Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 20 Listopada 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: strusiamama
2012-07-11, 12:27
karzełek kochin
Autor Wiadomość
anna czarnota 
Loża zasłużonych

Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2006-09-20, 15:05   karzełek kochin

Pierwsze kurki zostały przywiezione do Europy z Chin dopiero w XIX wieku, były to cesarskie kurki trzymane w dużych ogrodach, gdzie pośród licznej zieleni były umieszczone kurniki z kochinkami. Ich hodowla zaczęła się kształtować jednak dopiero w XX wieku, ze względu na kłopoty ze zdobyciem materiału zarodowego bezpośrednio z Chin, kierowana głównie przez Anglików i Niemców.
Kury te słabo fruwają, dlatego wybieg ich nie musi być ogrodzony wysoka siatką. Ja mówię na nie „moje kuleczki”, ze wzglądu na ich bujne opierzenie i kształt, powinien być taki, że obojętnie, z której strony patrzy się na kurę powinna mieć zaokrąglone rysy. Maja krótką szyję, zaokrąglony korpus, krótki i szeroki grzbiet, słabo rozwinięte skrzydła, szeroką pierś, a wszystko dokładnie opierzone miękkimi piórami, które opadając tworzą niepowtarzalna strukturę i dzięki nim kurki wyglądają na większe, bardziej masywne. Nogi krótkie i również po zewnętrznych stronach mocno opierzone, a dokładniej palec środkowy i zewnętrzny są mocno opierzone zaś opierzenie pomiędzy palcami powinno być zaznaczone. Głowa mała proporcjonalna do reszty, grzebień pojedynczy, mocno czerwony zwracający uwagę obserwatora, zausznice dopasowane do dzwonków, nie za duże również czerwone. Pióra powinny być bardzo miękkie i w 2/3 składać się z puchu, tylko końcówka 1/3 powinna być mocnym piórem. Pomimo tego, iż kurka jest mniejsza od koguta sprawia wrażenie cięższej, a to dzięki obfitemu opierzeniu i niższej postawie.
Wady wyglądu zewnętrznego to zbyt mało puchu w upierzeniu, wąska pierś, długie i wystające sterówki, wąski brzuch, pióra źle ułożone, długie skoki, leżący grzebień, blade zausznice z białym nalotem, nieodpowiedni kolor stóp, duża, ciężka głowa niepasująca do ogólnej budowy.
Karzełki kochin nie maja nic wspólnego z dużą rasą kochinów, zostały wytworzone całkowicie niezależnie, jako odrębna rasa. Są spotykane w dwóch typach opierzenia – gładkim i szurpatym, oraz w prawie wszystkich barwach upierzenia. W typie szurpatym występują: niebieska, biała, czarna, jastrzębiata, żółta oraz czarna biało nakrapiana, zaś w typie gładkim te same, co w lokowanym oraz dodatkowo: biało-czarna gronostajowa, biało-niebieska gronostajowa, biało-niebiesko-czarna srokata, brązowa falista, czerwona, kuropatwiana, brunatna falista, kuropatwiana jastrzębiata (bursztynowa), lawendowa, lawendowa jastrzębiata, lawendowo-biała srokata, łososiowa, niebiesko-biała srokata, pszeniczna srebrzysta, pszeniczna złocista (pszeniczna), srebrzysta czarno łuskowana, srebrzysta falista, srebrzystopierśna czarna (brzozowa), srebrzystoszyja, złocista porcelanowa (porcelanowa), złocistopierśna czarna (brzozowa złocista), złocistoszyja, złocistoszyja niebieska, złocista czarno łuskowana, żółto-czarna gronostajowa, żółta jastrzębiata, żółto-niebieska gronostajowa.
Wśród moich kochinków jest ściśle ustalona hierarchia jest kogut, który rządzi i mu przysługuje prawo pierwszeństwa krycia, pozostałe dwa koguty czekają, kiedy on przyzwoli im kryć. Kury są bardzo dobrymi mamkami, kwoczą często i świetnie odchowują młode, dlatego często są wykorzystywana jako nasadki dla innych bardziej cennych gatunków drobiu czy bażantów. Te niezwykłe małe kurki mają niesamowity apetyt, którego nie są w stanie powstrzymać, kiedy widzą coś smacznego i w związku z tym maja tendencję do tycia, miałam kurkę, która ważyła już 1kg i musiała przejść na dietę warzywną, aby wrócić do formy. Dobra kondycja ma znaczenie, ponieważ odbija się na nieśności kur, kury otyłe znoszą mniej jaj, a przecież w hodowli chcemy uzyskać ich jak najwięcej. Przeciętna kurka znosi około 80-100 jaj rocznie, przy kurkach z nadwagą ta nieśność spada lub nawet kurka przestaje znosić jajka. Waga koguta 850g a kur 750g, wielkość obrączek kogut 16 a kura 15, barwa jaj od białej do brązowej w zależności od koloru opierzenia..

