Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 12 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Reczne karmienie pisklaka
Autor Wiadomość
pawel0110 

Województwo: opolskie
Wysłany: 2019-08-21, 08:48   Reczne karmienie pisklaka

Witam. Potrzebował bym porady w związku z młodym garlczem pomorskim którego mamka king porzuciła i dodatkowo poważnie podziobala. Gdy go zobaczyłem to już myślałem że pójdzie na straty ale po odkażeniu rani pobycie od 4 dni w inkubatorze ma się ku życiu. I ty nasuwają mi się pytania ponieważ gołąb ma około 3 tygodnie: ile czasu jeszcze go tzymac w inkubatorze ? Jest karmiony rozmoczonym zbożem plus karma dla piskląt papug z strzykawkia, wodę pije z kieliszka :-) Dzis zauważyłem że w wolu ma powietrze ( na dole wola jedzenie a u góry piętrze) czy to normalne ? Prosił bym o poradę bo nie wiem czy dobrze robię

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-08-21, 10:41   Reczne karmienie pisklaka

Kingi nie nadają się na mamki, mają w sobie agresywność. Możliwe uszkodzenie worków powietrznych, jak i przyczyny chorobowe. Było nieraz tak że karmiłem małego i już jak odkarmiłem to takie napompowane wole dostawał. Jak u mnie się teraz taki przytrafi raz na wielki czas to usuwam . Spróbuj podać przez dwa dni krople do nosa, jak i tabletkę na rzęsistka, czasem może się udać.

pawel0110 

Wysłany: 2019-08-21, 11:09   

Wkrótce na mamki będę rysie wpuszczać do woliery. Tabletki dostanie a krople do nosa jak podawać ?

Edek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2019-08-21, 15:02   » Reczne karmienie pisklaka

Do dziobka ,

pawel0110 

Wysłany: 2019-08-21, 22:56   

Dziękuję za poradę. Gołąbek już otrzymał dwa razy krople i raz na rzęsistka. Mam nadzieję że uda mi się z nim. A jak sprawdzić czy jeszcze wymaga dogrzewania ?

pawel0110 

Wysłany: 2019-08-22, 21:10   

Powietrze zeszlo. Jakie wole powinno być w dotyku ? Bo mi się wydaje za twarde i nie wiem czy to normalne czy kolejny problem się pojawił ? Gołąb pije i ma apetyt, odchody normalne bez zmian.

Odpowiedz do tematu