Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 20 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagryzione kurcze
Autor Wiadomość
marcin91218 

Województwo: małopolska
Wysłany: 2017-09-14, 18:36   Zagryzione kurcze

Witam,
Dziś spotkał mnie nieprzyjemny widok. Znalazłem zagryzione kurcze, które 2 dni temu mi zginęło . Dwa dni temu jak zawsze zamykałem wieczorem kurnik i sprawdzałem stan stada. Rano zauważyłem że brakuje jednego kurczęcia. Kokoszki zielononóżki. Szukałem po całym ogrodzie i wszędzie. Dziś znalazłem je koło drzwi do kurnika. Nie miało głowy i coś zaczęło je zjadać od góry. Był wyjedzony kręgosłup. Myślę, że to był szczur. Gdy nie było psa koło kurnika musiał wyciągnąć to co 2 dni temu upolował. Dziś wymiotłem wszystko za budą na króliki gdzie kury mają gniazda. Było tam pełno zboża naniesione. Nasypałem tam trutni. Bardzo proszę o radę jak mogę wytępić to cholerstwo. Jak wy radzicie sobie w podobnych problemach. Z góry dzięki za pomoc.
PS. Kurczęta mam wielkości przepiórek jak na razie.
Pozdrawiam Marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin91218 2017-09-14, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  

andrzej86 

Województwo: Łódzzkie
Wysłany: 2017-10-05, 06:59   

jak używasz trutki to musisz dobrze rozmieścić bo szczury są inteligentne i podejrzliwe więc z każdego miejsca jedzą tylko niewielką ilość
trutkę najlepiej rozmieścić przy ścianach w odległościach 4-5 m i warto użyć kilku rodzajów osobiście używam RAT KILLER w granulacie i kostkach, ważne też żeby trutka działała z opóźnieniem wtedy wszystkie szczury zjedzą
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2017-10-05, 07:37, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu