Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Papugi za granicą
Autor Wiadomość
Parot 
Eryk



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 155
Wysłany: 2009-04-15, 19:16   Papugi za granicą

Proszę o pomoc czy papużki faliste nierozłączki i zeberki potrzebują jakieś dokumenty żeby być przewiezione przez granicę. :( bardzo proszę o odpowiedz :?: :?: :?: :?:
_________________
ptaki-eryka.bloog.pl
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-04-16, 08:34   

Parot, A gdzie jedziesz do Rosji,Ukrainy czy do Gabonu :D W Europie nie ma granic,wystarczy świadectwo że ptak jest zdrowy . Ludzie kupują ptaki w Czechach w Holandi,Niemczech i przywożą je bez problemu.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Iva 



Województwo: Łódzkie
Wiek: 32
Dołączyła: 16 Kwi 2009
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-04-16, 11:55   
   Skype: ewa.stoinska


A jeśli przewożę gatunki które potrzebują rejestracji ?
Sytuacja fikcyjna:
Osoba jadąca z ptakiem którego trzeba zarejestrować ale nie ma przy sobie papierów, a samochód zostanie zatrzymany przez kontrole ( drogówka lub granica). Co wtedy ?
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-04-16, 15:09   

Iva, Gdzie potrzebują rejestracji ?jeżeli kupujesz ptaka z górnej półki z dokumentami CITES to dokumenty masz. A co ma drogowka do Twoich ptaków ?
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Parot 
Eryk



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 155
Wysłany: 2009-04-16, 17:09   

no ptaki jadą do Holandii a więc nie potrzebują żadnych dokumen
tów
_________________
ptaki-eryka.bloog.pl
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-04-16, 17:39   

Parot, świadectwo zdrowia ptaka !
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2009-04-16, 19:29   
   Nr Tel.: 504 008 332


Parot,jak to nie są ptaki z listy CITES1 zał. A, to nie musisz mieć w Unii żadnych dokumentów.
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-04-17, 08:18   

tragopan, no ale wwożąc na teren innego państwa chyba papier od weta należało by mieć :!:
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2009-04-17, 09:20   
   Nr Tel.: 504 008 332


wanted inne państwo to Japonia czy Rosja. Jeśli chodzi ci o te państwa, to nie tylko od weterynarza musisz mieć odpowiednie dokumenty, ale jeszcze inne dokumenty.
Przecież interesujesz się handlem zwierzętami i przywozisz ptaki z Unii. I nigdzie nie wołali od ciebie dokumentów, i nie sprawdzali nigdzie jakiś dokumentów na przewożone przez ciebie zwierzęta.
Ja też dla siebie coś przywiozę i nie staram się o jakieś dokumenty. Po prostu jak ptak wygląda zdrowo i wpadnie mi w oko to go biorę kupuję i przywożę. Tak samo jak od mnie z zagranicy biorą ptaki to nie pytają o jakieś dokumenty od weta czy inne.

Wyjątek to kraje z poza Unii

Tylko jak moje ptaki jechały do Rosji czy na Ukrainę to musiałem już załatwiać dokumenty odpowiednie do danego kraju.
.
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
Ostatnio zmieniony przez tragopan 2009-04-17, 09:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Parot 
Eryk



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 13 Kwi 2009
Posty: 155
Wysłany: 2009-04-17, 18:51   

Prosze o pomoc w wolierze 4*2*2 ile moge mieć baraband
_________________
ptaki-eryka.bloog.pl
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-04-17, 21:55   

tragopan, no i tu się mylisz, a może za dużo powiedziane. Miałem otóż raz pewną sytuację z niemiecką policją, kiedy to poprosili o papier zakupu ptaków i zaświadczenie.
Kazali mi wszystkie pudła wystawić z samochodu i wizualnie liczyli ptaki w nich.
Z tego co już się kiedyś wcześniej dowiedziałem, to nawet jeśli dostanie się jakiegoś ptaka gratis, to też musi być wpisany na listę. Inaczej moga cię oskarżyć że niby skądś go "zwinąłeś".

