Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Temperatura w odchowalniku
Autor Wiadomość
tomo06 


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 123
Wysłany: 2009-03-13, 15:19   Temperatura w odchowalniku

Witam. Pierwszy raz będę miał kurczaki klute w inkubatorze, czy możecie mi podpowiedzieć jaką powinny mieć temperaturę w odchowalniku w poszczególnych etapach rozwoju?
Z góry dzięki
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-05-01, 10:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2009-03-13, 17:59   

tomo06, pierwsze dni powinny mieć kilka stopni powyżej temperatury pokojowej. Gdy skończą tydzień wystarczy temperatura pokojowa.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
foxhubert 
REDAKCJA FORUM



Województwo: dolnyslask
Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 175
Wysłany: 2010-01-05, 22:30   
   Skype: hubert.szymanksi.


Kurczęta w pierwszych 2 tygodniach są bardzo podatne na stresy związane z warunkami środowiskowymi. Temperatura ciała pisklęcia po wykluciu wynosi 39,7oC i dopiero w 3 tygodniu życia osiąga 42oC, czyli temperaturę ciała u ptaków dorosłych. Dlatego w pierwszych dniach wychowu w zakładzie wylęgowym, jak i na fermie istotne jest zapewnienie pisklętom właściwej temperatury i wilgotności powietrza. W momencie wprowadzania piskląt do wychowalni temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić 24-25oC i pod dodatkowym źródłem grzewczym 34-35oC, po czym zmniejsza się stopniowo, aby dojść do poziomu 30oC w 7 dniu życia piskląt. W zależności od zachowania się piskląt należy regulować temperaturę otoczenia i obniżać wraz z wiekiem kurcząt. W pierwszym okresie chowu poziom wilgotności względnej powietrza powinien wynieść 62-72%. Zbyt wysoka wilgotność może obniżyć jakość ściółki. Jeśli ściółka jest zbyt wilgotna należy podwyższyć temperaturę i wentylację, a jeśli za niska spryskuje się sprzęt i ściółkę najlepiej roztworem środka dezynfekcyjnego. Wilgotność ściółki w okresie lata nie powinna przekraczać 18%, a zimą 36%. Zbyt wilgotna ściółka może być przyczyną powstawania pęcherzy piersiowych u drobiu i zachorowań na kokcydiozę. Materiałem ściółkowym może być pocięta słoma zbożowa, najlepiej żytnia, może być słoma z dodatkiem torfu ze względu na dużą jego wodochłonność, względnie wióry drzewne lub trociny tzreba jednek pamiecac ze drzewo to celuloza czyli dobra pożywka dla grzybów i pleśni. Latem ścieli się grubość 5 cm, zimą natomiast do 15 cm.

Myślę ze pomogłem Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez foxhubert 2010-01-05, 22:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-04-27, 23:03   

Witam.
z kurczaczkami już sobie radzę, i dzisiejszy lęg świetnie się czuje pod sztuczną kwoką. Mam też od dziś gąski które siedzą sobie przy kaloryferku i pod lampką 100 wat, oraz indyki i perlice mam ich razem 30 sztuk, i tu mam problem zabrakło już mi koncepcji i przerobiłem inkubator, ten taki z pleksą u góry na odchowalnik, odłączyłem wiatrak kratkami metalowymi osłoniłem grzałki aby maluchy się nie poparzyły i ustawiłem im temp 33 stopnie gdyż w pomieszczeniu w nocy temp. potrafi spaść poniżej pokojowej. Jak podrosną podzielę młodzież na grupy i drugi inkubator zaadoptuję na odchowalnik, który kupiłem dla poprzednich lęgów, okazał się jednorazowy i rozpadający się, rozgadałem się a tak naprawdę to pytanie brzmi czy temperaturę ustawiłem indykom dobrą? gdy zastosowałem inne rozwiązania wykręcało im nóżki, już nie wiem czy to pasza czy może temperatura lub większa cyrkulacja powietrza. Teraz mają ciepło i przytulnie. I czy właśnie 32,5-33 stopnie to nie za ciepło? i czy lepiej zostawić maluchy na aluminiowej kratownicy aby odchody padały pod nią? pytam bo wyłożyłem ją linoleum i co chwila jest zachlapane błotem, żarcie plus woda a indyki nie lubią się moczyć a ściółka odpada ze względu na rozwiązanie grzałek w inkubatorze tym akurat, a nie chciałbym pożaru. odpowiedzcie proszę....
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2010-04-28, 19:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
niedobry 


Województwo: pomorskie
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 73
Wysłany: 2010-04-30, 00:39   

...dzięki, że znaleźliście czas drodzy forumowicze...widzę mamy wszyscy czas na gadanie o bzdurach a pomoc to tutaj rzecz tak odległa od wymadrzania sie i bicia piany...że idę sobie po którymś nie odpowiedzianym poscie na forum które służy wiedzą i pomocą a nie dyputami o bzdetach blędach ortograficznych lub powielaniu opinii autorytetów nie popartej własną prktyką...( z wyjatkiem kilku naprawdę życzliwych i pomocnych forumowiczów)...pozdrawiam oby wasze pisklaczki też czekały w decydujacym momencie aż ktoś im pomoże jak sami nie dacie rady...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13