Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 09 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
I wystawa klubowa - Powsin 2016
Autor Wiadomość
Michał Kluba 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2016-07-27, 11:02   I wystawa klubowa - Powsin 2016

Nadszedł już czas na podsumowanie naszej pierwszej wystawy klubowej, która odbyła się w dniach 7-8 maj, podczas wystawy „Najpiękniejsze kury świata” – Warszawa – Ogród Botaniczny Powsin – Polska Akademia Nauk, Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej.
Klub Kur Japońskich, który liczy obecnie dwunastu hodowców z całej Polski, reprezentowało dziewięciu z nich. Wystawiono osiem wiodących ras w naszym klubie: minohiki, shoukoku, jitokko, totenko, tomaru, shamo, ohiki i satsumadori. Łącznie 75 ptaków, w tym wiele z nich na naprawdę wysokim poziomie.
- Jitokko akazasa (7szt) – Roszkowski, Kurspiot
- Ohiki akazasa (6szt) – Wasielewska-Kliber
- Shoukoku shirozasa (8szt) – Grygiel, Milewski
- Shoukoku shiro (9szt) – Roszkowski, Kurspiot, Kluba
- Tomaru (6szt) – Kurspiot
- Totenko (5szt) – Roszkowski, Smoter
- Minohiki akazasa (17szt) – Roszkowski, Kurspiot, Chmielewski, Smoter
- Minohiki shirozasa (2szt) – Kurspiot
- Shamo (6szt) – Kotas
- Satsumadori akazasa (9szt – woliera) – Roszkowski
Bardzo dziękuję wszystkim członkom Klubu za udział w wystawie. Do zobaczenia za rok!
A tak, o wystawie napisał jeden z naszych hodowców – Maciej Radwan (autor logo klubu):
Siedzę teraz w ogrodzie ,piękna pogoda ,szum wody dodatkowo wspomaga melancholijny nastrój, a myślami wciąż jestem na wystawie drobiu w Powsinie . Miło wspominam poranną drogę przez park, śpiew ptaków i ciszę przerywaną szumem wiatru w koronach drzew. Momentami człowiek czuje się jak zatrzymany w próżni… chwila, która może trwać w nieskończoność.
…sympatyczna Pani bileterka , wskazuje najkrótszą drogę na wystawę, krótki monolog ukierunkowany jest bardziej pod wystawę drobiu niż okazy botaniczne, zachwalane są kurki, które nie mają piór, a wyglądają jak futrzane maskotki, olbrzymy „ co by się do garnka nie zmieściły” i bajeczne koguty z długimi ogonami. Wszystko to opowiada z ogromnym entuzjazmem i uśmiechem na twarzy.
Po tak miłym przywitaniu z jeszcze większym entuzjazmem, zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy podążam na wystawę. W oddali słychać już pianie kogutów, a spora gromadka ludzi wskazuje kierunek do kasy.
Jest jeszcze wcześnie, a zwiedzających jest już pełna hala, trochę zmieszany ilością ptaków zaczynam zwiedzanie, chyba dwa razy obleciałem wystawę z prędkością bolidu Kubicy… ta szybkość wynikała z wrażenia, byłem zaskoczony ilością wystawianego drobiu.
Druga hala… i jest: logo Klubu Kur Japońskich, tuż obok parawan z akcentem nawiązującym do tego klimatu i mała pagoda japońska… dekoracja pięknie się prezentuje i doskonale harmonizuje z klimatem wystawianych tu ras. Z prawej strony porządku pilnuje dostojny Tomaru - niczym Ninja śledzi każdy mój ruch, przechodząc koło klatki to ja czułem się jak eksponat . Za nimi były Totenko, które naprawdę długo piały jakby swoim śpiewaniem zachwycały do zwiedzania. Po przeciwnej stronie wystawiona została najbardziej zjawiskowa rasa Minohiki, w której przodował imponujący kogut z przepięknym ogonem. Następna kolekcja to Shamo kolegi Sebastiana Kotas - prezentowała się dumnie niczym armia samurajów.
Klub Kur Japońskich zainaugurował na wystawie pokaźnym dorobkiem hodowlanym .Swoje okazy pokazali najlepsi hodowcy nie tylko w Polsce ale i na świecie!
….ale wracając do wystawy, mnie szczególnie zauroczyły malutkie Ohiki naszej koleżanki Idalii, tylko 6 sztuk, ale chyba najwięcej poświęciłem im czasu i dzięki nim zostałem zauważony przez Michała Klubę - młody chłopak z ogromną pasją , przesympatyczny hodowca, wkrótce dołączyła do nas Idalia z małżonkiem . Bardzo sympatycznie zostałem przywitany… nie wiem czy w innych klubach jest tak czysta atmosfera, ale tu wszystko emanowało pozytywnie, wszyscy są równi mimo, że wielu z nas widziało się po raz pierwszy. Białe Shoukoku pana Staszka , Michała i Markusa zwracały szczególną uwagę zwiedzających swoją delikatnością…. może to za sprawą tego koloru (biały kolor to japońska świętość).
….mimo wystawy był również czas na wspólną kawę i ciasto w gronie klubowiczów, bardzo sympatycznie poczułem się w momencie założenia klubowej koszulki, miła rozmowa nie miała końca - wesoło i sympatycznie, wspólne zdjęcia w plenerze ogrodu i dużo śmiechu uczyniło tą wystawę wyjątkową .
Zostałem również pozytywnie zaskoczony sytuacją, kiedy klubowicze wymieniają się swoimi podopiecznymi czasami ze łzami w oczach, czy obdarowywanie się jajkami lęgowymi. To świadczy tylko o wspólnym zaufaniu. Ja również otrzymałem drobny prezent za który bardzo dziękuję i wszystkich pozdrawiam.
Droga do odkrycia swojej prawdziwej pasji jest długa i wymaga czasu, ale na jej końcu okazuje się ,że warto było podjąć ten krok .Dlatego wszystkich bardzo zachęcam do wstąpienia w Nasze szeregi, bo jest to klub z klimatem, a nie długo i z tradycjami.
Z Pozdrowieniami Maciek Radwan
Ostatnio zmieniony przez M.K 2016-07-28, 23:32, w całości zmieniany 2 razy  

