Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 23 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ryś niemiecki i pochodne
Autor Wiadomość
poluch94 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2016-12-26, 17:30   

merx napisał/a:
W Miechowie niebywam. Natomiast w Proszowicach nie wyróżnił bym jakoś specjalnie jednej rasy,nawet PDL-i jest jak na lekarstwo. Natomiast garłacz koroniasty owszem wystepuje,ale czy aż tak licznie?Zawsze po kilka sztuk jest też wystawianych na Krakowskich wystawach.

Na podstawie swoich obserwacji odnosze takie wrażenie, że najczęściej spotykaną rasą na giełdzie w Proszowicach jest jednak garłacz górnośląski koronisasty. Na pewno zdecydowanie częściej niż PDL. Dlatego też nie odnosiłbym się tutaj do krakowskich wystaw, gdzie sytuacja wygląda całkiem inaczej - weźmy tutaj na przykład pod uwagę 61 Krakowską Wystawę Gołębi Rasowych - z ponad 700 sztuk gołębi niemal połowa to były PDL, gdzie garłacze górnośląskie koroniaste były wystawione tylko w liczbie 16 sztuk. Ponadto hodowcy odwiedzający tego typu giełdy to niemal w 100% osoby niezreszone w żadnym związku i zapewne w zdecydowanej większości nigdy niebadące na żadnej wystawie.

merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2016-12-26, 21:29   

Ja w całej swojej ostatniej wypowiedzi odniosłem się do giełdy. Natomiast wzmianką o wystawie chciałem tylko zwrócić uwagę że rzeczywiście gołąb ten w okolicach Krakowa występuje. Ale mniejsza z tym.
Potrafi wrócić do domu z odległości dwóch tysięcy kilometrów.Jeśli warunki mu sprzyjają mknie jak pocisk,osiągając nawet 100 kilometrów na godzinę. Stworzenie,które fascynuje wielu ludzi...gołąb pocztowy.

Odpowiedz do tematu