Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 21 Września 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurczaki - czym karmić pisklęta?
Autor Wiadomość
sielanka 
Asia

Województwo: lubuskie
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2014-04-29, 13:56   

eriksonnn, musisz drobniusieńko posiekać zielonki i uważać z ilością białka, tzn. nie przesadzić. Jeśli nie masz żwirku to może być piasek, ale czysty.

alex33andra 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2014-05-02, 20:18   

moje maleństwa mają 2 tygodnie jedzą płatki owsiane posiekana pokrzywe kaszkę kukurydzianą a do picia wode przegotowaną z Polfamix maja się dobrze

18marcinnn 

Wysłany: 2014-05-03, 00:28   

Gotowane i rozdrobnione jajko (całe, nie tylko samo żółtko) od dawien dawna było podstawą diety w odchowie kurcząt czy kacząt, miesza się je np z kaszą manną, pokruszonymi płatkami owsianymi + do tego jakaś posiekana zielenina np. pokrzywa. Tak latami odchowywali pisklęta moi pradziadkowie jeszcze zanim popularne stały się obecne, specjalistyczne gotowe pasze. Mi również zdarzało się kiedyś w ten sposób odchowywać kurczaki ale szybko zdecydowałem się na stosowanie gotowej paszy ze względu na własny komfort.
alex33andra, moim zdaniem dieta Twoich kurcząt jest zbyt uboga w białko, chyba że spacerują one większą część dnia z kwoką wolno po wybiegu i mają możliwość podjadania naturalnego jego źródła, czyli wszelkiego robactwa.

gunia 

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2014-05-03, 01:24   

Uzupełniając wypowiedz 18marcinnn , dodam,że pasza dla kurcząt starter , ma jeszcze tę zaletę ,ze w jej składzie są też kokcydiostatyki...

Ostatnio , w naszej , wetrynaryjnej hurtowni , pojawiła się pasza eko , a jej skład, to odpowiednio dobrane, rozdrobnione zioła...zapachem przypomina przyprawy stosowane w kuchni...
Podaje moim kurkom jako uzupełnienie codziennej diety , na kt. składają się ziarenka plus wybieg z robaczkami i owadami :d

zosiasamosia 

Wysłany: 2014-05-04, 19:21   

Witam, mam wyklute 1 maja pisklęta spod kwoki. Czy mogą już iść na zieloną trawkę? Jak dokarmiać takie wolno-chodzące z kwoką? Mam doświadczenie tylko z klutymi w inku...

Ulvhedin 
Junior admin
Mirosław Szwedor

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2014-05-04, 21:53   
   Nr Tel.: 502046599

Jedzą to samo, jeśli jest ciepło mogą iść na polko z matuleńką, ona im pokaże co jeszcze można wszamać :)

Nie ma różnicy większej, prócz tego, że maja kwokę a te z inku nie. A jak są z tego samego okresu, to można próbować na noc podłożyć kwoce i te z inku.
Trzódka Ulvhedina
Ostatnio zmieniony przez Ulvhedin 2014-05-04, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  

zosiasamosia 

Wysłany: 2014-05-04, 22:14   

ok, ale te z inku będą dopiero za 10 dni... Ale ponieważ zaczęła kwoczyć mi druga kura to można część z inku podłożyć pod nią? Robi się takie manewry?

Ulvhedin 
Junior admin
Mirosław Szwedor

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2014-05-04, 22:23   
   Nr Tel.: 502046599

Każdy manewr jest do zrobienia ale trzeba podejść z głową, można jej podłożyć w fazie klucia już, ale trzeba obserwować i nie wszystkie ale ze dwa-trzy, żeby się dała wrobić. Ale to takie praktyki z własnych obserwacji z dawnych czasów :P
Trzódka Ulvhedina

zosiasamosia 

Wysłany: 2014-05-05, 10:39   

Nowy problem. Ostatni pisklak wykluł się w kiślu. Teraz to zaschło, na skorupce są resztki żółtka. Myślałam wczoraj, że jest mokry a tu, niestety - kisiel. Co teraz? mam go przetrzeć " na mokro? Jest ruchliwy i ogólnie ok.

katarina 
katarina

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2014-06-28, 12:32   

Moje 2 kurczaki mają juz 30 dni a 9 spod kurki miniaturki ma 19 dni. Od początku karmie je gotowanymi calymi jajkami, dlukę je na drobno razem ze skorupkami, oprócz tego tarta marchew, płatki owsiane, kasza jeczmienna (wczesniej kasza manna przez jakies tydzien po urodzeniu), trawa i zielsko z ogrodka, sałata ktora mi przerosła w ogródku tez trafia dla kurczaków.
Mają nasypaną pszenice z kukurydza ale jeszcze nie chca mi tego jesc. Dopiero od kilku dni pozwalam im wyjsc na mini wybieg i biegac po calym kurniku (gdy stare kury wyprosze na wybieg i zamknę drzwi aby nie weszly bo zaraz probuja dziobac maluchy).
Niestety zamieszkala u mnie rodzina srok. Pamietam ze babci sroki zabijaly kurczaki. Czy ktoś z Was wie w jak duże muszą byc juz kurczaki żeby sroki nie probowały ich zabic?

marcin11706 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2014-11-04, 22:54   

zakupiłem dzisiaj na spontanie kurczaki onagadori a skończyła mi się pasza a sezon na kurczaki już się skończył więc nie moge nigdzie dostac. a ma pasze dla indyk bo karmię nią pawie królewskie. więc pomyślałem że można by taką kombinacje zrobić.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2014-11-05, 12:08   
   Nr Tel.: 601 654 364

marcin11706 napisał/a:
zakupiłem dzisiaj na spontanie kurczaki onagadori a skończyła mi się pasza a sezon na kurczaki już się skończył więc nie moge nigdzie dostac. a ma pasze dla indyk bo karmię nią pawie królewskie. więc pomyślałem że można by taką kombinacje zrobić.

O tej porze roku, czasem trudno o paszę startową dla kurcząt (tę pierwszą), a nawet o tę od 7 tyg. życia.
Pasza dla indyków nie zaszkodzi kurczętom. Oczywiście, jeżeli nie jest przeterminowana lub zepsuta. Zależy też, jaka to jest pasza - dla indyków, ale w jakim wieku. Kurczęta 10-tygodniowe potrzebują około 16% białka w paszy. Pasza dla indyków ma pewnie więcej białka, można zatem ją nawet "rozcieńczyć" dodatkiem śrutowanego ziarna pszenicy. Kurczęta będą przyzwyczajać się do pełnego ziarna. Jeżeli to pasza dla dorosłych ptaków, trzeba zwrócić uwagę, czy granulat nie jest za duży i czy nie trzeba go trochę rozdrobnić.
Trzeba pamiętać o dodatku witaminowym (witaminy do wody), bo brak "zieleninki". :)

michal933 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2014-11-05, 12:13   

Ja miałem tak z silkami. Także mieszałem z mielonymi ziarnami paszę dla indyków. Ładnie rosły i jak na 12 sztuk wszystkie żyją w zdrowiu. :)

marcin11706 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2014-11-05, 13:04   

witaminy dostają w naturalnej postaci. siekane jabłka,buraki itp. zielonki jeszcze trochę też mają. mam nadzieje że się wychowają. od dłuższego czasu marzyły mi się te kurki.

sznurka 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2015-02-20, 20:32   

Kasza wspomniana - sucha czy ugotowana?
Otręby pszenne można? na sucho czy na mokro?
W przyszłym tygodniu będą mi się kluć kurczaki a nie chcę gotowej paszy

Odpowiedz do tematu