Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 05 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Papuga kozia jest agresywna
Autor Wiadomość
kaenabella 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2019-03-16, 16:59   Papuga kozia jest agresywna

Od grudnia posiadam papugę kozią samca. Na początku było wszystko ok. Przychodził do mnie, ciekawski, kosztował smakołyki i jak to koza nie jest przytulasem, nie dał się pogłaskać, ale usiadł, zjadł z ręki a nawet z ust, bo jak widzi, że coś jem to od razu jest obok bo musi skosztować. Poza klatką jest dobre 10 godzin dziennie i każdego dnia ma zapewnioną kąpiel. Całe mieszkanie należy też do niego. Niestety zainteresował się lustrem, na początku nic takiego, ale teraz sądzi, że tam jest samiczka. Wszędzie gdzie tylko widzi swoje odbicie, zaczyna gadać do tego odbicia, karmić oraz kopulować z czymkolwiek, a kiedy zbliżam się otwiera dziób i chce zaatakować. Dziób ma twardy i ostry zaczynam się go bać i nie wiem co robić, grożę palcem staram się pokazać dominację ale on jest silniejszy :( Wszystkie lustra, głośniki i rzeczy w których może zobaczyć swoje odbicie są pozakrywane. Czuję się jakbym utknęła w horrorze "Lustra". Kiedy tych odbić nie widzi jest nawet ok, ale jak tylko ma z tym kontakt od razu jest agresja. Obawiam się zakupu samiczki ponieważ już to przechodziłam i papuga (inny gatunek) odsunęła się zupełnie ode mnie, a on tym bardziej będzie agresywny broniąc jej. Co mogę zrobić? Czy są jakieś leki, sposoby?
P.S. Jestem osobą pracującą więc zdarzają się dni, że jest w domu sama, ale mimo to i tak jak wracam od razu jest wypuszczana na co najmniej 4 godziny.

DanteV 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2019-06-04, 21:47   

Cześć. Jestem nowy dlatego teraz odpowiadam. Jak sytuacja z koziołem?

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2019-06-05, 15:51   

nic nie zrobisz, trzeba mu samiczki,

Odpowiedz do tematu