Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 16 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Amadyny wspaniałe.
Autor Wiadomość
Beatrix Black 
kanarki i egzotyka

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2015-10-27, 03:35   
   Nr Tel.: 505-419-640

Myślę, że możesz płatki podawać, w końcu są robione na "bazie" zboża. Jakie inne ziarna zjada ten młody? (Próbowaleś z prosem senegalskim?)
Ogólnie jeśli je, to dobrze, jedno co trochę by mnie tutaj martwiło, to ten brak białka (czyli mieszanki jajecznej) w okresie wzrostu... I jakieś witaminki by się przydały, szczególnie kiedy zauważysz że młody szykuje się do zrzucenia szarych piórek i pierwszego pierzenia (to okres ciężki dla amadyn wspaniałych, duże obciążenie dla organizmu, i są ptaki, które na skutek np zmiany warunków tuż przed pierzeniem- np sprzedażą- po prostu go nie przechodzą i padają- aklimatyzacja plus pierzenie to za dużo. Sama niestety w ten sposób straciłam h pierwszych amadyn wspaniałych (teraz bym już nie kupiła nie wypierzonej).)
Może zamiast mieszanki jajecznej Twój młody będzie wolał np larwy mączników? ;) (Źródło białka zwierzęcego, przez niektórych polecane do podawania pisklętom i dorosłym ptakom w czasie lęgów). Biszkopt owszem, sprawia że ptaszek jest syty, ale nie zawiera żadnych pożytecznych składników... (Być może gdyby nie jadł biszkopta, skusiłby się na mieszankę jajeczną, albo zrobioną przez Ciebie, albo już gotową, np Versele-Laga lub Quiko.)
Najważniejsze to obserwuj jego rozwój- czy jest syty, sprawia wrażenie aktywnego i zdrowego, bo u amadyn jak coś jest nie tak, to od razu to widać-przynajmniej ja tak zauważyłam... Jednocześnie są to ptaki które schorzenia przechodzą bardzo gwałtownie- rano sprawiają wrażenie niby-zdrowych (jeśli się ich np nie dotknie, nie zobaczy że są np bardziej napuszone itp), a wieczorem- już po ptaszku :( .

Zapraszam:
www.prostodzioby.fora.pl

mariusz.w 

Wysłany: 2015-10-27, 11:06   

Jak mu daję ziarno nadtłuczone to je skubie (zarówno proso jak i kanar), ale często jest tak, że rozdziobie i zostawi. Wczoraj nawet dałem mu kanar taki normalny z mieszanki. Dał sobie radę z łuskami, ale wypluł zawartość i dalej bawił się samą łuską. Ogólnie zainteresowanie ma, ale głównie nie zjada tylko się bawi. Dałem mu dzisiaj rano z patyka trochę tłuczonego ziarna z domieszką płatków jaglanych to skubnął raz i nie chciał. Można powiedzieć, że sam lubi jeść suchy pokarm, a jak dostaje z patyka to zdecydowanie woli w takiej bardziej płynnej konsystencji. Mieszanki jajecznej co prawda nie je, ale dokarmiam go karmą Orlux Handmix, a tam chyba jest też jajko (chyba, że to za mało). Witaminy raz w tygodniu dodaje mu do wody (te same, które od pół roku daje dorosłym ptakom).
Chciałbym go jakoś zachęcić do warzyw i owoców. Próbowałem z jabłkiem - spróbował, ale nie posmakowało mu, marchew - na sam widok odwracał się w drugą stronę, koper - też nie był zainteresowany. Moje dorosłe amadyny upodobały sobie szczególnie koper, wręcz go uwielbiają więc zapewne jemu też by posmakował, o ile by go spróbował. Masz może jakiś pomysł jak go zachęcić, żeby jadł?

mariusz.w 

Wysłany: 2015-10-29, 20:00   

Młody coraz bardziej interesuje się ziarnem, co prawda głównie tym nadtłuczonym, ale takie z mieszanki też bierze do dzioba. Problem jest taki, że zjada tylko kanar, a prosem (niezależnie od rodzaju) się nie interesuje albo wcale albo weźmie i wypluwa (podobnie było z kaszą jaglaną, zamiast niej woli płatki). Mam wrażenie, że kanar jest łatwiejszy w łuskaniu i to dlatego.
Czy w takiej sytuacji mam coś robić, mam na myśli czy jakoś ograniczać mu dostęp do kanaru, żeby zajął się prosem, czy dawać mu wybór, by sam się wziął również za proso?

