Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 22 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Odkażanie gołębnika
Autor Wiadomość
piotrek 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2016-06-01, 22:00   Odkażanie gołębnika

Witam moja hodowle dopadl "zolty guzek" I tak mysle ze przed podaniem trichonidazolu waro by odkazic golebnik czym mozna to szybko zrobic na poczatek wyrzuce cala sciolke a nastepnie czyms odkazic Co polecat ie u Co jeszcze polecacie zrobic wypalanie nie wchodzi w poniewaz na stropie jest jest siano I sloma
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2016-06-01, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 137 razy
Wysłany: 2016-06-01, 22:15   
   Nr Tel.: 601 654 364

Nie czekaj z podaniem Trichonidazolu. Dokładnie umyj poidła i podaj lek ściśle wg zaleceń lekarza czy producenta preparatu. Rzęsistkowica gołębi - Trichomonoza - pierwotniaki żyją i mnożą się w organizmach gołębi, nie w środowisku. Mogą być przenoszone przez wodę lub paszę, z której korzystały chore ptaki. Gołębnik nie jest dla młodych zagrożeniem, tylko karmidla, poidła i chore ptaki dorosłe, które je karmią.
Trzeba ograniczyć ptakom dostęp do innych zbiorników wody poza poidłami i ograniczyć ziarno z łuską (jęczmień czy owies).

Gołębnik możesz odkazić VIRKONEM S. Po dokładnym sprzątnięciu. Ale teraz chyba nie czas na takie porządki...

dardog1 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2016-06-02, 07:04   

Tak jak napisała moja niezastąpiona przedmówczyni odkażanie możesz sobie odpuścić poza oczywiście poidłami i karmnikami , lek jak najszybciej po kuracji multiwitamina , w czasie kuracji ptaki najlepiej trzymaj zamknięte .Jeżeli mimo podania leku z wodą u jakiegoś młodego coś zostało to jeszcze proponuję podać punktowo w tabletkach a jeśli zdarzy się tak że za jakiś czas guzek powrócić to następny raz podaj lek z inną substancją czynną bo ten sam może nie zadziałać , proponuję chlorek jodu czyli jodynę jest 10 razy tańsza i bardzo skuteczna.

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2016-06-02, 10:02   Odkażanie gołębnika

Chlorek jodu ma właściwości ,, bromu " ale jak ktoś nie był w wojsku to skąd może wiedzieć , tak że nie powinno się podawać, Na chwilę obecną jest zarejestrowany
TRICHONIDAZOL i to należy podawać w leczeniu rzęsistka .

Zjak1 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2016-06-02, 13:47   

"proponuję chlorek jodu czyli jodynę" - bzdura! :d
Jodyna to jest roztwór jodu w alkoholu, a chlorek jodu? taki związek chemiczny nie istnieje!

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2016-06-02, 14:08   

Związek chemiczny - chlorek jodu - istnieje, ale to nie jest jodyna, bo:
Zjak1 napisał/a:
Jodyna to jest roztwór jodu w alkoholu
:)
Może być stosowana do odkażania skóry przy skaleczeniach i uzdatniania wody (ale, na co działa? czy na pierwotniaki?).

Natomiast płyn Lugola (wodny roztwór jodu w jodku potasu, nie chloru), rozcieńczony, można stosować do płukania gardła. Ale, czy zadziała leczniczo na pierwotniaki? Nie wiem. Może profilaktycznie - ograniczy namnożenie rzęsistka?

