Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 16 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Hierarchia u drobiu - "kurzy zapach"
Autor Wiadomość
Nikita 

Województwo: MAZOWIECKIE
Wysłany: 2007-07-31, 21:13   

Nie widzę możliwości Lusiu abyś mogła cokolwiek wiedzieć ,poniewaz nie utrzymujemy żadnych kontaktów towarzyskich:) Przynajmniej nie wydaje mi sie abysmy się znały.... :ops:

Luśka 

Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2007-07-31, 22:11   

Krzysiek Prokop napisał/a:
Do małego stadka kur łatwiej jest przyłączyć nowe osobniki, bo kury to zwierzęta stadne. Im więcej tym lepiej :diabel::
Nie pomyślałam o tym, ale dobrze wiedzieć, dzięki ;) :d

Nikita napisał/a:
Nie widzę możliwości Lusiu abyś mogła cokolwiek wiedzieć ,poniewaz nie utrzymujemy żadnych kontaktów towarzyskich:) Przynajmniej nie wydaje mi sie abysmy się znały....

W takim razie bardzo przepraszam :)
Wzięłam Cię za znajomą, którą zaprosiłam na forum, a wiem, że miała problemy z kurami. Poza tym miewała na forach bardzo podobny nick i ... również mieszka w Mazowieckim :d

Nikita 

Wysłany: 2007-08-02, 20:44   

HAHAHHAHA Magda mów mi " głupolu" nie skojartzyłam że ty to ty :) :) Sorki ale to chyba wina przemęczenia

Luśka 

Wysłany: 2007-08-02, 21:01   

:lol: :lol: :lol:

A ja już myślałam, że mnie robisz w przysłowiowe jajo , żeby nie odbiegać od tematyki forum :oczy: :diabel::

majawn 
Loża zasłużonych

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2007-08-03, 18:49   

Luśka i Nikita,
To się uśmiałam :hahaha: :hahaha: .

Ale ja sie zastanawiałam jakis czas nad tym tematem, bo skoro kury nie maja zmysłu węchu to, co one robią? No i oczywiście odpowiedź jest oczywista, bo już od jajka kury porozumiewają sie głosem, wiec jak nowa kura przychodzi to mówi "koko" i tego głosu inne kury nie znają, jest to bocy głos. Podobnie jest z tym po czym kogut rozpoznaje kiedy kurka jest dojrzała, bo przecież nie próbuje molestować kurczaczków no nie? To jedyne co może sie zdarzyć, to to, ze kurka po pisklaczkowym popiskiwaniu dojrzewa i nabiera dorosłego ko-ko i wtedy kogut dawaj! do kurki. No nie?

Maja

Luśka 

Wysłany: 2007-08-03, 19:25   

też sądzę, że głos ma tutaj podstawowe znaczenie :)
Zastanawiam się tylko, czy również wzrok ... przecież kura dojrzewając nabiera "dorosłej" sylwetki.
Wiecie coś na ten temat? 8-)

Krzysiek Prokop 

Województwo: warm.-maz.
Wysłany: 2007-08-03, 19:26   

No właśnie się zastanawiałem, kiedy kury są już do kopulacji gotowe, bo moje kogutki depczą już kurki zielononóżki, a przecież mają dopiero ok 2,5 miesiąca,a u czubatkom chociaż są dużo starsze nawet to do głowy nie przychodzi.

Kituś 
dawny user

Województwo: Małopolska
Wysłany: 2007-08-04, 19:16   

A czubatki wydają takie dźwięki (kokokoko,albo kakakaka) bo jeśli nie to są ni dojrzałe a nawiązując do hierarchii to moje kury na polu nic sobie nie mówią a piekło dla tych co są nisko w hierarchii zaczyna sie na grzędzie stare wyjadaczki tak atakują młode że szok

dopiero jak usiądą na innym drążku to mają spokój to samo liliput dziobie wszystkie kury w około może jak by siedział koło szefa był by grzeczniejszy

