Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 11 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurczaki - czym karmić pisklęta?
Autor Wiadomość
karo962 

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2011-09-14, 15:49   

A gdzie można kupić karmę dla piskląt???

ja-nina
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-27, 21:39   kurczaki

pasze dla kurczkow mozna kupic w hurtowniach sprzedajacych pasze dla ptakow i zwierzat ew. na tak zwanych rynkach chlopskich. Ja mam temat kurczakow otwarty poniewaz ma chwile obecna u mnie w domu jak na wiosne 35 szt kurczkow 10 dniowych. Jestem bardzo ciekawa czy jest ktos kto moze podyskutowac na ten temat. Interesuja mnie wszystkie doswiadczenia zwiazane z tak poznym legiem. Bardzo mi zalezy zeby wszystkie kurczaczki powitaly wiosne w dobrej kondycji. Dotychczas widac ze sa niesamowicie zadowolone radosne i maja super apetyt. Dzisiaj poraz pierwszy korzystaly ze sloneczka. Przepiekna jesien pozwoli im napewno codziennie plazowac :) :) Legi z inkubatora niestety.

Tery 
Tery

Województwo: podlaskie
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-09-27, 21:57   

U mnie w ub. roku wykluły sie w Boze Narodzenie i świetnie sie wychowały. Żartowano w rodzinie, że te święta jak wielkanocne bo kurczęta słychać w domu:)

pysia34
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-28, 05:59   

Janina ja miałam w tym roku pierwsze gołębie i kurczaki w lutym. Zachodząc przed pracą i po pracy czyli w zasadzie wieczorami nie dziwiłam się , że w kurniku siedzą kury na gniazdach bo u mnie często tak śpią. Do głowy mi ne przyszło ze kwoczą.A tu wracam kiedyś wcześniej z pracy a kwoka wodzi dwa kurczaki ledwo żywe, trzeci padł niestety z zimna.Te wychłodzone zabrałam czym prędzej do salonu i wychowały sie dwie kurki salonowe. To zasługa mojej kurki rasy fenix wariatka jest i wocze kiedy popadnie :-)

Jolek 
STARSZY REDAKTOR

Województwo: śląskie
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2011-09-28, 07:43   

:d ja-nina, witaj w wśród ,,zakręconych". U mnie teraz na jesień jest wysyp kurczaków i kwok jak nigdy. W ogóle ten rok to mam przechlapany z kwokami, mnożą się na potęgę. :d Najstarsze maluchy mają 5 tyg a najmłodsze 3 dni i jeszcze dziś 3 niedobitki się klują. Siedzą mi 3 kwoki i następna zaczęła kwoczyć+kaczka - obłęd 8)
Ja przez pierwszy tydz to praktycznie karmię tylko paszą dla kurcząt a potem dokładam śrutę i pszenicę. Pogoda dopisuje więc maluchy chętnie już z rana biegają za kwokami, wręcz niecierpliwie przytupują nóżkami kiedy w końcu je wypuszczę. Jak kwoki stwierdzą ,że nie ma nic ciekawego na wybiegu to je przyprowadzają do kurnika gdzie mają starter ze śrutą i pszenicą. I tak sobie krążą. Jeśli będzie padać to niestety są zamknięte. Dostaję wtedy utarte jarzyny i owoce. Mają przy tym chwilowego ,,zawiasa" nim zorientują się ,że sałatka jest do zjedzenia i zaczyna się wybieranie. Obecnie maja cały czas witaminy w wodzie lub słaby wyciąg z czosnku. W czasie zimy nie ma problemu z ich odchowaniem ale ważne aby miały sucho i ciepło i urozmaicony pokarm :d

ja-nina
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-02, 18:15   pisklaki

Napisalam juz dwie odpowiedzi i nie wiem gdzie one zginely. Dziekuje wszystkim ktorzy odpowiedzieli na moje watpliwosci dotyczace poznych legow kurczakow. Dzisiaj moje "cuda" koncza dwa tygodnie. Czuja sie znakomicie. Mam nadzieje ze tak bedzie do marca. Marzec to juz super czas dla prawie doroslych cudaczkow. Chcialam zamiescic zdjecia ale nie bardzo wiem jak mam to zrobic. Moze ktos mi podpowie :d

ja-nina
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-19, 12:31   czym karmic kurczaki

