Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 23 Września 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
"Kury ozdobne"
Autor Wiadomość
majawn 
Loża zasłużonych

Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2006-08-30, 21:40   "Kury ozdobne"

„Kury ozdobne”
Andrzej G. Kruszewicz
Leon Tarasewicz
Oficyna wydawnicza „MULTICO”

Warszawa 2002
80 stron, twarda oprawa

„Kury ozdobne” Andrzeja G. Kruszewicza i Leona Tarasewicza, to doskonale napisane wprowadzenie to tematu kur ozdobnych dla początkujących hodowców. Książka zawiera rozdziały o historii i celach hodowli, o gatunkach dziko żyjących kurów, o pomieszczeniach i wolierach. Bardzo cenny jest rozdział o rozmnażaniu i lęgach sztucznych i naturalnych, ale chyba najważniejszy w tej książce dla początkującego hodowcy jest rozdział opisujący rasy kur ozdobnych.

Opisy ras są ilustrowane pięknymi zdjęciami wykonanymi przez Andrzeja Kruszewicza i Władysława Kwiatkowskiego. W żywych i barwnych opisach poszczególnych ras się przebija się ogromna sympatia Autorów do kur, którą z pewnością zarażą wielu hodowców. Jedyna wadą opisów, z punktu widzenia początkującego hodowcy, jest niepełne rozgraniczenie pomiędzy charakterem danej rasy a jej wyglądem. Na przykład o kogucie brahmaputry dowiadujemy się że jego „wyzywająca postawa i śmiałe spojrzenie sprawiają wrażenie wielkiej siły i ognistego temperamentu” (str. 52). Jest to oczywiście prawda (czego dowodem jest pewien rosły młodzieniec, który na widok mojego Luciano zrobił natychmiastowy „w tył zwrot”), ale jednocześnie z natury brahmy są łagodne. Biorąc pod uwagę, że wszystkie zaprezentowane kury są bardzo piękne, charakter danej rasy może mieć decydujące znaczenie w ostatecznym wyborze ptaka.

Powyższa uwaga nie powinna jednak zniechęcić do zakupu książki, jeśli czytelnik poszukuje barwnych opisów najpopularniejszych ras ozdobnych i podstawowych informacji o ich hodowli.

Zyczę miłej lektury.
Maja

Niniejsza recenzja jest wynikiem mojej wlasnej pracy.
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-11-19, 00:16, w całości zmieniany 4 razy  

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-31, 08:42   

Bardzo fajna książka,ta akurat mi się przydała podczas mojej hodowli.

Bażancia matula 
Iluzja

Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-02-28, 15:10   

a ile kosztuje, i gdzie na necie można kupić?

mirass 
Egzotyk

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2007-02-28, 16:11   

Posiadam ją i bardzo mi się podoba -ciekawie napisana, świetne zdjecia (przyciagaja wzrok, na niektóre wręcz nie moge sie napatrzec), jeszcze nie przeczytalem całej ale jestem już przy końcu. Pewnie przeczytam ją kilka razy :mrgreen:
Bażancia matula, poszukaj w księgarniach internetowych.

Dominik67 

Województwo: Łódzkie
Wysłany: 2007-02-28, 16:56   

Są na allegro te książki wczoraj widziałem dwie także BM wpisz tylko kury ozdobne i powinno coś się znaleźć.

Pozdrawiam :-D

dagmaraD 

Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-10-09, 15:35   

Czy ktoś z Was zna tę książkę, czy jest warta kupienia i tej ceny czy to kolejna byle jaka publikacja??

http://empik.rp.pl/kury-o...11656,ksiazka-p

Kamil Mączkowski 
Hodowca Drobiu

Województwo: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2012-10-09, 15:38   
   Nr Tel.: 510-169-245

dagmaraD, akurat mam tą książkę pożyczoną od znajomej i szczerze powiedziawszy, ta jest lepsza: http://empik.rp.pl/encykl...ka-p?reko=empik

dagmaraD 

Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-10-10, 15:30   

kamilm79, Dzieki za odpowiedź, encyklopedie kur ozdobnych mam i kilka innych książek :d ale jak bys mi mógł odpowiedziec co do treści tej książki czy wlaśanie są tam jakieś inne informacje na temat ras niz np. w encyklopedi kur ozdobnych, czy to jest jakby kopia właśnie i wszystko to samo co w innych ta sama treść czy jednak coś cennego w niej znalazłeś??

Kamil Mączkowski 
Hodowca Drobiu

Województwo: warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2012-10-10, 15:49   
   Nr Tel.: 510-169-245

dagmaraD, plusem tej książki według mnie są zdjęcia.
Opis ras według mnie jest gorszy i tych opisów jest mniej.
No i nie jestem jakimś krytykiem ale w encyklopedii jest chyba więcej treści potrzebnej, tu "po łebkach" jest na pisane
A jeśli chodzi o wykaz ras z opisem, to czy nie lepiej poczekać na wzorzec, który wyda pan Roszkowski teraz? Ja osobiście czekam na tą "biblię"

marcin1969 

Województwo: łódzkie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2012-10-10, 15:52   
   Nr Tel.: 693157569

dagmaraD,
Ja mam tą książkę dostałem jako prezent , sam po sprawdzeniu zwartości bym jej nie kupił . Informacje ogólnikowe więcej znajdziesz w internecie.

jarek.b 1971 

Województwo: Lubelskie
Wysłany: 2012-10-11, 20:22   
   Nr Tel.: 507140583

Posiadam Książkę pod tytułem Przy domowa hodowla kur zwykle wydanie bez ładnych zdjęć ale za to bardzo pomocna wiele opisów ras a co ważne opisy chorób , jak zorganizować kurnik kilka wersji od małych po procesjonalne hodowle polecam bardzo ta książkę każdemu początkującemu hodowcy. kupiłem ja na wystawie wazie co mogę podać wydawcę. Co do książki Tarasiewicza to też godna polecenia chociaż Encyklopedia kur jest o wiele lepsza. Pozdrawiam Jarek

Odpowiedz do tematu