Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak skutecznie chronic swoje ptaki przed drapieżnikami?
Autor Wiadomość
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2006-07-18, 16:44   

Dobrze miec woliere-fakt, ale po moich ostatnich przygodach, wiem że i to nie pomoże. Miałem kilka czubatek i oprócz tego w maju wybrałem się do p.Roszkowskiego. Byłem bardzo szczęśliwy kiedy on dał mi, tak po prost 4 kury i koguta czubatek czerwonych i 10 małych kurczaków. Już u mnie naznosiły jajek posadziłem jajka, wykluło mi się 35 kurczaków. Pomyślałem-Super!!, w końcu mi się udało. Ale moje szczęście nie trwało długo... Wystarczyło,że wyjechałem na jeden dzień, a swój inwentarz zostawiłem pod opieką rodziców. Sąsiadom zerwał się pies-husky. Przegryzł metalową siatke,rozwlił klatke z kurczakami.z dorosłych zostały mi 4 kurki. Faktem jest, że tylko dlatego, że małe było z kwoką, to ocalało ich 30(byłem zadowolony,że chociaż tyle). Ale to jeszcze nie koniec.4 dni temu puściłem kurczaki z kwoką luzem, gdy po 30 min wróciłem, prawie zemdlałem. Kura prowadzała tylko 5 kurczaków. Obszukałem wszędzie. Żadnych piór,krwi, ktoś musiał ukraść... I co jak tu się nie załamać...??? :-( :-( :-(
 
 
Adrian14 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Kuj-Pom
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 230
Skąd: Żołędowo/Bydgoszczy
Wysłany: 2006-07-18, 18:10   

Myśle że miałeś troche źle zrobioną woliere.Dla przykładu powiem że mam 3woliery i nigdy mi się nic nie wkradło.Woliery są zrobione solidnie i żaden pies nie rozwalił by mi woliery.
Może to zasługa że woliery są na widocznych miejscach i że mam koty i psy.
psy-wiadomo odstraszą drapieżnika a koty również stawią opór jakiejś łasicy...
 
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2006-07-18, 20:59   

Pewnie tak, ale po tym wszystkim zaczynam mieć wątpliwości, czy warto tak się starać, bo przez miesiąć straciłem prawie 45 czubatek... A może ktoś jeszcze ma jakieś zdjęcia swoich wolier?? Budując swoją chciałbym zrobic ją jak najlepiej i najsolidniej i przadałby się jakiś wzór. Oglądałem zdjęcia woliery, którą robi p.Kamil i wolier p.Roszkowskiego, ale i tak z chęcią jeszcze poogląglądam inne :-P

[ Dodano: 2006-07-19, 18:30 ]
Jakoś wiosną zauważyłem u mojej czubatki koło uda jakąć rane(jakby coś ją zaatakowało). Zabandażowałem ją, przemyłem i potem było ok. Ale gdzieś po miesiącu znowu to się powtórzyło i kurka zdechła... Trochę wątpie żeby to sama se zrobiła, zastanawia mnie co to mogło być, szczór...??
 
 
domosław 
domoslaw



Wiek: 48
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 62
Skąd: k.Krakowa
Wysłany: 2006-08-02, 22:14   

U mnie w zeszłym roku przez całe lato i jesień mniej więcej dwa razy dziennie dobijała się do woilery samica krogulca,co ciekawe to bardzo płochliwe ptaki a ona dała się podchodzic na 20 metrów.No i w takich warunkach trudno odchowac jakieś młode ,kiedy rodzice ciągle są płoszone.Teraz mam założone podwójne siatki i dobrym rozwiązaniem jest zawiesic siatkę na tyczkach
http://www.allegro.pl/ite..._szer_7_mb.html
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-04, 16:08   

Woliera na fundamencie,a jeśli nie to wkopane płyty chodnikowe.Siatka najlepiej o oczku 2x2cm. Woliera w miarę jak najwięcej zadaszona. Wokół woliery-na dole i u góry możesz puścić tzw.pastucha.Jest to urządzenie elektryczne dostępne w kraju ze stabilizatorem które uniemożliwia wtargnięcie niepożądanych gości do naszych ulubieńców.Super sprawa takie cacko i nie jest wcale drogie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Ice 



Województwo: Pomorskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 36
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Leborska
Wysłany: 2006-08-05, 13:59   

Tak jak Wanted napisał,to bardzo dobre rozwiązanie :evil: Zapewne nie będzie strat. :idea:
_________________
www.aviornis.com.pl

