Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ptaki drapieżne i i krukowate.

Przeczytaj poniższy tekst i odpowiedz, czy podzielasz moje zdanie?
Tak.
54%
 54%  [ 26 ]
Nie.
31%
 31%  [ 15 ]
Sam/a nie wiem.
14%
 14%  [ 7 ]
Głosowań: 48
Wszystkich Głosów: 48

Autor Wiadomość
Szymon Woźniak 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Sie 2006
Posty: 117
Wysłany: 2007-06-05, 13:16   

wszystkie ptaki drapieżne w Polsce są pod ochroną i nie ma na nie okresu polowań. co do kruków. one też są chronione. zdarza sie ze w jednych miejjscach występują liczniej a w innych wogole nie wystepują. to ze ptak drapieżny czy kruk dobierze się do naszych podopiecznych to jest to nasza wina bo nie zabezpieczyliśmy odpowiednio naszych milusińskich przed atakami i wykradaniem jaj.
 
 
Mikołaj 


Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 41
Wysłany: 2007-07-30, 14:04   

W Niemczech na 100h pola występuje jedna para legowa jastrzębi. A w Polsce ( przynajmniej u mnie 4 pary) conajmniej 3. Myślę, że odstrzał jastrzebi jest bardziej potrzebny niz kruków. Kruków na wsi jest bardzo mało. Są tylko w miastach ogromne kolonie tych zwierząt ale ony żeruja na wysypiskach smieci. Takie jest moje zdanie.


Mateusz, nie mylę sie z tymi hektarami ??
Ostatnio zmieniony przez Mikołaj 2007-07-30, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-07-30, 14:07   

Mikołaj, zauważ że nie w każdym miejscu, u mnie ich wcale nie ma niestety :/
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-07-30, 14:27   

Wydaje mi się, że w miastach raczej gawrony i wrony siwe dość częśto się widuje ....
Kruki to rzadkość, choć np. u mnie jest gniazdowisko i stały się one lokalnymi szkodnikami .

Nie przyszło mi do głowy tępienie ich, bo to raczej ja mieszkając na skraju lasu jestem intruzem ... One są u siebie, a mi pozostaje pilnować zwierzaków ;)
 
 
earthside 


Województwo: Mazowieckie
Dołączył: 26 Maj 2007
Posty: 2
Wysłany: 2007-07-30, 22:47   

Mikołaj

Nie podobać mi się jastrząb, to wystrzelać... Podejście genialnie egoistyczne! Pewnie diabeł tam u was mówi dobranoc, stąd to zaściankowe myślenie.

Luśka

Kruki lokalnymi szkodnikami, a fe jakie wstrętne czorne szczury ze skrzydłami... żeby z kruka zrobić szkodnika to trzeba dokonać wprost nieprawdopodobnej ekwilibrystyki!!!

A tak w ogóle, to proszę przedstaw mi swoją definicję szkodnika...
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-07-30, 22:55   

earthside, szkodnik ma to do siebie, ze szkodzi na niszczy uprawy lub zagraża hodowli, ale to nie znaczy, ze wszystkie szkodniki trzeba wystrzelać. Luśka nic nie napisała, ze ma do kurków i ze ma zamiar im coś zrobić! Możliwe ze ptaki w jej okolicy są uciążliwe, ale to normalne w przypadku tych ptaków, ze są wszędobylskie i bardzo sprytne i potrafią dać sie człowiekowi we znaki.... Więc nie masz czym sie tak burzyć w tym przypadku.
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-07-30, 22:57   

DBAJ O MIŁĄ ATMOSFERĘ NA FORUM!
STATUT FORUM!


earthside po co od razu takie agresywne wypowiedzi :!: :?:
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-07-30, 23:18   

Earthside - powiem jedno - mniej fanatyzmu, a więcej umiejętności czytania ze zrozumieniem ;)

W moich okolicach kruki są szkodnikami, ponieważ ich populacja jest tak duża, że zagraża innym, mniejszym ptakom, a także zwierzętom domowym.

