Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 11 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Mamki - jak to działa.
Autor Wiadomość
Królikarz95 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2017-07-27, 12:14   Mamki - jak to działa.

Witam. Interesuje mnie jak wygląda stosowanie mamek przy chowie gołębi zaczynając od tego, że ma się rasę trudną w hodowli i chce się zastosować mamki. Jak to się robi ?

Damian... 

Województwo: Łódzkie
Wysłany: 2017-07-27, 13:09   

Wygląda to tak że masz mamki (gołębie które dobrze karmią i wysiadują jajka) i po prostu gdy para rozpłodowa zniesie jajka i w tym samym czasie któraś z par mamek również zniesie jajka to podkładasz jajka pod mamki a jajka mamek albo wyrzucasz albo dajesz pod tą parę rozpłodową.U mnie na jedną parę rozpłodową przypadają mniej więcej trzy pary mamek,robi się tak żeby było większe prawdopodobieństwo że będzie się miało pod co podłożyć jajka :)

Królikarz95 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2017-07-27, 17:34   

Czy jajka od gołębi rozpłodowych w razie braku gołębi pod, które można je podłożyć można jakoś przechowywać tak jak jajka kurze czy też pozwala się gołębiom je wysiadywać i zabiera, gdy któraś para mamek zniesie jajka ?

Damian... 

Województwo: Łódzkie
Wysłany: 2017-07-27, 18:45   

Z swojego doświadczenia wiem że można przechowywać w pszenicy,słyszałem też o mące.Ale okres przechowywania nie może być zbyt długi.Myślę że około tygodnia to maximum (nie próbowałem nigdy dłużej) :d
Ostatnio zmieniony przez Damian... 2017-07-27, 18:49, w całości zmieniany 1 raz  

poluch94 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2017-07-28, 04:33   

Tutaj masz więcej napisane http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=35108

poluch94 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2017-07-28, 04:48   

Różnica pomiędzy jedną parą jajek, a drugą nie powinna przekraczać 3 dni. Gołębie zaczynają wytwarzać pokarm dopiero około 15 dnia wysiadywania jaj i gdyby młode się wylęgły wcześniej padły by z głodu.

Parze rozpłodowej podklada się sztuczne jaja, bo po co mają one ulegać zalęgnięciu - poza tym młode, gdy jaja nie zostaną usunięte wcześniej umrą śmiercią głodową zaraz po wykluciu.

Moim zdaniem najbardziej optymalnie jest, gdy kolejną parę jajek gołębie złożą dopiero, gdy same "zejdą" z jaj podkładowych. Na pewno nie można ich "gonić" żeby znosiły jedną parę jajek za drugą. Takie jaja mogą być często niezapłodnione, a młode słabe.
Ostatnio zmieniony przez poluch94 2017-07-28, 04:58, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu