Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 20 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
nagła śmierć młodej kurki
Autor Wiadomość
Esta 

Województwo: dolnośląskie
Wysłany: 2019-01-30, 23:58   nagła śmierć młodej kurki

Witam, mam 7 kurek (jeszcze godzinę temu było 8 ) i koguta. Są to zielononóżki. Dziś po godzinie 19-tej znalazłam jedną kurkę, która nie mogła stanąć na nogi, miała przykurczone palce, opuszczone skrzydła i ciężko oddychała. Miała też bezbarwny wyciek z nosa. Nie mogła też utrzymać głowy w górze. Po trzech godzinach zdechła. Jeszcze o 16-tej była na dworze i nic jej nie było - byłam z nimi i nie zaatakował jej żaden zwierzak. Wróciłam do kurnika, żeby sprawdzić resztę kurek i jedna miała pianę na jednym oku. Kurnik jest murowany, z klepiskiem, są stanowiska z suchym piachem do tarzania i stanowisko ze słomą. Kury jedzą pszenicę, kukurydzę, płatki owsiane, sałatę, jarmuż i wychodzą raz dziennie na ok. godzinkę na ogród (po ataku jastrzębia kilka tygodni temu nie wypuszam ich samych). Czy wiecie co się jej stało ? Martwię się o resztę kurek.
Ostatnio zmieniony przez Esta 2019-01-31, 00:00, w całości zmieniany 1 raz  

Esta 

Wysłany: 2019-02-01, 11:38   

Witam ponownie. Wczoraj weterynarz zrobił sekcję zwłok padniętej kury i nic nie stwierdził. Popatrzył na resztę kurek i stwierdził że są zdrowe. Ale mnie cały czas niepokoi ta sytuacja. Zdrowa kura nie zdycha :(

inspektor 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2019-02-01, 12:23   

Ciekawe, że weterynarz nic nie stwierdził. Wyciek z nosa, piana na oku kury mogą wskazywać na mycoplazmozę, która jest zakaźna.

Esta 

Wysłany: 2019-02-01, 20:33   

Też tak myśleliśmy z mężem, ale dziś wszystkie kurki są zdrowe. Dziwne to jest.

Odpowiedz do tematu