Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Udany sezon - czyli Jak tam Po lęgach???
Autor Wiadomość
www.CzubatkaPolska.pl 



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 152
Wysłany: 2007-02-17, 21:11   Udany sezon - czyli Jak tam Po lęgach???

Witajcie klubowicze! Jak tam lęgi? jakie wyniki. U mnie jak wcześniej wspominałem w odpowiedzi na komentarz Kamilowi początek był fatalny.Mam obsadę 4+1 i spisały się 4 bo zaczęły nieść jajka ale 1 był chyba do niczego.Uparcie jednak zbierałem i podkładałem jajka.Postawiłem w tym roku na lęgi naturalne tj.z kurką.Początkowo podkładałem pod silki ,później dostałem od kolegi cwergusia i w pewnym momencie usiadła czubatka na 10-ciu.i dziś wylęgło się 7przepięknych maluchów.3 niestety były puste.Ale na 10 siadła lokowana zobaczymy jakie będą efekty bo jeszcze ma trochę czasu. To tyle na dziś . Chwalcie się. Pozdrawiam W.Boroch
_________________
OSOBA NIE ZAREJESTROWANA NA FORUM!
POSTY PRZENIESIONE Z FORUM CZUBATKI POLSKIEJ!
 
 
www.CzubatkaPolska.pl 



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 152
Wysłany: 2007-02-17, 21:12   

Witam i pozdrawiam . Niedawno bo około 3 miesiące temu nabyłem od pana Roszkowskiego czubatki czerwone łuskowane i nie myślalem że tak szybko się rozmnożą. Jak narazie nie mam ich za wiele bo aż dwie sztuki
ale za tydzień lęgną się następne . Z 11 jajek wszystkie są zalężone. Postawiłem na lęgi naturalne. Na jajkach siedzi zielononóżka i muszę przyznać że są to dobre i uparte " mamuśki". Niedawno odchowała apendzle czubate a już siadła na następnych. jak tak dalej pójdzie to może skusi się jeszcze raz ?
_________________
OSOBA NIE ZAREJESTROWANA NA FORUM!
POSTY PRZENIESIONE Z FORUM CZUBATKI POLSKIEJ!
 
 
www.CzubatkaPolska.pl 



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 152
Wysłany: 2007-02-17, 21:12   

Witam.
Postawiłem na lęgi sztuczne , inkubatory mam własnej produkcji , jeden na termometr kontaktowy drugi na czujnik używany w akwarystyce.Mam już trochę kurczątek, najstarsze kogutki już pieją a najmłodsze 2-dniowe.myślę że do końca czerwca będę nakładał jajka. Dostałem od pana Stanisława białoczuba mieszańca czarny z żółtym ,dałem mu kurkę czarną, wychodzą różne ciekawe kurczaki, nie wiem jeszcze co dalej z tym będę robił. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.
Kotyczka
_________________
OSOBA NIE ZAREJESTROWANA NA FORUM!
POSTY PRZENIESIONE Z FORUM CZUBATKI POLSKIEJ!
 
 
www.CzubatkaPolska.pl 



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 152
Wysłany: 2007-02-17, 21:13   

witam panowie dawno mnie tu nie było
Co do legów to zacznijmy tak:
kurki w tym roku spisały sie na medal!!
bażanty - pogoda popsuła całą zabawe
kaczki tragedia (sam zawaliłem sprawe)
a gołębie i kuroptatwy w normie:)
pozdrawiam wszystkich
Damian
_________________
OSOBA NIE ZAREJESTROWANA NA FORUM!
POSTY PRZENIESIONE Z FORUM CZUBATKI POLSKIEJ!
 
 
www.CzubatkaPolska.pl 



Dołączył: 23 Cze 2006
Posty: 152
Wysłany: 2007-02-17, 21:13   

Ja posiadam inkubator własnej konstrukcji.Mogę nałożyć do niego ok.100 jaj kurzych.Po ostatnim wyłęgu miałem 80 procent wylęgu.Inkubator sterowany jest mikrokontrolerm utrzymującym odpowiednią temperaturę , w przyszłości dobuduję układ do kontroli wilgotnosci -narazie wilgotność kontroluję przez wilgotnościomierz mechaniczny i uzupełniam wodę w zbiorniku.Jaja są umieszczone w bębnie który w ciągu 4 godz. robi jeden pełny obrót wokół osi.W środku są 2 wentylatory i grzałka 230 V/ 100W.Układ posiada alarm w przypadku zbyt wysokiej lub niskiej temperatury.Jako żródło zasilania awaryjnego stosuję komputerowy UPS i akumulator 60 Ah - co wystarcza na ok 12 h pracy awaryjnej.To narazie tyle.Pozdrawiam.
Zbyszek_64
_________________
OSOBA NIE ZAREJESTROWANA NA FORUM!
POSTY PRZENIESIONE Z FORUM CZUBATKI POLSKIEJ!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14