trafiłem na turecką stronę. Tamtejszy hodowca hodował cztery pary adanów w szafie. Była podzielona na cztery przedziały - cele lęgowe. Młode jednak odsadzał do innego pomieszczenia, a pary lęgowe trzymane w szafie kilka razy dziennie wypuszczał na oblot i aby się najadły.

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2016-05-13, 20:05   Od września chce założyć gołębnik

Ja widziałem w Zamościu , starszy już pan trzymał zamojskie na dachu wysokiego bloku. powstawiał szafki przy takiej na dachu jak by nadbudówce przy ściance. Nie wiem jaki cel spełnia ta nadbudówka pokazuje przykładowe zdj. , tam gołębia miały gniazda. Podziwiałem charyzmę , jaka utkwiła u tego pana dla gołębi.

Maks 

Wysłany: 2016-05-13, 21:02   

nk niestety nie mam większego

Seb_92 

Wysłany: 2016-05-14, 03:42   

kgrzelińsi nie oszukujmy się, Turcja to inny kraj, inna kultura i inny klimat.
Edek ta przybudówka na dachu to maszynownia windy, co do sposobu z pułkami to ciekawy patent ale raczej dla doświadczonych. Ciekawe jak u niego sprawa z drapieżnikami wyglądała a przeważnie z sokołami.
Maks do września masz trochę, sam pisałeś, że sąsiedzi mają gołębie i łapią obce a w takim maleństwie raczej nie utrzymasz przy nich gołębi. Można robić z tego co masz woliero-gołębnik. Poszerz to co masz z 50cm do metra. Kup od kogoś młode pocztowe, tak z 4 pary, przytrzymaj tydzień aby nie uciekły i niech posłużą za poligon do zbierania doświadczenia. Może pocztowych obswojonych z nowym miejscem nie złapią. A najlepiej zrobić gołębnik i trzymać to co się chcę. Innego pomysłu nie mam.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2016-05-14, 09:04   
   Nr Tel.: 660803277

Seb_92 - doskonale to wiem, dlatego taką metodę hodowli w naszych warunkach zdecydowanie odradzam.

Odpowiedz do tematu