Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasza dla przepiórek
Autor Wiadomość
Mariposa 


Województwo: Małopolska
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 2
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2009-06-25, 23:59   Pasza dla przepiórek

Witam serdecznie!

Na wstępie chciałbym przywitać wszystkich Forumowiczów. Szczerze podziwiam i powoli podzielam wasze zainteresowania :d

Jestem w tej chwili szczególnie zainteresowany małą hodowlą przepiórek. Przeczytałem wszelkie możliwe posty i literaturę. Wszystko już sobie przemyślałem. Jednak do tej pory mam jedną ale wielką wątpliwość. Chodzi o paszę. Z tego co wyczytałem pasza dla kur niosek nie jest dobra dla przepiórek. Przede wszystkim ma za mało białka i nie zapewnia wsyztskich potrzeb pokarmowych. Z drugiej strony w zasadzie nie spotkałem na naszym rynku gotowych i ogólnodostępnych mieszanek dla przepiórek.

W książce p.t. "Przepiórki" B. Kraszewska-Domańska jest wymienionych kilka przepisów na sporządzenie mieszanki. Jednakże ilość składników i jakby nie patrzeć cena takiej mieszanki na dłuższą cenę jest wysoka. Co poradzicie? Dodam, że mieszkam w Krakowie.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
 
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2009-06-26, 00:12   Przepiórki
   Nr Tel.: 510876274


Może poprostu spróbój.Metodą porównywania dowiesz sie co i jak służy Twoim przepiórkom.Ja kilka lat już posiadam,hoduję,rozmnażam z powodzeniem przepiórki tylko i wyłącznie na paszy sypkiej dla kur niosek i jakoś nie widzę niczego złego a wręcz przeciwnie.Nieśność wysoka,wylęgi młodych bez zarzutu,zdrowotność również.Zatem proponuję spróbować i czekać na efekty.Pozdrawiam.
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-06-26, 08:18   

Mariposa, nie znam dokładnie składu, ale u nas jest możliwosć nabycia specjalnej karmy (pasza) dla bażantów. Może ta będzie konkretniejsza ?
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2009-06-26, 09:38   

Mariposa, z karmieniem przepiórek nie ma problemu. Ja podaję paszę dla kurcząt, bo mam kurczaki to akurat karmię tym co mam. Potem zobaczę jaka pasza jest tańsza (dla kurczaków czy dla niosek) i będę karmił tą tańszą. Możesz dodatkowo dawać im owoce np. jabłka, arbuzy ale trochę, żeby nie przesadzić. Także hoduj przepiórki i karm je zwykłą pasza dla kur. Będą zdrowe i będą się dobrze niosły. Pasza dla przepiórek typowa jest potrzebna tylko jeśli chcemy uzyskać super wysoką nieśność.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Mariposa 


Województwo: Małopolska
Dołączył: 30 Mar 2009
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-06-26, 12:29   

mirek_60, dadzio , wanted dziękuję bardzo za szybką odpowiedź! :D
Bardzo mi pomogliście i czuję się już w pełni poinformowany w tej dziedzinie. Myślę, że ewentualne dodatki do paszy dla kur niosek powinny wyrównać potrzeby pokarmowe przepiórek.
Uważam, że zanim zaczyna się za coś poważnie brać należy się do tego jak najlepiej przygotować. W ten sposób można uniknąć wielu kłopotów i problemów....
W takim razie może ktoś z Was orientuje się gdzie mógłbym zakupić pasze dla niosek w Krakowie?

Pozdrawiam Patryk :d
 
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2009-06-26, 23:11   
   Nr Tel.: 510876274


Może na Wawelu?????Albo u Smoka po cenie hurtowej????Pozdrawiam.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
kropa 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 24
Wysłany: 2009-07-03, 16:41   

Mam pytanie czy taka pasz będzie dobra dla przepiórek japońskich :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 
 
 
kropa 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 24
Wysłany: 2009-07-03, 16:42   

sorry zapomniałem tu jest adres http://sklepy.allegro.pl/..._622767927.html
 
 
 
kuba11 


Województwo: małopolskie
Dołączył: 06 Sie 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-08-07, 14:17   

podłozyłem pod silke jajka przepiórki japońskiej, wysiedziała 2 maluchy były z nią przez 1 tydzień ale silka była dla nich za duza i przydeptywała je . Więc zabrałem jej i dałem pod zarówkę teraz zaczynają 6 tydzień.Czy jest jakas szansa na to zeby te samiczki same chciały wysiadywac swoje jajka? Jak juz zaczną nosic?
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2009-08-12, 13:42   

kuba11, szansa zawsze jest, lecz bardzo niewielka, bo przepiórki te są od wielu pokoleń wykluwane w inkubatorach i ich instynkt kwoczenia praktycznie zanikł, ale kilka osób z tego forum miało już te szczęście i ich kurki same wysiedziały kurczęta ;)
_________________
marcinnn
 
 
robert 1 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 66
Skąd: Janików
Wysłany: 2009-10-25, 12:37   

Moje ptaszki obok paszy dla niosek dostają też zieleninę,mleko w proszku,odtłuszczony ser biały,preparat dla dzieci bebiko,płatki owsiane oraz ryż.Ptaki są w bardzo dobrej kondycji POZDRAWIAM. :aniolek:
 
 
 
ptaśka 
KURA DOMOWA



Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 29
Wysłany: 2010-01-12, 12:10   

robert 1
w jakiej postaci podajesz ryż:gotowany czy surowy?
_________________
ptaśka
 
 
robert 1 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 66
Skąd: Janików
Wysłany: 2010-01-12, 17:38   

ptaśka, Ryż podaje oczywiście ugotowany na wodzie bez żadnych dodatków w postaci soli czy cukru. :d
 
 
 
ptaśka 
KURA DOMOWA



Województwo: wielkopolskie
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 29
Wysłany: 2010-01-13, 12:15   

A ja z kolei ostatnio sama przygotowałam na zapas większą ilość karmy dla moich przepiórek , no i w jej składzie też jest ryż tyle, że surowy - niedużo, bo nie wiem czy to im będzie służyć. Wzięłam pszenicę, trochę różnych kasz, także ryżu, płatki owsiane, czerstwą bułkę, pestki dyni w łupinkach i połamałam w blenderze. Dobrze wymieszałam i mają dodatek do karmy na długi czas. Co do mokrej karmy ( gotowany ryż, ziemniaki czy makaron) to jestem trochę na nie uczulona bo wiem, że nie powinna za długo stać. A moje dopiero niedawno nauczyły się do ziemniaczanego puree, czy gotowanej marchewki.
Za to uwielbiają biały ser i jajko na twardo - jedzą wtedy dosłownie z ręki. Lubią też jabłko surowe przekrojone na pół, które wydrążają. Raz podałam im też liść kapusty pekińskiej. Przepadają za zielonką...
A co podajecie przepiórkom z zieleniny teraz w zimie? Dawajcie same sprawdzone pomysły.
Pozdrawiam, ptaśka.
_________________
ptaśka
 
 
robert 1 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 66
Skąd: Janików
Wysłany: 2010-01-13, 16:07   

Swoim przepiórką podaję surówkę z tartej kapusty pekińskiej,jabłka, marchewki oraz pietruszki.Do surówki dodaję drobno pociętą kapustę kiszoną troszkę czosnku oraz cebuli.Czosnek oraz cebulę trę na najdrobniejszej tarce ponieważ są to warzywa których ptaszki niechętnie spożywają,ale działają odparniająco na nie.POZDRAWIAM :aniolek:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11