Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 09 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziki
Autor Wiadomość
Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2017-01-30, 15:33   Dziki

U mnie nigdy wcześniej nie zdarzyło się aby kiedykolwiek dziki zrobiły najmniejszą szkodę w ziemniakach , Widocznie tak usytuowane są pola w kilku miejscach położone, w obrębie wsi. W ostatnim roku posadziłem ziemniaki na najdalszym odległym polu . Wszystko było dobrze do sierpnia . W sierpniu zaczęły przychodzić dziki zaczęło się rozwalanie ziemniaków, ziemniaków nie jadły leżały zzieleniałe i pogryzione przez pędraki, pędraków mnóstwo ,w takim nasileniu że w wcześniejszych latach nigdy nie spotykałem, nie było szkód z ich powodu. Dziki te przychodziły za pędrakami .. Powiadomiłem przez Urząd Gminy koło łowieckie .uzyskałem taką odpowiedz aby w koło o palikować i jeździć do fryzjera z workiem brać ludzkie włosy i obwiązywać te paliki.. Dałem sobie z tym spokój . Mam kombajn , pod koniec sierpnia wykopałem wszystkie ziemniaki . Zaraz po tym przyszły nieprzerwane deszcze do póżnej jesieni, w polu bagno. , Wiele hektarów ziemniaków u ludzi zostało w polu na zimę. nie było możliwości wjechać w pole .

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2017-01-30, 18:55   
   Nr Tel.: 660803277

Ja mam posesję ogrodzoną siatką leśną i pastuchem elektrycznym, przeważnie takie zabezpieczenie wystarcza, ale kilka razy do roku spłoszone stado dzików lub jeleni robi mi okropną demolkę. Jakiś rok temu stado jeleni ( 8 sztuk) przewróciło mi ogrodzenie na odcinku 50 m łamiąc wszystkie słupki. Wyszły po przeciwnej stronie niszcząc ogrodzenie na odcinku ok. 20 m. W grudniu znów demolka, tym razem dziki, znów około 30 m ogrodzenia do naprawy. Solidne drewniane słupki niestety pryskają jak zapałki. Jedyne drewniane słupki jakie wytrzymują w kontakcie z rozpędzonym stadem dzików lub jeleni to stare podkłady kolejowe. Inne nie mają szans. Nawet sarna uderzając w siatkę potrafi złamać dwa lub trzy słupki. Aby tego uniknąć musiałbym wstawiać słupki stalowe lub betonowe, ale na takie do ogrodzenia 4 hektarów na razie mnie nie stać.

Odpowiedz do tematu