Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 04 Czerwca 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Inkubacja jaj indyczych długosc inkubacji, obracanie jaj
Autor Wiadomość
meti20 

Województwo: opolski
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2016-06-05, 08:11   Inkubacja jaj indyczych długosc inkubacji, obracanie jaj

Witam,ile razy dziennie obracac jaja lęgowe indyków 2 x na dobe wystarczy?jak długo trwa inkubacja indyków? 28 dni? bo różnie piszą w internecie
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2016-06-06, 08:41, w całości zmieniany 1 raz  

Tomek31 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2016-06-05, 22:05   

meti20, ja obracałem 2 razy dziennie i było ok.

meti20 napisał/a:
jak długo trwa inkubacja indyków? 28 dni? bo różnie piszą w internecie

tak 28 dni.

https://www.facebook.com/...05251/timeline/

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 147 razy
Wysłany: 2016-06-06, 08:53   
   Nr Tel.: 601 654 364

meti20 napisał/a:
,ile razy dziennie obracac jaja lęgowe indyków 2 x na dobe wystarczy?

Obracanie jaj lęgowych w trakcie inkubacji czy przed inkubacją?
Jeżeli w trakcie - to tak, jak napisał Tomek, wtedy najlepiej, jak obracamy o tej samej godzinie (wtedy jaja leżą 12 godzin na "jednym boku", drugie 12 na "drugim"). Można też obracać nieparzystą liczbę razy (częściej obracać w dzień, jak jest taka możliwość), wtedy jaja leżą jedną noc na "lewym boku", drugą na "prawym" ;)
Jeżeli w trakcie przechowywania, przed inkubacją, nie obracamy jaj. Wstawiamy w wytłaczanki (te kartonowe, sklepowe, 10 czy 30-tki), szerokim końcem do góry. Wytłaczanki przechylamy o kąt 45o, podkładając coś pod wytłaczanki z jednej strony (np. pustą wytłaczankę) i zmieniając stronę raz na dobę. Chodzi o ustalenie komory powietrznej w szerszym końcu jaja.

meti20 

Województwo: opolski
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2016-06-08, 09:01   

Bawka napisał/a:
meti20 napisał/a:
,ile razy dziennie obracac jaja lęgowe indyków 2 x na dobe wystarczy?

Obracanie jaj lęgowych w trakcie inkubacji czy przed inkubacją?
Jeżeli w trakcie - to tak, jak napisał Tomek, wtedy najlepiej, jak obracamy o tej samej godzinie (wtedy jaja leżą 12 godzin na "jednym boku", drugie 12 na "drugim"). Można też obracać nieparzystą liczbę razy (częściej obracać w dzień, jak jest taka możliwość), wtedy jaja leżą jedną noc na "lewym boku", drugą na "prawym" ;)
Jeżeli w trakcie przechowywania, przed inkubacją, nie obracamy jaj. Wstawiamy w wytłaczanki (te kartonowe, sklepowe, 10 czy 30-tki), szerokim końcem do góry. Wytłaczanki przechylamy o kąt 45o, podkładając coś pod wytłaczanki z jednej strony (np. pustą wytłaczankę) i zmieniając stronę raz na dobę. Chodzi o ustalenie komory powietrznej w szerszym końcu jaja.

Nie pytałem o to co napisałaś zapytałem ile razy dziennie obracac jaja lęgowe indyków pytam ponieważ pierwszy raz mam jaja lęgowe indyków rzecz jasne że chodzi o inkubacje a nie o przechowywanie przy przechowywaniu jaj do inkubacji standardowo wystarczy 2 razy dziennie ale dziękuję i tak za odpowiedz w temacie :)
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2016-06-08, 10:47, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 147 razy
Wysłany: 2016-06-08, 10:55   
   Nr Tel.: 601 654 364

meti20, poprawiłam mój post powyżej, żeby był bardziej zrozumiały: podczas przechowywania nie kładziemy jaj na boku i nie obracamy. Wkładamy w wytłaczanki i przechylamy pod kątem, cały czas szerszym końcem do góry, żeby tam została komora powietrzna. Wystarczy zmienić stronę nachylenia raz na dobę :)
W czasie inkubacji można jaja obracać (jeżeli nie są w koszyczkach) 2 razy na dobę, ale jeżeli mamy czas (obracanie ręczne), warto to robić częściej (częściej mieszamy zawartość jaja, zarodek ma lepszy dostęp do składników pokarmowych), byle delikatnie ;)
meti20, nie przejmuj się, wiem, że dużo wiesz, ale tematy zakładane na forum, są nie tylko dla nas, ale i dla innych użytkowników, którzy wiedzą jeszcze mniej niż my :)

Odpowiedz do tematu