Michał Kluba 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2016-07-27, 11:14   

Zdjęcia z wystawy autorstwa Patryka Gurtowskiego
członkowie klubu

Ohiki

Jitokko

Jitokko kogut

Tomaru

Tomaru.jpg
Plik ściągnięto 4875 raz(y) 54,61 KB

Jitokkokogut.jpg
Plik ściągnięto 5033 raz(y) 64,99 KB

Jitokko.jpg
Plik ściągnięto 4980 raz(y) 66,41 KB

Ohiki.jpg
Plik ściągnięto 4913 raz(y) 47,81 KB

Członkowie klubu.jpg
Plik ściągnięto 5049 raz(y) 63,24 KB

Ostatnio zmieniony przez AL 2016-07-27, 17:31, w całości zmieniany 2 razy  

mirek_60
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-27, 12:17   

Miło było nam organizatorom wystawy Najpiękniejsze Kury Świata -Powsin 2016 po raz pierwszy gościć Klub Kur Japońskich w wydaniu takim a nie innym czyli w wydaniu klubowym.Mamy nadzieję,że kolejne wystawy klubowe również zaowocują wspaniałymi efektami i osiągnięciami.

Mirosław Mazur
Prezes Stowarzyszenia Hodowców Drobiu Rasowego
Czubatka Polska

Wanda Rakoczy 

Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2016-11-04, 14:43   

Witajcie „Japończycy”!
Taka cisza w tym temacie jakby tylko nazwa Klubu istniała i nic poza tym? A to nie prawda!
Miałam okazje przekonać się o tym w ubiegłą niedzielę w Oleśnicy. Przede wszystkim pragnę podziękować Organizatorom i Zarządowi Klubu za zaproszenie na to bardzo sympatyczne i ciekawe spotkanie. Przyznaję , zawsze uważałam że takie grupy tematyczne /nie ważne jakie będą ich nazwy/ powinny powstawać w Czubatce i nie jest potrzebne tworzenie samodzielnych komórek. Teraz przekonaliście mnie że ta samodzielność dodała Wam skrzydeł. Macie naprawdę poważny i ambitny program działania oraz ogromny zapał do jego realizacji i co bardzo ważne, bez tracenia czasu na zbędną biurokrację. Wiem że na początku wszystko wygląda pięknie i obiecująco ale mam nadzieję że przy takim podejściu do sprawy Klub Ras Japońskich osiągnie wiele sukcesów i zrealizuje zamierzone cele oraz zachowa na zawsze taką wspaniałą atmosferę życzliwości i dobrej współpracy, jaka panuje obecnie wśród członków Klubu.
Szczerze Wam tego życzę i jeszcze raz dziękuję za miłe chwile spędzone wśród Was.
Wanda Rakoczy

Odpowiedz do tematu