Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Woliera dla nimf i baraband
Autor Wiadomość
Songo:* 
Jestem kul. ;P


Województwo: dolnyśląsk
Wiek: 29
Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 8
Wysłany: 2008-12-31, 13:57   Woliera dla nimf i baraband
   Skype: bdftg


Elo . Mam zamiar w marcu zrobic wolierke dla ptazkow a mianowicie dla nimf i barabndy(jak narazie jednej a potem sie zobaczy). Nie wiem jakie wymiary ma miec ta woliera bo najlepiej by bylo jakby byla jadna woliera podzielona na dwie oczywiscie zewnetrzna ;) Nie wiem tez czy ptazki moga byc caly rok na dworze a jezeli tak to jakie warunki powinnyby miec. Ile cm ma miec beton? Ile powinno byc ptakow zeby byly szczesliwe.Oczywiscie nie chodzi mi o handel tylko o szczescie ptazkow :serduszka:
 
 
 
marivsz 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 8
Wysłany: 2008-12-31, 20:02   

Tak się skłda że ja latem rownież będe robił wolierki dla rozelli i nimf.Tak więc dzielcie się doświadczeniem:))) Wstępnie mam już plan wolierek->będą szerokości 1.5 m, wysokość 2.5m a długość to około 5 m w tym że tak 1.2m długości zabierze domek na zime,za tym domkiem będzie szedł jeszcze korytarz, tak żeby w zimie było dobre dojście do wolier a także będzie to kolejna ściana która sprawi że w środku będzie troche cieplej. Myślałem również żeby góre choć trochę pokryć tylko siatką-> tylko problem z odchodami dzikich ptaków. i jeszcze dno początkowo mialem dawać murki, ale w mojej okolicy w ostatnich latach pojawiło się sporo szczurów, tak więc będe zmuszony zrobić betonowe dno, a szkoda bo chciałem im zasadzić jakieś krzewy
 
 
Songo:* 
Jestem kul. ;P


Województwo: dolnyśląsk
Wiek: 29
Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 8
Wysłany: 2008-12-31, 21:06   
   Skype: bdftg


Ja mam zamiar zrobic wolierke 5m x 2m x 2m bodajze 2.5m. I w mojej okolicy jest duzo lisów więc szczury i kuny też są. I też robie betonowe dno. Jednakże zasadze np jabłonke lub młodą brzózke do dużej donicy. Mialam plan podzielic woliiere dla nimf i baraband. narazie mam tylko jedna barabande lecz zrobie stadko ;) a nie wiem czy wtedy ta woliera nie bedzie za mala i pomieszczenie tez zrobie ale te wymiary to tylko tej woliery zewnetrznej
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-01-01, 13:46   

Songo:*, W jednej wolierze jedna para baraband,to spokojne ptaki ale wobec innych gatunkow.W czasie lęgów samce są agresywne w stosunku do swojego gat,
Ja mam 1 parę i przebywają teraz razem z resztą ptakow w pomieszczeniu zimowym.
Wymiary dobre,barabandy lubią latać .Co do roślinności to mimo że barabandy nie niszczą elementów drewnianych konstrukcji ale nie oprą się świeżym liściom i gałązką.Nimfy zniszczą wszystko,całą zieleń w wolierze.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Songo:* 
Jestem kul. ;P


Województwo: dolnyśląsk
Wiek: 29
Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 8
Wysłany: 2009-01-01, 19:20   
   Skype: bdftg


No wiec ja mam te dwie nimfy i one sa w jednym pokoju co barabanda. Songo ich nie gryzie tylko jak sie zblizaja za bardzo to troche je goni ;) puszczam je czasem razem wtedy ptaki moga caly dzien latac ;) A tak to albo nimfy albo Songo siedzi w klatce. Wiec o Songa sie nie boje tyle,ze nie wiem jaka bedzie ta druga barabanda-samiczka. Moze ich nie lubic przeciez.A nimf chce miec piec co rpawda nimfy to male ptaszki ale chce zrobic stadko. Dziwie sie troche ze niby barabandy nie moga byc w nimfami bo moga im cos zrobic..(tak mowili ludzie na innym forum) :| la eprzeciez te gatunki zyja na jednym kontynencie.. TRoche to dziwne
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-01-02, 12:23   

Songo:*, nimf chce miec piec czy to znaczy że 5 szt.jeżeli tak to zły pomysł,zawsze pary. Co do baraband to moje mieszkają razem z nimfami,falkami i innymi papugami i to barabandy ustępują miejsca innym ptakom,nawet o wiele mniejszym od siebie.To bardzo pokojowe ptaki,nie szukają zaczepki,
Nie można porownywać warunkow życia w naturze z tymi ktore my jesteśmy w stanie im stworzyć.One żyją obok siebie ale nie razem,każdy gatunek zajmuje swoją niszę ekologiczną i jeden drugiemu nie wchodzi w drogę.Nie przeszkadzają sobie wzajemnie bo mają do dyspozycji ogromny obszar.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Songo:* 
Jestem kul. ;P


Województwo: dolnyśląsk
Wiek: 29
Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 8
Wysłany: 2009-01-04, 19:28   
   Skype: bdftg


AL "nimf chce miec piec czy to znaczy że 5 szt.jeżeli tak to zły pomysł,zawsze pary" przeczytalam w ksiazce i dlatego tak napisalam. Mnie tez wydalo sie to dziwne,bo jedna papuzka zostanie bez pary .. Narazie mam dwie nimfy i barabande zobaczymy co dalej.Jednak nimf bedzie ok6 8 gora. A barabandy 2 czyli parka. Teraz nimfy i barabanda sa w jednej klatce i sie nie dziobia ani nie gonia bo to juz ktorys dzien z kolei. Na innym forum ludzie nie chcieli slyszec o tym ,ze bede miala barabande i nimfy dlatego utajilam zakup nimf,zeby sie nie czepiali ;) Mowili ze beda sie gonic,ze barabanda moze zabic nimfe itp itd. ale wszystko jest dobrze ;) :] AL ty masz barabandy moglabys mi cos powiedziec o tych ptaszkach?Szukalam ksiazek ale nic nie ma. na internecie tez. A hodowca nic nie powiedzial.. Np. o godach lub stosunku do ludzi..
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-01-04, 20:07   

Songo:*, Zimą ptaki są w piwnicy luzem i barabandy nie prześladują żadnych ptaszków.To bardzo zgodne ptaki, lubią latać,nie są płochliwe.Agresję mają tylko w stosunku do swojego gatunku.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12