Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 19 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam,którą rasę wybrać porady.
Autor Wiadomość
sikmat97 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2016-10-07, 19:45   Witam,którą rasę wybrać porady.

Witam chciał bym poznać wasze zdanie na temat ,które gołębie dobrze latają na lotach,wysoko i długo .Słyszałem o budapesztach i o tipplerach jeszcze jakieś latają wysoko są lotne i długo latają po wypuszczeniu z gołębnika.Bardzo bym prosił o waszą opinię gdyż się nie znam zbytnio.

merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2016-10-08, 11:44   

Do to tych co wymieniłeś to jeszcze deresze.
Potrafi wrócić do domu z odległości dwóch tysięcy kilometrów.Jeśli warunki mu sprzyjają mknie jak pocisk,osiągając nawet 100 kilometrów na godzinę. Stworzenie,które fascynuje wielu ludzi...gołąb pocztowy.

Przemek0511 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2016-10-09, 10:09   

Ja trzymam zamojskie i budapeszty są to dwie fantastyczne rasy lotnych gołębi,tylko że nie mozna trzymać ich w jednym gołębniku żeby nie latały razem.

wsk 

Województwo: lubulskie
Wysłany: 2016-10-29, 17:02   

polecam zamojskie.bardzo długo i wysoko latają,ale żeby tak było musisz poświęcać im dużo czasu.wymagają treningu i odpowiedniej karmy.

dardog1 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2016-10-31, 12:57   

Każdy gołąb wymaga poświęcenia mu czasu i odpowiedniej karmy.

kpiotr2 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2016-11-01, 07:43   

Cześć .Dam Ci dobrą radę sikmat97 niezależnie na jaką rasę się zdecydujesz to podstawą jest abyś najpierw zapisał się do klubu hodowców gołębi wysokolotnych bo rozumiem że o takich gołębiach mowa.Wtedy będziesz miał kontakt z konkretnymi hodowcami z doświadczeniem i otrzymasz z zawsze poważne rady,wiem to po sobie.Jeśli zakupisz gołąbki z giełd czy bazarków to proponuję mewki.pawiki bo wysokolotnych NA PEWNO tam nie dostaniesz ,ewentualnie jakiś kiepski materiał.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2016-11-01, 09:21, w całości zmieniany 1 raz  

kieron 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2016-11-01, 10:28   

kpiotr2 napisał/a:
Cześć .Dam Ci dobrą radę sikmat97 niezależnie na jaką rasę się zdecydujesz to podstawą jest abyś najpierw zapisał się do klubu hodowców gołębi wysokolotnych bo rozumiem że o takich gołębiach mowa.Wtedy będziesz miał kontakt z konkretnymi hodowcami z doświadczeniem i otrzymasz z zawsze poważne rady,wiem to po sobie.Jeśli zakupisz gołąbki z giełd czy bazarków to proponuję mewki.pawiki bo wysokolotnych NA PEWNO tam nie dostaniesz ,ewentualnie jakiś kiepski materiał.

Uważasz że najlepsi hodowcy są wyłączne w klubach ? Jak wiesz co i gdzie kupic to i na giełdach znajdziesz dobre ptaki

dardog1 

Wysłany: 2016-11-01, 12:21   

kieron, Nie zawsze się z tobą zgadzałem ale masz tutaj sto procent racji , kluby to bardzo mały procent tak samo jak związki , olbrzymia większość hodowców i gołębiarzy to ludzie nigdzie nie zrzeszeni , kupujący ptaki na targach. Pochodzenie ptaka nie gwarantuje jego lotności czy nie lotności , jak ktoś ma pojęcie o hodowli to i na targu za parę groszy zdobędzie wartościowego lotnika czy nahoduje sobie ptaków które nie jednego klubowicza by zachwyciły.

kpiotr2 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2016-11-01, 16:37   

Sprawa jest prosta masz do wyboru gołąbki bazarowe i na tym koniec oraz gołąbki od hodowców z klubu wraz z stałymi poradami jak je prowadzić . Sam zdecyduj . :)

dardog1 

Wysłany: 2016-11-01, 17:07   

Sto procent racji , jeśli masz pojęcie zerowe na ten temat to kup od hodowcy klubowego razem z instrukcją obsługi i niech Ci latają .

knur 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2017-04-01, 17:21   

ja bym poradził tobie gołębie ozdobne typu loczki, kingi, pawiki itp. sam mam też gołębie pocztowe o klubowych hodowców :d

momo1351 

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2017-04-03, 09:34   

na pewno na targu kupisz dobre ptaki do lotu..najlpeszym wyjsciem jest kupic np z tego klubu Ci hodowcy sie nimi zajmuja i czese maja ptaki z zagranicy a tam ptaki tego typu maja sie lepieij niz u nas

Odpowiedz do tematu