Czasem różnie to może bywac, każdy człowiek jest inny i lepiej jest dmuchać na zimne niż potem mieć kłopoty, a i taki przypadek znam kiedy to gościowi zabrali wszystkie ptaki.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-04-18, 09:54   

To niemiecka biurokracja :D tam każdy ptak kupiony w sklepie jest przez sklep rejestrowany,zwyklemuy obywatelowi bez zezwolenia nie wolno rozmnażać papug.
Kupując na gieldzie ,w sklepie lub u hodowcy dobrze dla świętego spokoju mieć albo rachunek,zaswiadczenie lek. wet.lub dokument przekazania ptakow.
Na giełdy w Czechach jeżdzi tyle osób i nie słyszałam aby ktoś miał problem. W/w dokumenty w każdym razie pozwolą nam na rejestrację tych ptakow u nas

W okresie lęgowym mogą być z innymi ptakami ale wszystko zależy od danej pary ,ale w jednej wolierze to trzymamy jedną parę,chyba że woliera jest duża,ma wiele zakamarków,gałęzi.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
Ostatnio zmieniony przez AL 2009-04-18, 10:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2009-04-20, 09:54   
   Nr Tel.: 504 008 332


wanted, wiem na całym zachodzie mówili i pisali że złapali pod Berlinem przemytnika zwierząt. Jak byś znał język niemiecki to byś wiedział o co im chodziło. A jak nie znałeś i się tłumaczyłeś że to gratis to się dziwisz.
wanted napisał/a:
tragopan, no i tu się mylisz, a może za dużo powiedziane.

I tu się nie mylę. Poczytaj przepisy dotyczące przewozu zwierząt. Tam jest napisane czarne na białym jakie muszą być wymagania i dokumenty. Masz szczęście że do więzienia cię nie wsadzili.
Mnie kontrolowali kilka razy, i nigdy nie doczepili się do niczego. Jak już chcesz przewozić masowo ptaki z zachodu, to lepiej poczytaj przepisy. Jak będziesz na prawie i będziesz spełniał wszystkie przepisy dotyczące przewozu ptaków, to nic ci nie zrobią i nie mogą się do niczego doczepić.
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-04-21, 08:50   

tragopan napisał/a:
wanted, wiem na całym zachodzie mówili i pisali że złapali pod Berlinem przemytnika zwierząt. Jak byś znał język niemiecki to byś wiedział o co im chodziło. A jak nie znałeś i się tłumaczyłeś że to gratis to się dziwisz.


Nie znam niemieckiego a osobiście takiej sytuacji nigdy nie miałem.
Słyszałem tylko o tym kiedyś i gościu był naszym rodakiem z południa - niestety !

Jeśli zaś chodzi o ptaki które ktoś ci podaruje jako prezent, to musisz mieć coś na nie. W innym przypadku jak komuś udowodnisz jeśli cię zatrzymią skąd go masz ?
tragopan napisał/a:
Poczytaj przepisy dotyczące przewozu zwierząt. Tam jest napisane czarne na białym jakie muszą być wymagania i dokumenty.

Niby za CO ? Ja nic nielegalnie nie robiłem. Zle tu coś przeczytałeś bo powyższy mój tekst nie odnosił się do mojej osoby. Do właśnie tej tajemniczej osoby z południa kraju. Zapewne też wiesz o kim mowa.

Nie przewożę masowo bo jak jadę w roku 3-4 razy to góra i nigdy nie brałem więcej ptaków.

tragopan napisał/a:
Masz szczęście że do więzienia cię nie wsadzili.

Czytałem i zawsze wolę być przezorny.

tragopan napisał/a:
Mnie kontrolowali kilka razy, i nigdy nie doczepili się do niczego.

Mnie 3 razy i wszystko było ok. raz tylko dowalili się do prędkości jaką jechałem i wtedy kazali mi wszystko wypakować.

tragopan napisał/a:
Jak już chcesz przewozić masowo ptaki z zachodu, to lepiej poczytaj przepisy. Jak będziesz na prawie i będziesz spełniał wszystkie przepisy dotyczące przewozu ptaków, to nic ci nie zrobią i nie mogą się do niczego doczepić.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2009-04-22, 15:16   
   Nr Tel.: 502108250


Przepisy weterynarajne UE wymagają posiadania dokumentów o stanie zdrowotnym przewożonych zwierząt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12