Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 20 Listopada 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BIANKA1
2011-12-27, 18:40
Sebrytka - pogaduchy
Autor Wiadomość
Agata B.
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-02, 22:16   Sebrytka - pogaduchy

Cześć! Właśnie przygotowuję się do założenia własnego kurnika i chciałabym dowiedzieć się czegoś o sebrytkach. Nie będę ukrywać, że te kurki od samego początku zdobyły moje serce
Czy ta rasa ma jekieś specjalne wymagania? Wiem, że bywają zadziorne, czy wobec tego można je trzymać w stadzie z innymi kurami? Czy miewają problemy z rozmnażaniem?
Będę bardzo wdzięczna za te informacje!
Pozdrawiam!
Agata[/b]
Ostatnio zmieniony przez AL 2012-12-02, 18:49, w całości zmieniany 6 razy  

Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!

Województwo: Małopolska
Wysłany: 2006-07-02, 22:17   

Rasa uważana za najmniejszą na świecie. Powstała dzięki trwającej 30 lat, a rozpoczętej w 1800 r. pracy sir Johna Sebrighta . Oprócz wielkości i rysunku upierzenia u tej rasy, jako jedynej nie występuje upierzenie samcze tzn. koguty nie posiadają wydłużonych piór grzywy, siodła oraz sierpówek ogona. Kurka bardzo żywotna o niespożytym temperamencie maleńki sebrytek potrafi sterroryzować niejednego dużego koguta. Masa ciała 1,0 – 0,6kg; 0,1 – 0,5kg. Barwa jaj – biała do kremowej.

To wyjątkowo sympatyczne kurczaczki, maja swoisty temperament ale nie przesadzajmy... nie są aż tak „groźne” jak on o-shamo. Bardzo dobrze się rozmnażają, generalnie nie ma z nimi większych problemów, oprócz tego że lubią czasem sobie polatać... jak ja to nazywam maja tendencje do spania na drzewach. Poza tym to prześliczne maluchy.

Większość osób myśli że są ich tylko dwa kolory biała –łuskowata i czerwona-łuskowana ale to nie prawda... Istnieje już pokaźna ich paleta barw np.: niebieskie, czarne, żółte itd... w Polsce bardzo mało rozpowszechnione.
Podobno istnieją też „nie łuskowane” ale to wiadomość nie sprawdzona.

>> Nowy nr Magazynu dla Hodowców - Pobierz
>> Tu znajdziesz sporo dobrych Hodowli - www.katalog.spis-hodowcow.pl
Ostatnio zmieniony przez majawn 2006-08-21, 13:42, w całości zmieniany 1 raz  

Agata B.
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-02, 22:18   

Dzięki za informacje :-D
Faktycznie, ja również myślałam, że są tylko srebrne i złote sebrytki. W żadnych ogłoszeniach też nie znalazłam innych odmian barwnych. Pewnie te ptaki można nabyć wyłącznie na giełbach i wystawach?

woliera 
Redakcja

Wysłany: 2006-07-02, 22:18   

Pamiętajcie o tym, że jedynie odmiany srebrna i złota są uznawane za standardowe i istnieją dla nich wzorce rasowe. Podobnie jest w wielu innych rasach kur, choćby w sułtanach. Istnieje wiele "kolorowych odmian", natomiast uznawany jest wyłącznie jeden - biały. I żaden inny na razie w Europie nie zostanie uznany. Wynika to z historii i tradycji. Świętym kolorem muzułmanów bowiem jest biel.
W najbliższym czasie ukaże się numer specjalny okurach czubatych, w tym o sułtanach, będzie więc okazja, aby sobie poczytać i pogłębić wiadomości. Sebrytki natomiast to wspaniałe kurki. Z charakterem. Osobiście widziałem jak jeden mały kogucik zapędził do kąta kilka dziesięciokrotnie większych od niego wiejskich kogutów. I to on został królem podwórka.
Pozdrawiam
Stanisław Roszkowski

Krzysiek Prokop 

Województwo: warm.-maz.
Wysłany: 2006-07-18, 15:17   

A czy sebrytki potrzebują ciepłych kurników?? Również zastanawiam się nad ich zakupem, ale zimą tamp. w moim kurniku spada poniżej 0. Czy stanowi to problem??

sroszkowski 
Specjalista
Założyciel Forum!

