Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 22 Maja 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-17, 22:58
Czy kaczki muszą mieć staw?
Autor Wiadomość
Szert
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-17, 14:29   Czy kaczki muszą mieć staw?

Bo moje nie mają... I wydaje mi się, że są nie szczęśliwe... ale niby czym wyłożyć dno? Worki na śmieci są za małe, a nie wiem czym połączyć :( Czy ja im w ten sposób robie krzywde?

robi11 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2009-04-17, 15:32   

Moje kaczki (kiedy miałem) nie miały stawu i jakoś sobie żyły,w kazdym razie nie wyglądały na takie co miałyby z tego powodu w depresje wpaść hihi.Dawałem im po prostu wody w wiaderku lub w cebrzyku i sie "chlapały" :D

Ale wiadome ze staw był by lepszy,co do tego nie ma wątpliwości.Wykop dziure ,kup cementu i wybetonuj ładnie.A jak nie to folie kup i też bedzie.

Szert
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-17, 15:46   

A teraz wyobraź sobie dziewczyne z gimnazjum, która betonuje staw... A takiej dużej foli nigdzie nie mogę znaleźć

robi11 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2009-04-17, 16:02   

Szert napisał/a:
A teraz wyobraź sobie dziewczyne z gimnazjum, która betonuje staw...

hehe sorki nie zauważyłem :ops: A folie możesz kupić w sklepie budowlanym lub chyba nawet w ogrodniczym powinna być ...

Raffy 

Województwo: Pomorskie
Wysłany: 2009-04-17, 16:29   

Możesz kupić plastykowe "oczko wodne" i też powinno być ok. ;)

Iva
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-17, 17:14   

Oczko to dobry pomysł, ewentualni po pytaj się czy ktoś z pobliża nie ma starej wanny do oddania czy innego większego "naczynia" :)

Szert
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-17, 18:34   

A może znacie strone internetową która sprzedaje folie? Dziure już mam wykopaną

przemek511 

Województwo: małopolskie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2009-04-17, 20:52   

Szert, powoli powoli a będa kaczuchy pływały wtegdy będą miały ładne ślniące piórka i radość przede wszystkim.A moge wiedzieć jakie kaczki masz???
i POWODZENIA ZYCZĘ.

Mój temat w spisie hodowców:
http://www.forum.woliera....=asc&start=1350
http://www.garnek.pl/przmar8

Szert
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-17, 21:36   

Kaczki krzyżówki. Samice i samca. Samica wabi się Maria a samiec Lech

18marcinnn 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2009-04-17, 22:36   

Chodźby niewielki zbiornik z wodą, gdzie kaczki mogą się popluskać i popływać daję im ogromną radość :D niewyobrażam sobie pozbawić je dostępu do jakiegokolwiek kąpieliska. Woda jest im także niezbędna do zachowania higieny, kaczki bez możliwości kąpieli mają zniszczone, brudne upierzenie i nie wyglądaja zbyt interesująco (szczególnie te jasno upierzone). Pozatym niezapominajmy, że kaczki to ptaki ściśle związane ze środowiskiem wodnym, więc dajmy im choć jego namiastkę aby były szczęśliwe i cieszyły oko ;) Moje kaczuchy mają do dyspozycji wannę i małe oczko (aktualnie w remoncie bo stara folia popękała i trzeba kupić nową) :d marzy mi sie dla nich staw taki np jak ma przemek511 ale niestety nie mam warunków :/
Ostatnio zmieniony przez 18marcinnn 2009-04-17, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  

wj1964
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-18, 00:06   

Szert staw czy oczko wodne na foli nie wytrzyma zbyt długo. Jeżeli kupisz folię typową na oczka wodne wydatek będzie spory (ceny podane są za m2), tańsze są folie budowlane, oraz folie na tunele foliowe, ale cienkie i do tego celu raczej mało przydatne (ceny za mb). Kaczki wychodząc z wody szybko zrobią dziury na brzegach pazurami. Najlepszym rozwiązaniem byłaby gotowa forma z tworzywa. Mimo, że przy swoich rozmiarach także nie najtańsza, to chyba najtrwalsza i ma wyprofilowane brzegi tak, że przy pilnowaniu właściwego poziomu wody mogą z niej wyjść nawet kaczęta. Możesz je kupić w dużych sklepach ogrodniczych i marketach sieciowych z działem ogród. Warto porównać ceny w różnych miejscach.
Wanna mogłaby być zastosowana raczej tylko dla dorosłych kaczek w miejscu gdzie nie ma innego drobiu (np. kury). Jej śliskie brzegi kaczętom uniemożliwiają wyjście, a nawet dorosłe kury mogą się w niej utopić.
Wersja "minimalistyczne" to duża miednica osadzona w starej oponie. Jej zaletą jest łatwa wymiana brudnej wody na czystą, a wadą, że również może być taka micha śmiertelną pułapką dla piskląt.
Musiałabyś przeliczyć czy koszt wybetonowanej niecki nie byłby korzystniejszy. Tego nie muszą własnymi rękoma robić dziewczynki. Jakiś "chłop" chyba w domu jest? Ważne, żeby zrobić zbrojenie np.z starej siatki ogrodzeniowej, a do zaprawy dodać preparatu zapewniającego wodoszczelność (do kupienia tam gdzie cement). Profilując dno wykopu brzegi na początku powinny bardzo łagodnie opadać w dół, i dopiero dalej można zrobić większy spadek.

Podobno dobrymi radami jest piekło wybrukowane, ale jak coś z tego Ci się przyda.....

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-04-18, 08:47   

robi11, kaczki to ptactwo wodne- sama nazwa mówi o tym że powinny mieć dostęp do wody, do kąpieli i mycia się, pluskania w niej itp.

Kolega 18marcinnn ma rację i ładnie to zaznaczył.

Dla kaczuch wystarczy chociaż namiastka , odrobina wody. Bardzo dobrym rozwiązaniem może tutaj być piaskownica plastykowa (z marketów) wkopana w ziemię kawałem, jakiś większy pojemnik lub zrobić stawik z folii - w ogrodniczych sklepach można nabyć.

Szert
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-18, 19:09   

Słyszałam, że jest pełno oszustów i często folie są nafaszerowane chemią... Zna ktoś sklep w którym kupie folie PCW (czy jak im tam...) które nie zabiją mi kaczek? Czy trudno się je skleja (klejem do PCW)? Może ktoś kupował w sklepie internetowym?...

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-04-18, 22:19   

Szert, w internecie jest masa firm trudniących się zakładaniem jak i sprzedażą foli na bajorka.

Szert
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-19, 11:03   

Jak dla mnie może być ich milion, ale znając moje szczęście trafię na trujące...

Odpowiedz do tematu