Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-10, 07:19
Pytania i odpowiedzi odnośnie innych zwierząt
Autor Wiadomość
Tiplerek 
Hodowca gołębi



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 140
Skąd: Białystok
Wysłany: 2006-08-29, 15:53   Pytania i odpowiedzi odnośnie innych zwierząt

Pytania i odpowiedzi odnośnie innych zwierząt

Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi - Inne zwierzęta



(Admin: Rozmowa przeniesiona z http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=323)


Wspaniale tylko ze te Gryzonie nadaja sie teraz tylko i wylacznie na popatrzenie, i cieszenie sie Nimi, a kiedys byly miedzy innymi na Skore :mrgreen:
_________________
Hodowca gołębi:

-Budapesztański Wysokolotny

Kontakt:
robertr012@o2.pl
 
 
 
sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 69
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1788
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-08-29, 16:13   

Właśnie chcę je puścić do mojego stawu i na nie patrzeć. A i norka ich nie ruszy... Podobno jednak mogą narobić niezłego bajzlu. Kopią nory jak te głupie i obgryzają drzewka z kory. Zobaczymy...
 
 
Tiplerek 
Hodowca gołębi



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 140
Skąd: Białystok
Wysłany: 2006-08-29, 17:53   

Niezlego bajlzu ale i sa ochydne, Ja tazke mam Staw, Tata Mi cos opowiadal ze Samica cos Mlode zagryzla raz ze One tak robia jak co tam nie pamietam do konca przepraszam :roll:
_________________
Hodowca gołębi:

-Budapesztański Wysokolotny

Kontakt:
robertr012@o2.pl
Ostatnio zmieniony przez Tiplerek 2006-08-29, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2006-08-29, 20:54   

No czasem samice niektórych gryzoni czy królików tak robia gdy młode inaczej pachną lub są chore, podobno jak człowiek bedzie brał na ręce takie noworodki to póxniej samica może je zagryśc bo pachną człowiekiem...
 
 
Adrian14 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Kuj-Pom
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 230
Skąd: Żołędowo/Bydgoszczy
Wysłany: 2006-08-29, 21:06   

Ja zawsze biore małe króliki po urodzeniu i je sprawdzam, nigdy nie miałem przypadku żeby królica nie przyjeła małych choc takie przypadki się zdarzają .Jeśli przekłada się małe króliki do drugiej samicy trzeba natrzec je puchem z gniazda samicy do której chcemy je włożyc.
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2006-08-29, 21:16   

to jeszcze zależy w jakim stopniu jest oswojona samica, twoje króliki poprostu cię lubią... :-D
 
 
fasola1980 
Maniek



Wiek: 43
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 111
Skąd: Wysogotowo (Poznan)
Wysłany: 2006-08-30, 21:51   

Ciekaw jestem czy w naszych warunkach mozna by bylo do takiego stawku wpuscic krokodyla :evil: :evil: :evil: :evil: czy wytrzymal by zime?? czy ktos ma takie zwierze???
Ale by byla wiksa ktos pyta
-co hodujesz???
-a nic mam parke krokodyli na sniadanie zjadaja krowe
ha ha ha ha
_________________
<lol>
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-08-30, 22:28   

Potraktuje pytanie serio.
I mianowicie:

