Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepiórki japonskie - upodobania żywieniowe
Autor Wiadomość
Gamparu 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-06-27, 10:26   Przepiórki japonskie - upodobania żywieniowe

Witam! Czy przepiórki japońskie hodowane w wolierach zewnętrznych, drapią i jedzą różne małe żyjątka? Coś na zasadzie kur;) I czy można do ich diety dodawać małe żyjątka i zieleninę?
 
 
kropa 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 24
Wysłany: 2009-06-28, 08:34   

jestem początkującym hodowcą ale ja im codziennie zrywam kilaka razy zieleninki a jak były chrabąszcze to im łapałem i dżdżownice też jedzą jednym słowem tak
 
 
 
Gamparu 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-07-02, 21:43   

Dziękuje za odpowiedz, zamierzam kupić kilka sztuk, mam nadzieje ze moje również będą miały ochotę na takie smakołyki :)
 
 
kropa 


Województwo: podkarpackie
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 24
Wysłany: 2009-07-09, 21:28   

Witajcie,bardzo chciałbymżeby przepiórki wysiadywały mi jajka, w dzień są w wolierze 2na3 metrymają tam nieduży daszek pod którym jest woda i jedzenie.Zrobiłem im takir pomieszczenia dwa ok 20 na 20 cm i tam nałożyłem sianka. A poto to zrobiłem bo ja je chowam na noc do klatki, żeby żadna kuna czy coś ich nie zjadło i to pomieszczenie co im zrobiłem to jest zamykane i na noc będe tam zamykał te które miały bu wysiadywać jajka a reszta do klatki.nareazie w ogóle nie chca tam wchodzić. I jak mam rozpoznać czy jajko jest zapłodnione i czy moge je im zabrać czy będą wysiadywały :?: Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI :!: :!: :!: :!: :?:
 
 
 
kisiel94 


Województwo: wlkp.
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 1
Wysłany: 2009-07-31, 13:36   

przepiórka nie usiądzie na jajach ani w wolierze ani nawet na wolności i nie zobaczysz czy jajko jest ''zapłodnione '' ponieważ jajko jest dość grube i ciemne że nie da rady. ja przepiórki wylęguję w inkubatorze i nie wiem czy sie inaczej da bo jak podłożysz pod kure to najprawdopodobniej Ci je zmiażdży
 
 
mkzor56 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 77
Skąd: Izbica Kujawska
Wysłany: 2009-08-06, 16:55   

Podłożyłem pod zwykła kurę jajka przepiórek i z 10 jaj 8 przepiórek się wylęgło. Kury są dobrymi inkubatorami :d żadnego nie zmiażdżyła
_________________
Moja Hodowla
http://www.hodowlakur.c0.pl/
 
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2009-08-07, 20:46   

kisiel94 napisał/a:
przepiórka nie usiądzie na jajach ani w wolierze ani nawet na wolności i nie zobaczysz czy jajko jest ''zapłodnione '' ponieważ jajko jest dość grube i ciemne że nie da rady. ja przepiórki wylęguję w inkubatorze i nie wiem czy sie inaczej da bo jak podłożysz pod kure to najprawdopodobniej Ci je zmiażdży



Nieprawda. Moja przepiórka wysiedziała sama i ma małe. A teraz usiadła druga. Niektóre nie straciły jeszcze całkiem instynktu wysiadywania.
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12