My Fotolog > Zapraszam
 
 
Tiplerek 
Hodowca gołębi



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 140
Skąd: Białystok
Wysłany: 2006-08-05, 15:44   

Taka taka Woliera jest najlepsza fundament badz cos innego z Betonu, lecz jak sie daje Siatke to w Beton, mozna Ja wbudowac a w Krawezniki np... nie wbuduje sie Jej. Wiec trzeba pomyslec na inny sposob i dac ja troche w Ziemie i z dwoch stron Krawezniki
_________________
Hodowca gołębi:

-Budapesztański Wysokolotny

Kontakt:
robertr012@o2.pl
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-05, 16:28   

Do krawężników lub płyt chodnikowych,siatkę możesz przymocować do kontownika,który będzie do nich przykręcony,a do niego siatka na drucie przyspawanym do niego. :evil: :evil: :evil:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Tiplerek 
Hodowca gołębi



Województwo: Podlaskie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 140
Skąd: Białystok
Wysłany: 2006-08-05, 16:50   

A tez prawda zapomnialem, przepraszam. Mozna takze w Kraweznik wkrecic Srudy i popuscic miedzy nimi Drot i dobre uszczelnienie ;-)
_________________
Hodowca gołębi:

-Budapesztański Wysokolotny

Kontakt:
robertr012@o2.pl
 
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2006-08-08, 10:40   
   Nr Tel.: 504 008 332


Woliery powinny być zabezpieczone przed drapieżnikami i wróblami. Ja na zabezpieczenie użyłem płyt betonowych, takich co stawia się ogrodzenia betonowe, płyty są wkopane na głębokość 40-50 centymetrów w ziemię i dodatkowo jest rozciągnięta stara siatka o szerokości 40-50 centymetrów. Siatka na woliery powinna mieć oczka 2,5x2,5centymetra i raczej nie większe, ze względu na wróble i inne drapieżniki. Wróble są roznosicielami wielu chorób i zjadają większą ilość jedzenia co podajemy ptakom. Wkoło woliery na wysokości około metra mam pociagnięte 3 druty, którymi płynie prąd ponad 5000 volt i bardzo małym natężeniu. Tak ze drapiezniki odstrasza. Jeszcze mam zabespieczenie czujki ruchu wraz z kamerą, to jest też dobre zabespieczenie przewaznie na największe drapieżniki. Na tej stronie jest opisane trochę o wolierach. http://www.tragopan.pl/info/woliera.html
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
 
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-08-08, 21:46   

Ja uzywałam do budowy wybiegu bloczków betonowych, fundamoentowych. Wychodzi to dosyc tanio, no i nie trzeba mieszac cementu. ale takie bloczki to waża ok. 20kg jeden (choc wcale nie wyglądaja).
Sam kurnik ma jeszcze dodatkowo podłoge z kostki brukowej. Nie miałam zadnych nieproszonych wizyt. No ale ja jeszcze dodatkowo mam psa, ktory jest bardzo wyczulony, nawet kota sasiada przyuważy i pogoni.

Maja
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2006-08-09, 19:53   
   Nr Tel.: 503362871


Krzysiek czy u ciebie nie ma czasami w pobliżu gniazda srok. Mój kolega widział jak sroka potrafi podbierać kurczaki. Kwoka je prowadzała a sroka łapała ostatniego i w '' skrzydła''
 
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2006-08-09, 20:19   

Kręcą się, faktycznie, ale to aż 20 i to półtora miesięcznych czubatek?? :-/
 
 
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
Wysłany: 2006-08-09, 21:58   

Ja przyłapałam kaczkę jak zjadała kurczaki kwoce. Wykluło jej 12 kurczaków, raz przychodzę i brakuje jadnego, następnego dnia to samo, az w końcu zauważyłam kaczkę jak złapała jednego w dziób i uciekała, miałam kłopot zeby ją dogonić i wyjąć jej z dzioba kurczaka, a kurczaki miały po 4 tygodnie i były dużej rasy.
 
 
Adrian14 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Kuj-Pom
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 230
Skąd: Żołędowo/Bydgoszczy
Wysłany: 2006-08-09, 23:05   

To że sroka zabiera kurczaki to wiadomo....
Podobno też bocian i inne ptaki podłapują małe kurczaki.
wszystko by się zgadzało tylko że kurczaki miały 1,5miesiąca?!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12