Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Iro_mak
2011-08-14, 15:54
Transport ptaków z innych krajów do Polski.
Autor Wiadomość
monika886 


Województwo: lubelskie
Wiek: 38
Dołączyła: 13 Cze 2009
Posty: 17
Skąd: Łuków
Wysłany: 2009-07-06, 00:28   

Owszem przyznaje, nie mam pojęcia o etologi i masz rację że moja opieka nad nimi nie wyszła mi najlepiej ale zrobiłam to najlepiej jak umiałam, nie był to zaplanowany zakup zwierząt więc kiedy miałam się zaopatrzyć w info jak się nimi "prawidłowo" zająć? Jeśli chcesz mnie za to potępiać masz pełne prawo to robić. A MOJE gęsi nie boją sie tylko mnie a to dlatego że tylko ja je karmię, do innych ludzi odnoszą się z duuuużą rezerwą a dzieci wręcz się boją dlatego że mój synek (2 latka) próbował je pogłaskać wtedy gdy one nie miały na to ochoty. Ale powiedz mi, jak miałam inaczej się nimi zająć? Wierz mi że nie próbowałam je na siłę "oswajać", poprostu tak wyszło. Nie straszyłam ich, zapewniłałam im ciszę i spokój i karmiłam. Same zaczeły za mną chodzić- z braku matki Chyba zresztą rozumiesz że nie byłam w stanie wytrzasnąć im mamki na zawołanie. Sam spróbuj wychować małe 2 gąski bez matki i bez kontaktu z innymi ptakami- siłą rzeczy nie będą się Ciebie bały. Zresztą NIGDY nie zostawiłabym dziecka sam na sam z ŻADNYM zwierzęciem, bo na tyle wyobraźni jeszcze mam. Sama jako 6-latka zostałam dotkliwie poturbowana przez indora i do dziś tkwi mi to w pamięci. Nie zawsze wszystkiego da się uniknąć, wypadki się zdarzają, ale podejmuję wszelkie środki ostrożności. A to wszystko z tym "oswojeniem" poprostu tak wyszło, z mojej niewiedzy ale dobrej wierze ;(
Ostatnio zmieniony przez monika886 2009-07-06, 01:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2010-07-03, 23:36   

Moje kanadyjki. :D Samiczka w tym roku zniosła 5 jajek.

canada goose.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 368 raz(y) 59,53 KB

canada goose 2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 366 raz(y) 55,64 KB

_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Dominik67 



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 127
Skąd: Wieruszów
Wysłany: 2011-03-01, 21:51   

Czy jest jakiś dobry sposób aby rozróżnić płeć u tych gęsi? chodzi mi tutaj o bernikle kanadyjskie maximy.
_________________
Padam aby powstać, Wstaje aby walczyć, Walcze by wygrać
 
 
 
karola23 


Województwo: Pomorskie
Dołączyła: 24 Maj 2023
Posty: 7
Wysłany: 2023-12-04, 00:05   

Myślę, że odpowiadając za taki transport warto pomyśleć o odpowiednich zabezpieczeniach. Plomba transportowa jest systemem zabezpieczającym ładunek przed ingerencją w niego z zewnątrz przez nieuprawnione osoby trzecie. Plomby transportowe wykorzystywane są powszechnie w transporcie. Można je wybrać z oferty https://plomby.biz/kategoria-produktu/plomby-kontenerowe/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16