Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 21 Listopada 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zeberki białe - odróżnianie płci
Autor Wiadomość
bigaczzz 

Województwo: Opolskie
Wysłany: 2009-06-26, 10:50   Zeberki białe - odróżnianie płci

Witam jestem nowym użytkownikiem na forum ale czuję, ze się tutaj zadomowię, gdyż jest świetnym miejsce do wymiany informacji na temat ptaków.
Ale przechodzę już do meritum. Póki co posiadam parę zeberek (nie wiem jaki toi gatunek, powie tylko standardowe czyli szara samiczka i samiec z pomarańczowymi policzkami i brązowymi pasami na bokach, kiedy tylko wykonam zdjęcia - trafią na forum). Obecnie po jednym nie udanym lęgu, kiedy wykluły się już młode jednak przez wymuszone przeniesienie klatki do innego pokoju, ptaki przestały je karmić. Obecnie samica zaczęła znów znosić jaja i liczę, że tym razem po wykluciu się ich, wychowa je. Wiadomo, że po osiągnięciu dojrzałości przez nowe ptaki co jak wiadomo trwa długo, należy je odseparować od rodziców aby nie doszło do "kazirodztwa". Wtedy planuję pozostawić jednego z lęgu a resztę oddać komuś kompetentnemu (dopiero w przyszłym roku myślę o budowie woliery, także z 2 par jakie chcę posiadać pewnie pozostaną ich młode z zimowego lub wiosennego lęgu). Kto dobrnął do tego momentu w końcu dowie się o co mi właściwie chodzi. Jak rozpoznać płeć zeberek białych, które dostępne są często w sklepach ZOO Natura, gdyż tamtejsi sprzedawcy nie mają pojęcia jak. Bo właśnie taką chciałbym połączyć z moim przyszłym młodym.
Z góry dziękuję za pomoc i opcjonalnie za zdjęcia, które pomogłyby bardzo w identyfikacji. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez bigaczzz 2009-06-26, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 139 razy

Wysłany: 2009-06-27, 11:15   

bigaczzz, Biale są tylko samice samce mają kolorowe policzki i kropki na bokach a reszta upierzenia też jest biala.Całe białe są przed pierzeniem ale wtedy mają nie kolorowe dziobki i ustalenie plci raczej trudne. W sklepach są raczej wykolorowane.

bigaczzz 

Województwo: Opolskie
Wysłany: 2009-06-27, 11:25   

Aha czyli w przypadku zeberek jeśli chce się rozróżnić płeć większości/wszystkich gatunków należy patrzeć się na te dwa specyficzne miejsca: policzki i boki. No to myślę że już nie będę miał problemu podczas wyboru kiedy osoby z obsługi nie potrafią powiedzieć która to samica a który to samiec.

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2009-06-27, 13:12   

bigaczzz, Biale samiczki też mają ciemny pasek na policzkach. Tu chodzi o pomarańczową lub czarną plamę na policzkach
Oczywiści są też biale samce bez tych znaczeń ale w sklepach ich nie spotkasz, są o wiele droższe od zwykłych,popularnych mutacji

Monia
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-27, 17:56   

Nalezy tez patrzeć na dziób jak jest mocno ciemny czerwony to bedzie samiec,samica ma zawsze jasniejszy taki blady.
Ja mam samca zeberki całej białej bez policzków i boków.Tylko własnie po dziobie można to stwierdzic no i po zalotach.Kupiłam go w czechach i nie był drogi bo na nasze 17zł.ja bedzie pogoda to zrobie fotke i wstawie.
podsyłam fotki zeberki samicy białe z samcem szarym i samca marmurka.

daniowilki121 

Województwo: Wielkopolski
Wysłany: 2011-11-19, 22:55   

Witam :)
Mam problem. Miałem parke zeberek. Samca i samice ( tak mówili w sklepie) dokupiłem jeszcze jedna także samice. Ptaki nie zachowują się tak jak wczesniej. Nie wiem czym to jest spowodowane. Dziobią się nawzajem.
Nie jestem pewien ich płci. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć ile mam samców a ile samic.
Byłbym wdzięczny za pomoc :)

P.S.
Dołączam fotke z moimi ptakami.

Dyvid 
Dawid Grzesik

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2011-11-19, 23:02   

daniowilki121, Trochę mnie kark boli przez patrzenie na to zdjęcie,ale masz chyba dwa samce i samice .

daniowilki121 

Wysłany: 2011-11-19, 23:06   

które to samce a która samica ?

Dyvid 
Dawid Grzesik

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2011-11-19, 23:07   

Biała to samica .

daniowilki121 

Wysłany: 2011-11-19, 23:08   

Powinienem je rozdzielić czy zostawić je w jednej klatce. Nie chce żeby walczyły ze sobą. Chyba że powinny.

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2011-11-21, 16:54   

Dokupić jedną samiczkę, nigdy ptaków nie trzymamy w ilości 3 szt.

malwa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-23, 00:08   

Są różne rodzaje zeberek "białych"
-BIAŁE: są śnieżnobiałe, bez ani jednego piórka innego koloru. Samca od samicy da się odróżnić tylko po tym że śpiewa i ma czerwony dziób, samica ma pomarańczowy, oczy są ciemne.
PRAWIE BIAŁE:
-MARMURKOWE (albo kasztanowobokie); Samiec: ma łezkę (pionowa kreska pod okiem), kolorowy policzek, zebrowanie i pasek na piersi, kolorowe boczki w kropki, wzorek na ogonie, czerwony dziób, śpiew; samiczka: łezka i wzorek na ogonie, pomarańczowy dziób
(wszystkie te znaczki, mogą być od jasno pomarańczowego, przez kasztanowy, brązowy do czarnego)
-IZABELOWATE i FLORIDA FANCY; pióra są w kolorze od białego po jasno szary lub kremowy, samiec i samica nie mają łezki, samiec paska i zebrowania na piersi), te dwie mutacje różnią się sposobem dziedziczenia; pierwsza recesywna druga dominujaca
-PŁOWOLICE (szarolice bezowe); pióra są w kolorze od białego po jasno szary lub kremowy, osobniki obu płci mają łezki, samiec ma pasek i zebrowanie na piersi

PS nie spojrzałam na datę pierwszego postu, ale pewnie i tak się przyda komuś to co napisałam
Ostatnio zmieniony przez malwa 2011-11-23, 00:14, w całości zmieniany 2 razy  

piotrekoooo1235 

Województwo: mazowieckie
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2012-12-30, 17:42   

1.Czy moge chodować 2 pary zeberek z parą gołębi diamentowch?
2.Czy moge zostawić małe w klatce jak dorosną? Klatka ma wym 150dł 60szer 50wys.?

Pozdrawiam.

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2012-12-30, 17:52   

piotrekoooo1235, Możesz, tylko zeberki oskubią gołąbki z piórek.
Młode zeberki można zostawić w klatce z rodzicami, ale nie możesz wtedy mieć lęgów, bo gdy ptaki dorosną to nie pamiętają ze są dziećmi lub rodzicami i mogą stworzyć parę córka-ojciec, syn-matka, brat-siostra

piotrekoooo1235 

Województwo: mazowieckie
Ostrzeżeń:
 6/6/9
Wysłany: 2012-12-31, 12:07   

Witam.
Jakie są najlepsze zeberki (ładne,spokojne i łatwo rozmnażające się) rasa.
A i w jakiej min. temp. moga być na dworzu.

Odpowiedz do tematu