Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 14 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestracja hodowli
Autor Wiadomość
hajtowow 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2017-09-03, 09:50   Rejestracja hodowli

Dzien dobry. Zapewne było to już wiele razy powtarzane ale jednak nic konkretnego nie znajduje a chciałbym miec jasność. Wkrótce będę posiadał ok. 500 sztuk kur, w tym moje pytanie: do kogo powinienem to zgłosić? Do powiatowego inspektoratu weterynarii? Wystarczy wysłać jakies pismo informujące ze się posiada, i tyle? Jakie są opłaty za nadzór weterynaryjny? I co w ogóle oznacza ten nadzór, ktoś będzie przyjeżdżał sprawdzać jak się ma stado? Jak to wszystko wyglada prawnie?
Pozdrawiam i dzięki.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2017-09-04, 13:23   

hajtowow, na forum raczej nie ma tak dużych stad kur, każdy hoduje dla siebie albo w ilosci której nie trzeba nigdzie zgłaszać, poszukaj odp. na jakimś forum rolniczym- drobiarskim tu masz podobny temat, może cos pomoże http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=34910

Rybenia 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2018-01-15, 22:00   

hajtowow,

Trochę pózno piszę, ale ja mam prawie 400 sztuk i zarejestrowaną hodowlę.
A to forum jest też dla takich jak ja, ponieważ od początku dostaję tu pomoc i odp na pytania.

Sprawę zalatwia się w Powiatowym Inspektoracie Wet, dostajesz tam nr wet.
Wpis do ewidencji producentów w ARi MR.
Z taką ilością kur z US rozliczasz się PIT-em za ilość kur, bo podlegasz pod dział specjalny. W przepisach jest, że nie możesz przekroczyć 2450 sztuk jaj tygodniowo, aby tylko tak z US się rozliczać.

Ja się zarejestrowałam od początku prowadzenia hodowli. Nie miałam nigdy wizytacji, ale np sama pilnuję badań na salmonellę i co 3 miesiące wożę kał kur do badań do weterynarza. Ten wysyła to do labolatorium, a potem tylko dostaję info, że jest ok.

Do stycznia każdego roku trzeba złożyć deklarację, ile się kur planuje na kolejny rok.
Ostatnio zmieniony przez Rybenia 2018-01-15, 22:02, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu