Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 19 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kura odrzuciła kurczaki
Autor Wiadomość
agadedmun 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2017-07-09, 17:41   Kura odrzuciła kurczaki

Witam. Jestem tu nowym użytkownikiem forum. I raczej niezbyt doświadczonym właścicielem kilku kurek. Dziś kupiliśmy na giełdzie maluszki. W czterech kolorach. Takie kilkudniowe. Wpuściliśmy je do zagrody, gdzie swojego tygodniowego jedynaka wychowuje kurka ni to zielononóżka ni to jakaś rasowa panienka 😉 nie wiemy co to za mieszanka. Ta kwoka przyjęła maluszki białe, czarne, srebrne ale zdecydowanie odpędza rude kurczaczki. Dlaczego tak się dzieje? Nie wyglądają na chore....
Ostatnio zmieniony przez agadedmun 2017-07-09, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  

jozly 

Województwo: dolnosląskie
Wysłany: 2017-07-09, 20:24   Re: Kura odrzuciła kurczaki

agadedmun napisał/a:
Ta kwoka przyjęła maluszki białe, czarne, srebrne ale zdecydowanie odpędza rude kurczaczki. Dlaczego tak się dzieje? Nie wyglądają na chore....

To i tak dobrze, że po tygodniu przyjęła jakiekolwiek obce kurczaki. Mogła zabić wszystkie. Dlaczego jedne przyjęła, a inne odrzuciła? To jej słodka tajemnica.

Ann 

Województwo: lubuskie
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2017-07-22, 18:24   

Z drobiem jest różnie. Raz kurze dałam prawie 40 kurczaków z inkubatora. W takiej ilości chyba trochę się pogubiła i nie odpędzała żadnego. Z kolei inna, która miała tylko jednego kurczaka - za nic nie chciała przyjąć żadnego obcego.
Kaczka, która była ze swoimi i druga kaczka też ze swoimi w tym samym pomieszczeniu - nie potrafiły się zgodzić razem. Jedna prawie zabiła kaczuszki drugiej. Myślałam, że maluchy pilnują swoich mam, ale one biegły też do obcej, a ta je odganiała. Musiałam całe towarzystwo odesparować
Z kolei gęsi kubańskie, które same nie wysiedziały młodych - przyjęły maluchy z inkubatora, jakby to były ich. Coś pięknego.
Ale jak widzisz - różnie z tym bywa. I trzeba przyjąć każdą ewentualność i mieć pomieszczenie, żeby w razie czego dać je osobno.
nioski i własnej hodowli mieszańce :-) ---> http://www.forum.woliera....=128412#128412, dorzuć grosik na sterylizacje kotów --> https://www.ratujemyzwierzaki.pl/bezdomne

Odpowiedz do tematu