Nikita 

Wysłany: 2007-08-04, 21:09   

głos napewno ma duze znaczenie... ostatnio obserwuje własnie jak sie porozumiewają,nawołują i jak sie kogut zabiera do rzeczy hehehehe mam w stadzie 8 módych kurcząt- 2 na bank to koguty ale ja stery kogut jeszcze olewa młode kurki zaczęły znosic własnie jaja... jak narazie kogut tylko je kontroluje ale nie zmusza do "obowiązków małżeńskich"... jednak inaczej do nich sie odzywa wiecie? Nie wiem jak to się stało ale najpierw jak cos znajdzie ciekawego to woła te młode kurki a dopiero potem inaczej resztę.... badania w toku:):)
Widze że wrz z Magdą dostarczyłyśmy rozrywki tu obecnym- ale ja tak mam do mnie łopatologicznie trzeba hahahhahahah Ostatnio za duzo zajęć, nowe woliery, dzieci, mykoplazmoza, psy i innne :) :)

Karlos
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-04, 21:30   

Luśka napisał/a:
też sądzę, że głos ma tutaj podstawowe znaczenie :)
Zastanawiam się tylko, czy również wzrok ... przecież kura dojrzewając nabiera "dorosłej" sylwetki.
Wiecie coś na ten temat? 8-)

Sugerujesz, że jak kogut patrzy na taką "dorosłą" kurę, to ocenia czy jest seksowna? 8-)
O moich to trudno powiedzieć, bo one raczej lubią gwałcić :lol:

Na razie moje czubatki są u mojej sąsiadki, która ma tylko 3 kury i mała cipcię. Poczekam aż ta czubatka złoży jaja i najwyżej jakiejś kwocę w swoim kurniku podłożę.

Luśka 

Wysłany: 2007-08-04, 21:33   

Hihihi, płeć swoich kurcząt rozpoznawałam głównie po ich zachowaniu :D Jeden z malców, nie do końca opierzony, a już prał inne koguciki, a niedawno zaczął się "dobierać" do kurek :hmm: ;)

Moje kurze stadka są małe i być może dlatego trudno mi zaobserwować wyraźną hierarchię .. Poza jedwabistymi, bo tam najbardzij rozrabiająca i agresywna kura została zepchnięta na najniższy szczebel ;)

Poza tym wszystkie żyją w zgodzie, śpią na jednej grzędzie, albo przytulone do siebie ;)

Ola, dostarczanie rozrywki to chyba nasza specjalność i jakoś tak samo wychodzi :diabel::

Karlos
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-04, 21:57   

Luśka napisał/a:
Hihihi, płeć swoich kurcząt rozpoznawałam głównie po ich zachowaniu :D Jeden z malców, nie do końca opierzony, a już prał inne koguciki, a niedawno zaczął się "dobierać" do kurek :hmm: ;)

Moje kurze stadka są małe i być może dlatego trudno mi zaobserwować wyraźną hierarchię .. Poza jedwabistymi, bo tam najbardzij rozrabiająca i agresywna kura została zepchnięta na najniższy szczebel ;)

Poza tym wszystkie żyją w zgodzie, śpią na jednej grzędzie, albo przytulone do siebie ;)

W nocy kury są spokojne. Możesz je wziąć na ręce i nie będzie krzyczeć. Rano może sie w nich obudzić bestia i zaczną dziobać obcego od początku.

Dzisiaj kurczak wpadł mi przez ogrodzenie. Kury chciały go dziabnąć, ale tak się miotał, że nie zdążyły :> Złapałem go z trudem i wrzuciłem go spowrotem na teren sąsiadki.

kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-05, 09:55   

Mi wydaje się że hierarchia ustalana jest poprzez dziobanie. Kiedy kupie jakąś nową kurę i po odbytej kwarantannie wprowadzam ją do stada to zawsze wszystkie pozostałe ją dziobią i gnębią. Zazwyczaj ona ulega i stoi na "najniższym szczeblu" ale zdarzają się kury o mocnym charakterze które po pewnym czasie aklimatyzacji zaczynają walczyć o wyższą pozycje. Często im się to udaje. A jeśli chodzi o głos to faktycznie moje kurki są bardzo gadatliwe :P Głosem wyrażają strach i radość. Przywołują się nawzajem do ciekawej zdobyczy...itp.

Krzysiek Prokop 

Województwo: warm.-maz.
Wysłany: 2007-08-05, 11:18   

Jeżeli wprowadzi się nową kurę do stada, to "atakuje" ją kura, która jest najniżej w hierarchii.

kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-05, 11:29   

Faktycznie tak jest najczęściej. Ale zdarzają się przypadki że wszystkie kury są negatywnie nastawione do nowej.

Odpowiedz do tematu