Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 14 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
agresywne zielononóżki
Autor Wiadomość
galat 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2017-07-24, 12:16   agresywne zielononóżki

mam problem z moimi zielononóżkami. Mam 11 4 tygodniowych kurek, trzy dni temu dokupiłem 5 dziewięcio miesięcznych. Niestety te dokupione okazały się dosyć agresywne. Dziobią się wzajemnie a jak pokaże im pisklaka to rzucają się na niego. Mają masę powyrywanych piór ale szukałem w kilku miejscach i we wszystkich wyglądały podobnie.
Pisklaki mam na razie zamknięte w takim kojcu postawionym na środku kurnika. Nie chciałbym żeby siedziały tam za długo, odcięte od wybiegu ponieważ jeszcze też zaczną się tak zachowywać.
Kury mają dosyć duży kurnik, wybieg (chociaż praktycznie non stop siedzą w kurniku), ciągły dostęp do paszy i wody.
Nie mam pojęcia co z nimi zrobić. Chyba je zamknę a te młode wypuszczę. Proszę o sugestię.
Dzisiaj się okazało, że którejś, albo wszystkim smakują jajka. Znalazłem tylko skorupkę.

kurnik11 

Województwo: Łódzkie
Wysłany: 2017-07-31, 06:49   

Jeśli kury starsze mimo wybiegu siedzą w kurniki to mozesz je zamknąć ale tak żeby miały swiatlo, a kurczaki wypuść na wybieg żeby się oswoily. Jak podrosną to puść na probe ze starymi kurami, może w końcu się zakumplują 😄

gwozd 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2017-08-14, 18:19   

Zielononóżki i nie wychodzą z kurnika? Moje 13tygodniowe dziasiaj na noc zganiałem z drzew bo nie chciały nocować w kurniku.
Czym je karmisz? Może mają jakieś niedobory skoro latem i z dostępem do wybiegu jedzą jajka

galat 

Województwo: pomorskie
Wysłany: 2017-09-18, 11:16   

sprawa sama się rozwiązała, trzymałem je przez jakiś czas w osobnych wolierach, dostały witaminki. Jak młode trochę podrosły to je połączyłem, jakoś po 1,5 miesiąca. Potem już było dosyć dobrze. Dobrze widać hierarchię w stadzie. Czasem się dziobią, głównie przy jedzeniu.

andrzej86 

Województwo: Łódzzkie
Wysłany: 2017-10-05, 06:24   

dobrze, że już po problemie, jak u mnie się był problem to podawałem dodatek paszowy na dziobanie

Odpowiedz do tematu