Kiedyś myślałem o krokodylku albo waranie –
Krokodyle jeśli miał byś kupować to jedynie z tych najmniejszych czyli Kajmana okularowego (Caiman crocodilus) (2,5 m długości max) albo jakieś gatunki z rodzaju Paleosuchus lub Osteolaemus tetaspis (Bardzo rzadki) obydwa dorastają max do 1,5m
Bo raczej nie chciał by nikt mieć Aligatora Amerykańskiego (Aligator mississippiensis), który dorasta do 6 m!
Jak na „krokodyle” to ceny wahają się od 600zł nawet do 3000zł (przy zakupie należy obowiązkowo prosić o CITES II albo CITES I - oczywiście jeśli ktoś albo jakaś organizacja w ogóle sprzeda zwierze z CITES I bo na takie trzeba mieć specjalne zezwolenia, CITES II, CITES III i CITES IV odbiera się u sprzedającego, czy to w Zoologi czy u hodowcy)
Nie radzę nabywać wszelkich gadów bez CITESA (no chyba że dany gatunek nie wymaga) bo konsekwencje są okropne (policja, prokuratura – jeśli nakryją).
Ale wracając do krokodyli… na „polu” w sadzawce czy oczku wodnym nie da rady – te gady mają tak nieziemskie wymagania że szkoda gadać! Więc przed zakupem lepiej 1000 razy się zastanowić bo oddać „krokodylka” do Zoo wcale nie jest łatwo!
Wyobraźcie sobie że wasz krokodylek ma 2,5 m a terrarium dla niego musi być trzykrotnie dłuższe od niego samego i dwa razy szersze od niego, plus część lądowa, więc łatwo obliczyć jakiej wielkości by musiało być. (KROKODYLA NIE DA SIĘ TRZYMAĆ W WANNIE jak to myśli spora część osób). Woda Powinna mieć temp. Między 25 C a 28 C , filtrowana na bieżąco ( to raczej to takiego terrarium dł. 7,5 m i szer. 5 m lepiej było by mieć filtr do oczek wodnych). Te gady to zwierzęta tropikalne więc i muszą mieć tropikalną temp. Pod lampami (Metalohalogenkowe) musimy utrzymywać temp 40C , poza miejscem pod lampą temp musi być między 25 a 30 C latem i zimą od 20C do 25C. Oczywiście nie można zapomnieć o lampach UV. (nie chce wiedzieć ile za prąd taka osoba będzie płacić). Płeć rozróżnia się po przekroczeniu 80 cm gada, u nich nie występuje dymorfizm płciowy więc trzeba sondować.
Nie wspominam już o ich rozmnażaniu, inkubacji i doborze par bo to inna bajka.

Więc jeśli ktoś ma !minimum! 1000 zł na jednego osobnika + ok. 3000 zł (minimum) na terrarium + ok. 500zł na jego urządzenie + Filtracja 500zł-1000zł + lampy na takie terrarium to około 500zł + miesięczne koszty na wykarmienie minimum 200zł-400zł + Stała obserwacja weterynaryjna + rachunki za prąd …. + ogromna ilość czasu i poświęcenia To serdecznie polecam to wspaniałe zwierze.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
fasola1980 
Maniek



Wiek: 43
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 111
Skąd: Wysogotowo (Poznan)
Wysłany: 2006-08-30, 22:33   

heh ales zaszalal to taki zarcik byl a tu prosze profesjonalna rada
_________________
<lol>
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2006-08-30, 22:34   

czyli trzeba najpierw wygrać w dużego lotka, a potem biec do sklepu po krokodyla... :mrgreen:
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-31, 07:37   

Tak,wygrać w totka i po gadzinę.Pamiętajmy jednak że jest to zwierzę niebezpieczne nie dające się oswoić.Jest zwierzęciem ciepłolubnym i cały jego proces życiowy opiera się na temp.ciała.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-11-24, 21:43   

W tym temacie brakuje zdjecia aligatora :-) . Wiec załączam. Dorosły osobnik w stanie wolnym:
Ostatnio zmieniony przez majawn 2006-11-25, 17:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-11-25, 16:15   

majawn, fajny aligatorek. Słyszałem że się przymierzasz na wiosnę do zakupu takiego kajaka :evil:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2006-11-25, 16:55   

No coś ty Wanted, ona już takiego ma w ogrodzie, a to jest jego foto :evil: :mrgreen:
Zimą go w akwarium trzyma :-D
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-11-25, 17:04   

Własnie tak, Krzysiek :-D . Na wiosne bede miała maluszki z inkubatora. Wanted, chcesz jednego :lol: ?
Maja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13