Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Perlice.
Autor Wiadomość
kamil6 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 47
Wysłany: 2010-03-08, 19:39   

BIANKA 1 czyli na 99 % masz wsród swoich perliczek 4 samce. Dwa standardy i dwa jasne.
_________________
Ptaki zawsze powinny móc odlecieć...
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-03-08, 19:51   

Dziękuję . No to fatalnie , bo chyba mam więcej samców jak samic , i dlatego są te zadymy .
To co mam teraz zrobić ?
 
 
krzyho0661 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: Macoszyn
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2010-03-08, 20:00   

Moze kamil6 ma rację w sprawie zdjęć bo ja patrzyłem na telefonie i tam dobrze nie widać a nie ma mnie w domu zeby zobaczyć na komputerze..... A ile samic u Ciebie przypada na te 4 samce?
 
 
kamil6 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 47
Wysłany: 2010-03-08, 20:11   

Szkoda BIANKA 1 że mieszkasz tak daleko ode mnie. Mam własnie jedną młodą samotną samiczkę(pisałem kiedyś o niej jak mi uciekła). Na pewno by sie ucieszyła z jakiegoś rozkrzyczanego kawalera ;)
_________________
Ptaki zawsze powinny móc odlecieć...
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-03-08, 20:27   

krzyho0661 , obawiam sie , że 3 samice na 5 samców ;(

kamil6
, szkoda :hmm:

Głównie to szkoda , że jak je kupowałam przez allegro , to chciałam mieć 2 samce i tak zamawiałam . A dostałam co dostałam .
 
 
ana 


Województwo: mazowieckie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 49
Wysłany: 2010-03-08, 20:32   

Bianka1, mniejsza o perliczki, ale gdzie jest ŚNIEG???? Inna strefa klimatyczna czy co ;) ?
 
 
krzyho0661 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: Macoszyn
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2010-03-08, 20:38   

No to Bianka1 bedziesz musiała zostawic jednego samca bo w przeciwnym razie samce zamęczą twoje Perliczki no i jeszcze będą często napastować kury.
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-03-09, 07:28   

ana napisał/a:
Bianka1, mniejsza o perliczki, ale gdzie jest ŚNIEG???? Inna strefa klimatyczna czy co ;) ?

U nas już dawno nie ma śniegu :D Wszystko stopniało , tylko kilka kupek zostało ;) Jestem w okolicach Żmigrodu , ale od Wrocławia do Leszna są jedynie ślady śniegu w zacienionych miejscach

krzyho0661 , szkoda mi ich zabijać ;( Chętnie bym dokupiła ze 2 samiczki , ale boje się , że mi znowu wcisną samce :hmm:
 
 
krzyho0661 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: Macoszyn
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2010-03-09, 07:42   

To może kup sobie samice gdzies w twojej okolicy?.... pewnie ktos hoduje te ptaki i wtedy miała byś pewność że to samice, a swoich samców wcale nie musisz zabijać spróbuj wystawiac ogłoszenie może ktoś zechce kupić...
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-03-09, 08:53   

krzyho0661 napisał/a:
To może kup sobie samice gdzies w twojej okolicy?.... pewnie ktos hoduje te ptaki i wtedy miała byś pewność że to samice, a swoich samców wcale nie musisz zabijać spróbuj wystawiac ogłoszenie może ktoś zechce kupić...

Ostatnie 3 kupiłam w mojej okolicy . Miały być 3 samice , a wyszło że są 2 samce i samica .Dlatego mam teraz tyle samców ;( Jak ja się nie znam , to można mi wszystko wcisnać
Ja zaraz wezmę aparat i spróbuję porobić im indywidualne zdjęcia .

To yen przeganiany samiec mały jasny




z zielonymi obrączkami miały być samice
tu 2 i samiec






jasna samica ?



samiec ?



trzecia z obrączką , miała być samica



a ostatniej jasnej nie zrobiłam chyba zdjęcia :ops:
Ostatnio zmieniony przez BIANKA1 2010-03-09, 09:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kamil6 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 31 Paź 2006
Posty: 47
Wysłany: 2010-03-09, 17:36   

BIANKA 1 na zdjeciach z Twojego ostatniego postu jest 6 samców i jedna samica(pierwsza z prawej strony na zdjeciu trójki ptaków) :(
_________________
Ptaki zawsze powinny móc odlecieć...
 