DawidKrk 

Województwo: Małoposlkie
Wysłany: 2015-12-15, 08:27   7 jajko w budce a samica dalej nie sada

Cześć !
Mam problem samica złożyła 7 jajko w budce i nie siada.
Nie bardzo wiem co mam robić... Nie chce żeby samica szpalt mi padła.
Odstawiłem karmę jajeczną.

Yankee 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2016-07-27, 14:23   

Witam,

widać, że forum trochę umarło ale mimo to spróbuję poprosić Was o pomoc. Mam problem z 5-cio letnią samiczką Amadyny, która spada mi z patyka i nie potrafi ustać na jednej łapie.
Całość opisałem tutaj:

http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=35978

Jeśli ktoś coś potrafi poradzić bardzo prosiłbym o pomoc/sugestie.

Pozdrawiam

Yankee 

Wysłany: 2016-10-14, 09:02   

Niestety z samicą było coraz gorzej:-( Miała prawdopodobnie jakiś genetyczny problem i zaczęła dostawać paraliżu również z lewy skrzydle. Potem osłabiły się organy wewnętrzne i dzisiaj w nocy niestety (wreszcie) skończyła swoje męki ;(

Został mi sam bardzo ładny, zdrowy i energiczny samiec. Co z nim zrobić? Czy nie chciałby ktoś takie ptasza dołączyć do swojej gromadki ptaków? Samemu będzie mu na pewno smutno.
Chętnie oddam go w dobre ręce.

Poradźcie jakie byłoby najlepsze wyjście z tej sytuacji.

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Województwo: Małopolskie, Galicja
Wysłany: 2016-10-14, 10:17   
   Nr Tel.: 502108250

To nie jest papuga, żeby jej koniecznie potrzebne było towarzystwo.

Yankee 

Wysłany: 2016-10-14, 10:32   

Wiem, ale jest to ptak gromadny - żyjący w grupie. I mój egzemplarz też miał towarzystwo cały czas, aż do wczoraj. Na pewno lepiej by mu było w grupie.
Czy nie mam racji?
Ostatnio zmieniony przez Yankee 2016-10-14, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Województwo: Małopolskie, Galicja
Wysłany: 2016-10-14, 10:44   
   Nr Tel.: 502108250

Nie, w grupie musi się lać z innymi, a tak ma swój rewir o który nie musi walczyć i tylko mu od czasu do czasu może mu brakować "baby". Ale częściej będzie śpiewał, czyli nawoływał samicę. Dlatego też kanarki trzyma się same, bo jak są z samicą, to śpiewają tylko przed seksem.

Scoti 

Wysłany: 2016-10-14, 13:23   

Yankee, może dokup mu po prostu samiczkę :)

witek20 

Wysłany: 2016-11-10, 23:49   
   Nr Tel.: 695223890

piszę tutaj poniewaz dostałem takiego o to ptaszora :) podobno to samczyk ,ale czy napewno ??
chcialbym mu dokupic cos do parki :)

https://www.youtube.com/watch?v=kgDUxMvTzgY

witek20 

Wysłany: 2016-11-11, 17:09   
   Nr Tel.: 695223890

dzisiaj doupiłem towarzystwo samczykowi mam nadzieje ze to samiczka :)

https://www.youtube.com/watch?v=-uzYN1TgElg

AL 
Admin Alicja Pańka

Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2016-11-11, 17:22   

raczej 2 samce, tak twierdzi znawca :(

cole 
przyszły hodowca :)

Województwo: świętokrzyskie
Wysłany: 2016-11-24, 17:30   

Czy wasze amadynce rowniez spia w budce?? Mojemu cos ostatnio odbilo i spal razem z ostrosternym w budce. Dziwne to troche, bo nigdy nie nocowal w budce, a teraz taka zmiana.

Horke 

Wysłany: 2016-12-20, 22:41   

Moje wszystkie spia na żerdce w najwyższym punkcie i co noc sa przepychanki o najlepsza pozycje :) czesto spia stajac na jednej nodze. Nawet jak miałem je z zeberkami to zeberki spały w gniazdkach a amadyny wolały żerdki

Odpowiedz do tematu