Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 16 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak długo moge przeciągnąć kury? - duże stado.
Autor Wiadomość
Rybenia 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2019-02-19, 11:08   Jak długo moge przeciągnąć kury? - duże stado.

Dzień dobry.

Mam ok 400 kur messy. W okolicach wakacji planuję wziąć na odchów nowe 16 tygodniowe.. ale mam obiekcje.

W papierach hodowli Zarodowej w Mieni mam informację, iż nieśność kur spadnie po 12 miesiącach. U mnie z harmonogramem tak to wygląda, że muszę je ubijać w 11 miesiacu, żeby ogarnąć kurnik i zdążyć przed nowym wstawieniem.
Nigdy nie sprawdziłam (miałam 2 rzuty raz rosse, raz messę) ile je moge przeciągnąć. Nie chcę ich ubijać, szkoda mi ich, ale boje się, że jajko spadnie tak bardzo w jakimś czasie, że prowadzenie hodowli nie będzie już opłacalne - a nie będę już miała możliwości nowego wstawienia, bo przecież lęgi to też wyznaczone terminy i finito.

Czy ktoś może mi służyć radą? Jak długo kura może się nieść przy zachowaniu odpowiedniego żywienia i warunków. Ja mam kurki wolowybiegowe, tylko przy mrozach ich nie puszczam. Teraz w tę zimę kury, które zaczęły mi się nieść na początku września, mają wciaż ponad 90% nieśności. Nie wyobrażam sobie ich uboju w lipcu :(

Pozdrawiam,
Anka
Ostatnio zmieniony przez Rybenia 2019-02-19, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu