Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie Kury wybrać jako "mamki"
Autor Wiadomość
wiosna
[Usunięty]

  Wysłany: 2006-07-04, 18:10   Jakie Kury wybrać jako "mamki"

Jakie Kury wybrać jako "mamki"? Jakie są naj leprze?

Może Karzełki Łapciate?
 
 
woliera 
Redakcja



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-04, 18:11   

Moim zdaniem to idealne mamki. Nie mam zbyt dużych doświadczń w hodowaniu milaflerek, bo trzymałem je tylko rok, aby je potem zdradzić dla czubatki polskiej, ale nawet tak krótki okres dał mi dużo do myślenie. To idaalna rasa, właśnie ze względu na te "matczyne zapędy" dla wszystkich początkujących hodowców. Ale nie tylko. Bardziej ambitni też mogą przy karzełkach wykazać się. Za kilka dni powinna już do Was trafić numer "Woliery" gdzie karzełkom poświęciliśmy osiem kolumn. Materiał zawiera ponad dwadzieścia pięknych zdjęć, zobaczycie tam wszystkie podstawowe odmiany barwne. Stasiek napisał dla nas krótki, ale bardzo sympatyczny tekścik o swoich doświadczeniach hodowlanych.
pozdrawiam
Stanisław Roszkowski
 
 
stasiek



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 16
Wysłany: 2006-07-04, 18:12   

karzełki łapciate to bardzo dobre mamki.dobrze wysiadują jajka i dobrze wodza pisklęta.Bardzo dobrze się potrafią o nie zatroszczyć.Należ im jednak poświęcić trochę czasu podczas karmienia bo czesto z młodymi odchodzi od duzego stada/jak kto posiada duże/na już to szykuj im skrzynkę do składania jaj.muszą/powinne w okresie godowym być osobno od innych ptaków/najlepiej więc na ten miesiąc do klatki z kogutem.Będziesz pewna,że są od tego koguta/w duzym stadzie lepiej się ubezpieczyć na ewentualność zmieszania gatunków./to na pytanie.jakby co więcej pisz.
 
 
Pohi


Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 5
Wysłany: 2006-07-04, 18:14   

a kiedy najlepiej oddzielić daną kure z kogutem aby było wiadomo że te jajka niebyły od innego koguta:D za odpowieć z góry dzienki:)
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-07-04, 18:15   

Przecietnie ok 2 tyg kura bedaca newet w osobnym pomieszczeniu /wolierze moze znosic zaplodnione jajka - więc najlepiej oddzielic kure na ok 2 tyg poczym dać ja do innej woliery/pomiesczenia razem z wybranym kogutem (wtedy jest pewnosc 100%) ze jajka/pisklaki beda od danego koguta a nie iinego.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
stasiek



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 16
Wysłany: 2006-07-04, 18:16   

wystarczy 3-dni.kogut zapładnia tylko dojżałe jajka/tak to nazwijmy/Te które kura ma w sobie a są starsze nie są przez koguta inie mogą być zapłodnione.Muszą być określone warunki spełnione.Kogut zapłodnić może tylko gotowe prawie jajka.To nie bażant tropikalny aby zapładniać na tydzięń naprzód.Choć są takie gatunki.
 
 
wiosna
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-04, 18:17   

skrzynkę sobie zrobiłam w klatce-u góry.słomę do skrzynki dałam/po mandarynkach,plastikowa./i przyznam się,że kurka się tym interesuje.często tam przebywa i ogląda.Podoba mi się to.Kogut też zaglądał ale na krótko.Teraz chyba czekać?Myślicie,że jej się spodobała?Zaakceptowała?Dzięki stasiek.Do woliera-chętnie bym takie zdjątka zobaczyła ale obawiam się,że na razie kasa bubu/jej brak/.ale dzięki za info.Pozdrawiam wszystkich.
 
 
stasiek



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 16
Wysłany: 2006-07-04, 18:17   

lubimy wiosnę i czekamy na nią.czekamy tez na twoje pierwsze jajka.zachowanie koguta po zniesieniu 1-go,sposób zakrywania jajka,jajek przez kurkę,zachowanie koguta po zobaczeniu jajek.Musisz o tym pisać bo jeśli nie to mogą aczkolwiek nie musza byc problemy.Każdy kogut i kurka sa inne.Tylko znajomość kilkudzieśięciu róznych zachowań jest pewnością,że młode będą zdrowe i się wyklują.Po zachowaniu ich ja wszystko ci powiem co robić.Będę cię pilotował.bo czy jest coś ładniejszego niż widok wyklutych,zdrowych młodych?
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-07-04, 18:18   

Stasiek nie zgodzę sie z tobą. 3 dni nic nie dadzą! Sprobuj sobie przenieś jakaś kurę na 3 dni. Przepuśćmy ze masz stado np 5 czarnych kogutów i jedna biała kurę i 1 biały kogut. Przenieś ta kurę na 3 dni do osobnej woliery i po 3 dniach daj tam białego koguta i zobaczysz ze min. kilka szt będzie czarna albo wyjdą jakieś kundle a drogie kilka szt będzie biała!
3 dni nic nie gwarantuje... wiem to z doświadczenia.
Wiosna sporo o tym możesz poczytać w niemieckich książkach.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
Ostatnio zmieniony przez Kamil Kowalski 2007-03-20, 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stasiek



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 16
Wysłany: 2006-07-04, 18:19   

to są porady kamil.do niczego nie zmuszają.a co do twoich spostrzerzeń to nie tylko tak jak mówisz ale zdarza się ,że kogut jest biały,kurka czarna a młode pstrokate itp.To natura.Czasami geny nawet dziadków odzywają się we wnukach ale to inna sprawa.mówimy o godach kur rasowych i na takie pytania odpowiadam-wiośnie.jeżeli mówisz o różnych kolorach to to nie mówisz o rasowych a my o takich mówimy.zadaj konkretne pytanie będzie konkretna odpowiedz.Mówienie,że gdzies tam,jest odległe.Owszem są wyjatki o których wspomniałem ale karzełki nie należą do kurek które można zapłodnić raz na 2-tygodnie i jest o key.jeśli twoje karzełki tak robia to napisz prywatnie szczegóły a wyjaśnię.Bo na razie to za ogólnie.
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-07-04, 18:20   

Tak tylko ze sperma koguta jest do 2 tyg. Akorat mowilem o czystych barwach a nie "popaprancach" typu babka byla biala dziadek czarny wyszlo cos pstrokatego - ono mialo mlode a znich wyszla jednolita barwa - mowie o całkowicie białym albo czarnym pokoleniu.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
stasiek



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 16
Wysłany: 2006-07-04, 18:21   

karzełek łapciaty jest bardzo piękny,urzekający i co najważniejsze potrafi być wdzięczny za to,że go lubimy i poświęcamy mu swój cenny czas.bardzo wdzięczny jak niewiele kurek.a czy my ludzie przypadkiem tego właśnie nie lubimy najbardziej?Czy nie jest to przypadkiem to co nas najbardziej pobudza do pomocy drugim?Kiedy do kurki podchodzimy nawet bez jedzenia to szybko na nas wskakuje/jeśli przykucniemy/i chodzi po nas,przymila sie a jesli mamy jedzenie to je nam z reki.bardzo ja cieszy nasz widok.A czy my przypadkiem nie lubimy tych/w szczególności/których nasz widok cieszy?.Bardzo dobrze wysiaduje jajka i wodzi pisklęta.jej miłość rodzicielska może byc przykładem nie tylko dla kurek.moim zdaniem to własnie powoduje,że wielu hodowców je posiada/moim zdaniem/

[ Dodano: 2006-07-04, 19:28 ]
Dobre mamki to.-milaflerki/karzełki łapciate/,silki,orpingtony,feniksy.to najlepsze moim zdaniem.mozna ich także wykorzystać do wysiadywania jaj bażantów trudnych.Ale to już inna sprawa.Pozdrawiam.
 
 
wiosna
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-04, 18:29   

czy moje karzełki mogą wysiedzieć jajka od swinoe?oczywiście mówię o nadwyżkach/jeśli będą.
 
 
stasiek



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 16
Wysłany: 2006-07-04, 18:30   

tak mogą.są dobrymi mamkami i sobie radzą.dobrze,że napisałaś o nadwyżkach hodowlanych bo normalnie nie potrzeba bażantom swinoe odbierać jajek i dawać innym kurkom.Swinoe doskonale same sobie radzą z wysiadywaniem jajek i wodzeniem piskląt.Zdarzaja sie oczywiście wyjątki ale i temu zaradzimy.proszę tylko o waznych szczegółach pisać i pytac.mamy tu fachowców w kazdej branży-już.
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2006-07-09, 19:16   
   Nr Tel.: 504 008 332


Najlepszymi kurkami do wysiadywania jaj są kochinki i kurki jedwabiste. Jeszcze mogę dodać, że kurki feniksów też bardzo dobrymi mamkami i nie maja świeżba na nogach.
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11