Ten tekst napisałam samodzielnie i nie jest on kopią polskich jak i obcojęzycznych książek, magazynów, czasopism, stron WWW oraz innych tekstów podobnego lub tego samego typu. Tekst napisany na podstawia własnych doświadczeń i stron WWW oraz książki „Amatorska hodowla kur” F. Schone i F. Peschke.

Jajko karzełka kochin.

Kurki.

*białe*
[/b]
Ostatnio zmieniony przez Ulvhedin 2014-05-18, 21:21, w całości zmieniany 11 razy  

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-09-20, 19:19   

anna, bardzo ładne te kochinki.Szczególnie podoba mi się ta kurka na 3 fotce-co to za kolor ? Kogucik biały też jest piękny.

anna czarnota 
Loża zasłużonych

Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2006-09-21, 10:30   

Co tej kurki to sama nie wiem co to za kolor, nabyłam ja przez przypadek bo już dziś byłaby rosołkiem, ktoś likwidował hodowlę.

mateusz20 
Loża zasłużonych

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2006-09-21, 17:48   

Jeśli można wyrazić swoją opinie to bym pozwiedzał, że jest to kolor kuropatwiany (blady)

Ice
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-21, 21:32   

Moje kurki czarne

Wojciech
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-02, 13:58   

Ice masz ładne ptaki ale nieco zbyt duże,popracuj solidnie nad dziobem i głową :lol:

Dubai 
tomek

Wysłany: 2006-10-17, 20:42   

sluchajcie dzisiaj padla mi moja jedyna kochinka, kurki sa luzem w wiacie bez kurnika jeszcze, same czubatki i jedna kochinka do dzisiaj. czy to mozliwe ze zamarzla (bylo 0 stopni) czy jest to rasa cieplolubna?

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-10-17, 20:48   

Dubai, a jak ten ptak się wcześniej zachowywał ? Z zimna raczej nie padł.
Czy odrobaczywiałes ptaki, a może miała jakieś dolegliwości-opisz zachowanie,jak robiła kup....,czy nie kichała itp.

Dubai 
tomek

Wysłany: 2006-10-17, 22:23   

fakt kichala, dlatego byla od kupienia na kwarantannie, wczoraj ja dolaczylem bo przestala kichac po 3 tygodniach kwarantannz. po wpuszczeniu zachowala sie bardzo normalnie, grzebala, jadla, pila itd. rano znalazlem ja ...

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-10-17, 22:31   

Dubai napisał/a:
fakt kichala, dlatego byla od kupienia na kwarantannie, wczoraj ja dolaczylem bo przestala kichac po 3 tygodniach kwarantannz. po wpuszczeniu zachowala sie bardzo normalnie, grzebala, jadla, pila itd. rano znalazlem ja ...

Ajak wyglądała jej kondycja ? Czy ptak był przy masie czy chudziutki (mostek). Jak się wcześniejzałatwiała? Na te wszystkie objawy trzeba zwracać uwagę :!:

Dubai 
tomek

Wysłany: 2006-10-17, 22:35   

chudziutki i leciutki pod piorami, myslalem ze takie sa kochiny. czubatki byly ciezsze

aha ile w ogole zyja kurki, wstyd sie przyznac hoduje konie od wileu lat i psy nic nie wiem o kurach, wprowadzilem na farme kurki w lato.
Ostatnio zmieniony przez Dubai 2006-10-17, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-10-17, 22:40   

No to znaczy że ptak był zarobaczywiony i temu padła. Nie wierz i nie ufaj wszystkim co ci mówią że ptaki są zdrowe. Ja mam podstawę jeśli nabywam ptaka od nieznajomego-podać lek przeciw robakom-to pierwsze,no i kwarantanna.A nuż coś jeszcze wyjdzie.

Dubai 
tomek

Wysłany: 2006-10-17, 22:42   

co podajesz? do wody czy doustnie?

aha zobacz poprzedniego maila koncowke

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-10-17, 23:09   

Ja podaję swoim ptakom na odrobaczywienie lewamizol w płynie jak i tabletkach doustnie oraz systamex-w płynie. Podaję też ciągle z karmą czosnek i cebulę poszatkowane. A ogółem ptaki w niewoli żyją tak długo, jak o nie dbasz :evil: Różnie to bywa. Na ogół chyba ok.8 lat chociaż u mnie kogut żył i dłużej. Nie ma tu chyba regóły ile muszą żyć, to jest uwarunkowane od warunków bytu,karmy,higieny,drapieżników też.

Dubai 
tomek

Wysłany: 2006-10-17, 23:29   

thx, z konmi latwiej podajesz pyrantellum 600 gram.
tak patrzac na posty latwiej hodowac drob przy tych cenach jak podajecie 3000 np.

kon tez tyle kosztuje tyle ze rodzi sie jeden w roku a stanowka kosztuje 2 000.
czemu te tropagany czy gesi uzyskuja taka cene.

PS. i tak sie nie przerzuce nie boj sie konkurencji :mrgreen:

Odpowiedz do tematu