Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Markus Kurspiot
2010-03-07, 15:43
Zeberki białe - odróżnianie płci
Autor Wiadomość
bigaczzz 


Województwo: Opolskie
Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 11
Wysłany: 2009-06-26, 10:50   Zeberki białe - odróżnianie płci

Witam jestem nowym użytkownikiem na forum ale czuję, ze się tutaj zadomowię, gdyż jest świetnym miejsce do wymiany informacji na temat ptaków.
Ale przechodzę już do meritum. Póki co posiadam parę zeberek (nie wiem jaki toi gatunek, powie tylko standardowe czyli szara samiczka i samiec z pomarańczowymi policzkami i brązowymi pasami na bokach, kiedy tylko wykonam zdjęcia - trafią na forum). Obecnie po jednym nie udanym lęgu, kiedy wykluły się już młode jednak przez wymuszone przeniesienie klatki do innego pokoju, ptaki przestały je karmić. Obecnie samica zaczęła znów znosić jaja i liczę, że tym razem po wykluciu się ich, wychowa je. Wiadomo, że po osiągnięciu dojrzałości przez nowe ptaki co jak wiadomo trwa długo, należy je odseparować od rodziców aby nie doszło do "kazirodztwa". Wtedy planuję pozostawić jednego z lęgu a resztę oddać komuś kompetentnemu (dopiero w przyszłym roku myślę o budowie woliery, także z 2 par jakie chcę posiadać pewnie pozostaną ich młode z zimowego lub wiosennego lęgu). Kto dobrnął do tego momentu w końcu dowie się o co mi właściwie chodzi. Jak rozpoznać płeć zeberek białych, które dostępne są często w sklepach ZOO Natura, gdyż tamtejsi sprzedawcy nie mają pojęcia jak. Bo właśnie taką chciałbym połączyć z moim przyszłym młodym.
Z góry dziękuję za pomoc i opcjonalnie za zdjęcia, które pomogłyby bardzo w identyfikacji. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez bigaczzz 2009-06-26, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-06-27, 11:15   

bigaczzz, Biale są tylko samice samce mają kolorowe policzki i kropki na bokach a reszta upierzenia też jest biala.Całe białe są przed pierzeniem ale wtedy mają nie kolorowe dziobki i ustalenie plci raczej trudne. W sklepach są raczej wykolorowane.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
bigaczzz 


Województwo: Opolskie
Dołączył: 28 Kwi 2008
Posty: 11
Wysłany: 2009-06-27, 11:25   

Aha czyli w przypadku zeberek jeśli chce się rozróżnić płeć większości/wszystkich gatunków należy patrzeć się na te dwa specyficzne miejsca: policzki i boki. No to myślę że już nie będę miał problemu podczas wyboru kiedy osoby z obsługi nie potrafią powiedzieć która to samica a który to samiec.
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-06-27, 13:12   

bigaczzz, Biale samiczki też mają ciemny pasek na policzkach. Tu chodzi o pomarańczową lub czarną plamę na policzkach
Oczywiści są też biale samce bez tych znaczeń ale w sklepach ich nie spotkasz, są o wiele droższe od zwykłych,popularnych mutacji
_________________
http://www.garnek.pl/panka
Ostatnio zmieniony przez AL 2009-06-27, 13:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2009-06-27, 17:56   

Nalezy tez patrzeć na dziób jak jest mocno ciemny czerwony to bedzie samiec,samica ma zawsze jasniejszy taki blady.
Ja mam samca zeberki całej białej bez policzków i boków.Tylko własnie po dziobie można to stwierdzic no i po zalotach.Kupiłam go w czechach i nie był drogi bo na nasze 17zł.ja bedzie pogoda to zrobie fotke i wstawie.
podsyłam fotki zeberki samicy białe z samcem szarym i samca marmurka.

DSC02122 [640x480].JPG
samczyk biały marmurek
Pobierz Plik ściągnięto 643 raz(y) 62,74 KB

DSC00890 [640x480].JPG
samiczka biała
Pobierz Plik ściągnięto 626 raz(y) 43,69 KB

_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14