za Wikipedią ;)

ufom1234 

Województwo: łódźkie
Wysłany: 2016-06-02, 14:54   

na jod nie udporaniaja sie zadne bakterie tak jak na antybiotyki plyn lugola mozna stosowac do odgrzybiania afty robiace sie po grzybach czy zoltym gozku mozesz pedzlowac wlasnie jodyna ciekawa opcja dezysfekcyjna byla by tez woda utleniona;) Mi wet teraz wypisal na rzesitka metronidazol 1/4 tab na gołębia i po 3 dniach powtorka
Ostatnio zmieniony przez ufom1234 2016-06-02, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  

gremi 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2016-06-02, 15:50   

Wiem z doświadczenia że często hodowcy biorą taki lek
FMC jest preparatem akwarystycznym o szerokim i silnym działaniu przeciw bakterią, pleśniom i pierwotniakom, (zoolek FMC lub Formisol)
Taki lek rozpuszczają w wodzie i dają dla drobiu do picia.
Dużo hodowców gołębi tak robi.
Zabija pierwotniaki

dardog1 

Wysłany: 2016-06-02, 15:56   Re: Odkażanie gołębnika

Edek napisał/a:
Chlorek jodu ma właściwości ,, bromu " ale jak ktoś nie był w wojsku to skąd może wiedzieć , tak że nie powinno się podawać, Na chwilę obecną jest zarejestrowany
TRICHONIDAZOL i to należy podawać w leczeniu rzęsistka .

po pierwsze to podejrzewam że coś na temat przedawkowania bromu wiesz a po drugie to skąd pewność że nie byłem , jak się wie z czym podawać to daJE WYŚMIENITE REZULTATY a jak się jest starą konserwą to się komentuje innych nie wiedząc o czym się pisze.

dardog1 

Wysłany: 2016-06-02, 16:01   

Zjak1 napisał/a:
"proponuję chlorek jodu czyli jodynę" - bzdura! :d
Jodyna to jest roztwór jodu w alkoholu, a chlorek jodu? taki związek chemiczny nie istnieje!

Poczytaj zanim coś napiszesz , pomyliłem się i zamiast oraz napisałem czyli. Mają takie samo działanie na trichomonady . Buteleczka jodyny kosztuje ok. 4 zł i starcza na wyleczenie 150 ciu gołębi a trichonidazol na 100 ptaków kosztuje koło 40

Zjak1 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2016-06-02, 20:08   

Bawka, niestety, ale dwa pierwiastki z tej samej grupy elektroujemne nie mogą tworzyć żadnego związku!
Płyn Lugola tak, ale zewnętrznie, może być i wewnętrznie, ale nie dla celów, o których tu mowa. FMC znam skład, bo kiedyś stosowałem. I na tym kończę! :)

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2016-06-02, 21:07   

Zjak1 napisał/a:
Bawka, niestety, ale dwa pierwiastki z tej samej grupy elektroujemne nie mogą tworzyć żadnego związku!

Internet kłamie! ;)

Seb_92 

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2016-06-02, 23:28   

A ja tak trochę z innej beczki co sądzicie o preparacie ProBiotyk (EM15) http://probioem.pl/mikroo...-15-1-litr.html ?
Znalazłem to jak czytałem o królikach z racji, że robię teraz króliczarnię. Pewien japoński naukowiec ( nie pamiętam teraz nazwiska) pracował na tym ponad 20 lat. Stosuje ktoś?

Bawka 
admin spec.wet.

Wysłany: 2016-06-03, 08:37   

Jest temat o EMach na forum:
http://www.forum.woliera....der=asc&start=0

Miałam kiedyś ten preparat, ale mam małą hodowlę, nie przesadzam z liczebnością, staram się nie obciążać zbyt środowiska, rzadko coś kupuję i dokładam do stada, może dlatego nie zauważyłam specjalnej różnicy. Myślę, że te preparaty bardziej sprawdzają się w środowisku obciążonym, zdegradowanym i przy częstym kontakcie ptaków/ssaków z innymi hodowlami (wystawy, loty, zakupy).

Ważne jest chyba, żeby nie tylko podawać bezpośrednio zwierzętom, ale również stosować w pomieszczeniach.

ufom1234 

Województwo: łódźkie
Wysłany: 2016-06-03, 16:08   

dadog1 jaka dawke lugola stosowales dla gołębi przez jaki okres? czy z przerwami czy nie? ja swoim podawalem 2 razy w tyg jakos po kilka kropel ale ten co mial jakies plesniawki to ten lugol je ladnie wyczyscil

Odpowiedz do tematu