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2006-07-18, 19:38   sebrytki

Problemem jest grzebień, który może ulec odmrożeniu. Poza ty mróz nie powinnien sebrytkom zaszkodzić. O tych pięknych kurkach pisaliśmy w numerze "O" cztery lata temu. Pora chyba wrócić do tematu.
STR

Krzysiek Prokop 

Województwo: warm.-maz.
Wysłany: 2006-07-18, 20:04   

Możlwie, tylko ja w tym "kurzym świecie" trochę obracam się dopiero teraz. Gdyby nie te strony internetowe i te forum(co prawda jestem tu od 2 dni) to bym nawet nie miał kontaktu z innymi chodowcami :-D, ale jakby była możliwość, to bym se chętnie o sebrytkach poczytał :-P

Rocki 
Robert

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2006-07-22, 00:33   

Sebrytki to bardzo sympatyczne kurki. Tak jak wyzej zostało napisane jest to najmnijesza rasa kurek, charakteryzują sie swoja zadziornościa atakując nawet najwieksze koguty. Kurki te potrafia dosć dobrze fruwać i często siadaja na drzewach, często to wąłsnie gałęzie drzew są wybierane jako ich noclegownia zamiast grzędy. Lepszym wyjściem dal tych kurek hodowla wolierowa....

przemek89 

Województwo: wielkopolskie / lubelskie
Wysłany: 2006-08-03, 23:02   

nie sadzicie ze moznaby je zaliczyc do ras bojowych?;) a tak powaznie to w jakiej cenie one sa i po czym poznac ze sa czyste rasowo.pozdrawiam

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-04, 15:02   

Zimą bardziej niż grzebień u tych kurek narażone na odmrożenia są dzwonki. :roll:
Nie wiem czy wiecie,ale u tej rasu kur podczas zimnych dni jajka są nie zalężone.
Chowam już kilka lat te kury w odmianach złote i srebrne,nauczyłem się już troszkę o ich życiu.Są super i polecam je nawet do nie ogrzewanych kurników.Jak będzie on niezbyt duży i obficie wyścielony słomą i bez przeciągów-ptakom nic się stać nie powinno. :idea:

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-11, 18:35   

Kupując u nieznanych hodowców na bazarach,wystawach,giełdach oraz paczki po przez pocztę także od nieznanych hodowcówmożna się czasem nadziać na nie miłe niespodzianki.Co niektórzy potrafią wysyłać :
-ptaki martwe
-ptaki nieczysto gatunkowe
-ptaki z ubytkami,bez naszej wiedzy
-ptaki kalekie
-ptaki chore

Podaję przypadki z doświadczenia swojego jak i kolegów.

Najlepiej jest dobrze znać hodowcę jeśli kupujemy wysyłkowo,lub osobiście po przez wizytę u hodowcy. Widzimy wtedy całą hodowlę,warunki oraz ptaki. :mrgreen:

ssammler
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-03, 16:57   

ja mam bardzo ładny kurnik i ciepły że jak założe tej rasy te kurki to im bedzie ciepło.Tak sądze.

clinic1000 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2006-11-09, 16:31   
   Nr Tel.: 603 227 454

czesto zdaza sie tesz ze sa one zbyt duze lub maja rozmazny rusunek

[ Dodano: 2006-11-09, 16:32 ]
ale z ciepłem nienalezy przeginac nawet w zimie nalezy wentylowac kurnik gdysz kury moga nam zaczac kichac z powodu zmiany mikroklimatu

jakub 
HODOWCA PTAKÓW

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2006-12-30, 11:27   

Ja kiedyś miałem sebrytki wiosną wypuszczałem je na łąke . Pewnego dnia zgineła mi jedna kurka.Po trzech tygodniach wróciła do mnie na podwórko prowadząć za sobą 6malych kurczaczków. Wszystkie się wychowały.
Ostatnio zmieniony przez jakub 2007-01-26, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-12-30, 16:39   

jakub, no to najpierw przeżyłes smutek i żal że straciłeś ptaka, a póżniej ci to wynagrodziła. Chciałbym widzieć twoje zdziwienie i radość w tym momencie.

Odpowiedz do tematu