Niemniej, jak napisałam ( wystarczyło przeczytać uważnie, zamiast się nakręcać ;) ), to ja jestem intruzem na ich terenie. W związku z powyższym trzymam ptaki w wolierach i cieszę się przelatującymi mi nad głową kilka, kilkanaście razy dziennie krukami ;)
Nie wkłądaj w moje usta słów, których nie wypowiedziałam, bo ani to miłe, ani grzeczne.


Każda skrajność jest zła - zarowno w społeczeństwie, jak i w przyrodzie - życzę właściwej interpretacji tego co napisałam ;) :d
Ostatnio zmieniony przez Luśka 2007-07-30, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mikołaj 


Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 41
Wysłany: 2007-07-31, 14:25   

Witam. Nie mówie, żeby wystrzelać tylko żeby był odstrzał tam gdzie to jest potrzebne. W mojej okolicy nie zobaczycie turkawki, ba nawet grzywacza. U mnie jastrzębi jest sporo. Wzoraj widziałem 6 czy 5. Jak to możliwe ?? Przecież jastrzebie są zwierzętami terytorialnymi. Pozdrawiam i chumoru życzę :diabel::
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-07-31, 15:20   

Mikołaj, a jesteś pewien, że te pięć-sześć jastrzębi to nie był jeden ten sam?
U mnie o jastrzębi coraz trudniej i jak się zmniejszy ich populacje to w niektórych miejscach ich już może wcale nie być, bo ska będą się brały nowe ptaki, które będą zajmowały nowe tereny...
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-07-31, 15:21   

Mikołaj, a pomyśl jeszcze tak. Wystrzelasz jastrzębie to nie będziesz widział już ani turkawki, ani grzywacza i ani jastrzębia. A twoje dzieci w przyszłości może będą mówić: Tato, czemu w tym przewodniku jest jastrząb a u nas w okolicy nie ma? I co odpowiesz?

Intryguje mnie bardzo to, że nawet miłośnicy zwierząt nie lubią wszystkich zwierząt, widzą tylko te, które im się podobają, ja się staram np. patrzeć na każdą ze stron, co Ci taki jastrząb zawinił, on też chce żyć i czymś się musi żywic, podobnie jest z ludźmi więc nie mów, że je trzeba wytępić.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-07-31, 15:32   

po pierwsze humor samo ,,h,,
po drugie jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt , musisz je akceptować WSZYSTKIE , takie jakie są . J
Każde zwierze musi coś jeść. Niezależnie od tego co je , musi jeść, jak człowiek. ludzie tez jedzą mięso , więc ci , którzy nie jedzą mięsa , powinni zabijać ludzi , którzy jedzą mięso? Paranoja ....

Kasia
 
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2007-07-31, 16:04   

To ciekawe jak świetnie ludzie rozpoznają trudne ptaki drapieżne a nie potrafią odróżnić kruka od gawrona ;)

Ile to razy rozmawiając z myśliwymi (ba! nawet leśnikami!) czy po prostu mieszkańcami wsi spotykałam się z sytuacją gdy pewni swego pokazywali mi lecącego po niebie jastrzębia (oczywiście były to myszołowy)... ;)
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-07-31, 16:28   

Kamikazi napisał/a:
pokazywali mi lecącego po niebie jastrzębia (oczywiście były to myszołowy)...

Kami ja się spotykam z takimi samymi sytuacjami, wszyscy w okolicy mówią na myszołowy jastrzębie bo nie znają innych ptaków drapieżnych, no może jeszcze nazwe orzeł znają ale poza tym nic.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2007-07-31, 16:31   

Dlatego każdy myśliwy powinien przejść egzamin z rozpoznawania zwierząt :P Aby potem nie mówili "oj myślałem, że ten bekas to świstun!".

Dobra koniec OT ;)
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15