Skonczyl sie juz temat - jak karmic kurczaki????? Ja nawiaze do tematu poznych legow. Chce podzieli sie swoimi doswiadczeniami w zakresie hodowli kurczkow ktore wylegly sie w miesiacu wrzesniu. Kurczaki w niedziele skoncza 5 tygodni. Jedza i rosna. Codziennie rano wynosze maluchy do ich "dziennego pobytu". Dziennym pobytem jest namiot foliowy. Czekaja z zadartymi lebkami kiedy wchodze rano do ich "nocnej" zagrody. Radosc jest patrzec jak ciesza sie cieplem, przestrzenia, zagladajacym sloneczkiem. Codzienne zywienie polega na podawaniu gotowej karmy dla kurczakow nastepnie porcja warzyw zmielonych w termomiksie nastepnie porcja zieleniny z przewaga pokrzywy. Dwa razy w tygodniu dostaja witaminy rozpuszczone w wodzie. Dostaja rownie twarog przynajmniej raz w tygodniu.Postanowilam prowadzic dzienniczek hodowli maluchow. Mam nadzieje ze moje doswiadczenia moga przydac sie kazdej osobie ktora jest tak "zakrecona" jak ja. Przypomne ze kurczakow jest 35 i sa to silki czubatki i kochiny. Pozdrawiam wszystkich "zakreconych" :d
Proszę pisać poprawnie. Tomek83
Ostatnio zmieniony przez Tomek83 2011-10-19, 13:54, w całości zmieniany 1 raz  

Baniak126 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2013-05-11, 20:26   

Witam, czy można podawać" lekką"
kawę zbożowa dla jednodniowych kurczaków ? Bo zauważyłem że mają zieloną biegunkę i chce zapobiec...

heska 
akagera.pl

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2013-05-11, 20:27   
   Nr Tel.: 508-298-307

Baniak - jednodniowe mają zielone kupy ! Nie jest to oznaka choroby :)

Baniak126 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2013-05-11, 20:34   

Dzięki, martwiłem się, ale nie potrzebnie, jeszcze raz dzieki :p

dmk19 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2013-05-27, 08:51   

Dziś wykluly się moje piękne araukany 10 sztuk + 5 jeszcze w skorupce :-) czy dziś wieczorem mogę podać im jakieś jedzonko czy lepiej jutro? Proszę o radę bo to mój pierwszy lęg :-) :)

mrakowski 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2013-05-27, 09:21   

Spokojnie możesz podać jutro.Mało prawdopodobne,żeby dziś chciały jeść,ale zdarzają się wyjątki.

dmk19 

Wysłany: 2013-05-27, 12:53   

Dziękuję za radę :) małe są bardzo ciekawskie ruchliwe ale jeszcze nie głodne :) kwoka nie wychodzi dziś bo kurczaki nie wszystkie jeszcze się wydostaly ze skorupek _ cierpliwie czekamy jeszcze 5 sztuk w tym jedno lada moment się pojawi bo skorupa ma dziurkę sporą :-) :)

Jack Sparrow 
Jacek

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2013-05-27, 20:01   

Powodzenia w hodowli, ten pierwszy lęg jest najbardziej ekscytujący, zawsze zadajemy sobie pytanie jak będzie :) Sam niedawno to przeżyłem. Moje kurczaczki dostawały pierwszą karmę po 30 godzinach i teraz mają się dobrze.

Paulo Coelho

dmk19 

Wysłany: 2013-05-27, 21:03   

Jack Sparrow, :) to prawda bardzo przejęta jestem moimi maluchami i mam nadzieję że wszystkie będą chowaly się dobrze. A to zdjęcie jednego malucha :) również życzę udanej hodowli :-)

Odpowiedz do tematu