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-03-09, 18:18   

kamil6 napisał/a:
BIANKA 1 na zdjeciach z Twojego ostatniego postu jest 6 samców i jedna samica(pierwsza z prawej strony na zdjeciu trójki ptaków) :(

No to jestem załamana ;(
5 dni temu włożyłam 4 jajka do inkubatora . Są zapłodnione . Nawet mnie to nie zdziwiło :/
 
 
krzyho0661 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 93
Skąd: Macoszyn
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2010-03-09, 18:18   

Zgadza się kamil6 ma racje tez naliczyłem 6samców i tylko 1 samice na drugim zdjęciu bez zielonej obrączki...No to Bianka1 bedziesz miała problem co zrobic z 5 samcami.
 
 
BIANKA1 
MODERATOR



Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1509
Wysłany: 2010-03-09, 18:47   

Ostatni raz przynudzę . Siadły małpy w kurniku , to już nic nie pomylę












Tylko mnie nie załamujcie ;(
 
 
Karol Chmielewski 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: warmińsko - mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 280
Wysłany: 2010-03-09, 20:16   

Na zdjęciach z wyglądu, większość wygląda na samce i szukanie na siłę samic na fotkach jest żmudną pracą. Widzę, że BIANKA1 ma dwie linie perliczek. Jedna to samce i samice z delikatnymi dzwonkami, druga zaś to stadko ptaków o sporej wielkości przydatkach głowowych. Są to efekty mieszanin różnych linii.

Perliczki są ptakami zdradliwymi pod względem wyglądu i nieraz może trafić się samica o większych przydatkach głowowych, jak i samiec o delikatnych dzwonkach. Najlepszy sposób rozpoznawania płci u perliczek, to obserwacja ich zachowania. Samce często obserwują teren, z wysoko uniesioną głową oraz w stadzie częściej wydają głośne dźwięki ostrzegawcze, gdy samice wydają dźwięk cichszy. Samiec w pogoni za czymś, szczególnie wiosną, delikatnie unosi i minimalnie rozpościera skrzydła oraz pochyla głowę, jest wtedy większy i w takiej postawie przyspiesza i pędzi, aż dotrze do zamierzonego celu. Celem może być samica, ale także rywale, jak i kury, kaczki, gęsi, czy nawet wróble, które po prostu w jakimś stopniu mu przeszkadzają.

BIANKA1 co do bijatyk między samcami, to tym bym się zbytnio nie przejmował. Perliczki mogą być monogamiczne, lub poligamiczne. Jeśli są monogamistami to samiec wybierze swoją partnerkę i będzie się z nią trzymał cały czas oraz tylko z nią będzie kopulował. Poligamiści kryją kilka samic i nie mają ustalonej partnerki życiowej. Jak ustalić czy Twoje perliczki są monogamistami, czy poligamistami:?: Ciężko… jest to gra pozorów. Szczęściem jest ujrzenie kopulujących perliczek, więc trzeba znów rozpoznawać po zachowaniu. Samce monogamiczne odganiają inne samice oraz samce od swojej wybranki i ciągle się jej pilnują, bywa tak, że ich zaloty są podobne do bijatyk rywalizujących samców, lecz taki to już jest ten perliczy świat. ;) Samce poligamiczne będą pilnować wszystkich samic i do każdej będą się zalecać. Zachowanie samców może czasem „oszukać” jak było u mnie. Gdy samiec pilnował całego stada, krył tylko jedną samice, co było przyczyną małego wylęgu. Po dołączeniu kilku kolejnych samców, efekt był o niebo lepszy, gdyż z większości jaj wylęgły się pisklęta. Samce jeśli będą się biły to będzie to tylko chwilowe ustalenie hierarchii, potem będą trzymały się razem, lecz z pewnym dystansem. Perliczki nie mają takich ostrych bijatyk, jak kury. Jest to „przekomarzanie” i pokazywanie swojej siły, poprzez dziobanie przeciwnika po grzbiecie i skrzydłach, dlatego bardzo rzadko przy takich potyczkach poleje się krew.

Kilka zdjęć z mojej hodowli: (zdjęcia są z początków wiosny i lata poprzedniego roku)

Samiec pilnujący stada, z wysoko uniesioną głową:




Samice:



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13