Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sugestie/Porady/Skargi i żale/Komplementy
Autor Wiadomość
www.CzubatkaPolska.pl 



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 152
Wysłany: 2006-07-04, 20:50   Sugestie/Porady/Skargi i żale/Komplementy

Poruszam ten temat bo od dawna czytam wasz magazyn, kupuje go z racji tego,że są tam artukuły o gołębiach...
jednak z numeru na numer oraz mniej pisze...o ciekawych ptakach,
rozumiem że Ryś Polski jest naszą maskotką i pupilem narodowym,ale nie widze potrzeby pisania aż drugiego artykułu o nim...(takie jest moje prywatne odczucie)

Panowie redagujący ,,Woliere'' jest tyle ciekawych jeszcze ras,...
z garłaczy bardzo mało jest,nie liczne pomorskie i górnośląskie chyba były...do tej pory(jeżeli sie myle prosze mnie poprawic), a gdzie słynne Garłacze Angielskie ciekawe Garłacze Czeskie Siodłate Łapciate,

nie wspomne o turkotach, bo do tej pory zostały zaprezentowane chyba tylko Bucharskie,.... po cichu licze na cud,że może ktoś sie odważy napisac o Turkotach Arabskich ale wydaje mi sie że do starosci sie nie doczekam...

pozdrawiam i licze,że rychło zaczniecie ciekawie pisac,bo konkurencja już was dogoniła i zaczyna prezentowac ciekawszy materiał, za niższą cenę ale skupiający sie na jednym wybranym kierunku.

pozdrawiam raz jeszcze.
 
 
Max 
CZŁOWIEK



Województwo: Wielkopolska
Wiek: 47
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 13
Skąd: POLSKA
Wysłany: 2006-07-04, 20:52   

O..wreszcie ktoś sie odważył zabrać głos w tej sprawie.... popieram tu kolege jest dużo zbednych artykułów a nie spotkałem sie jeszcze z artykułem o rosyjskim tarczowymi i łabędziu rostowskim a są to ciekawe rasy i mało spotykane w polsce a może wypadalo by przyblizyc nam czytelnikom troche informacji o tych pieknych gołębiach.
 
 
woliera 
Redakcja



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-04, 20:55   

Witam!
Jako wydawca pozwalam sobie zabrać głos w tej bardzo ważnej, która, nie ukrywamy tego, spędza nam sen z powiek. Ale po kolei.
1. Podejmując decyzję o zakresie tematycznym miesięcznika analizowaliśmy doświadczenia środowisk hodowlanych w innych krajach. W żadnym z nich jednotematyczny (na przykład same gołębie lub kury) magazyn po prostu nie utrzymał się na rynku. W Niemczech są dwa wiodące pisma hodowlane i każde z nich ma podobny zakres co Woliera. Tam też jest jeden (!!!) materiał o gołębiach, jeden o kurach, jeden o ptakach dzikich, bażantach lub drobiu wodnym. Co ciekawe w Holandii Avicultura, która dodatkowo pisała o świnkach morskich, kozach, koniach i królikach, miała ostatnio spore kłopoty finansowe i zmieniła właściciela.
2. Środowisko hodowców gołębi jest bardzo specyficzne. Początkowo w swojej naiwności sądziłem, że jeżeli jest w Polsce podobno pół miliona hodowców tych pięknych ptaków, to wystarczy, że Wolierę kupi kilka procent i jakoś wyjdziemy na swoje. Trzeba to sobie jasno powiedzieć: Wolierę, podobnie zapewne jak i moją coraz lepszą konkurencję, kupuje elita. Większość towarzystwa nie musi niczego czytać bo sama wszystko wie najlepiej jak i co hodować. Między bajki można włożyć marzenie, aby Woliera trafiła pod strzechy. Taki "gołębiarz" - tego określenia bardzo nie lubię ale tutaj jednak bardzo pasuje - na piwo nie pożałuje paru złotych, ale na pismo - tak.
3. Drogi gościu. Podobne do Twoich uwagi słyszę non stop od hodowców kur, bażantów i kaczek. A dlaczego nic u was nie ma o kazarkach? A gdzie coś o żurawiach? Może byście coś napisali o bojowniku sudańskim. A tyrkoty bucharskie?
Jeśli chodzi o gołębie to dotychczas opisaliśmy prawie czterdzieści ras. Czy to mało. A w sumie jest ich kilkaset. A może i tysiące. Zawsze będzie niedosyt. Poza tym przyjeliśmy pewną strategię programową - promujemy głównie polskie rasy. Nie ukrywam, że mam na tym punkcie fioła. O niemieckich rasach niech sobie piszą Niemcy, co nie oznacza, że i my o tych rasach nie napiszemy. Ale w następnej kolejności.
4. Kolejna sprawa autorzy. Ile ja się nie naproszę znakomitych hodowców aby zechcieli podzielić się swoimi doświadczeniami. Każdy tylko udziela nam dobrych rad: a może byście coś napisali o takim czy takim gołębiu. I co? Jak grochem o ścianę. Od dwóch lat namawiam na przykład Stefana Haruka, którego bardzo cenię, aby opisał gołębie "zamojskie". I co Panie Stefanie? Nikt inny nie zrobi tego lepiej od Pana. Mogę oczywiście kogoś z redakcji wysłać na reportaż, ale najlepiej jest jak o danej rasie gołębi napisze ten, kto się na nich najlepiej zna!
5. Bedę, drogi gościu, bardzo złośliwy. Zamawiam u Ciebie duży artykuł ze zdjęciami o o turkotach arabskich, garłaczu angielskim i rosyjskim tarczowym - do wyboru. Co ty na to?
Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za ten krytyczny ale bardzo merytoryczny głos.
Stanisław Roszkowski
 
 
www.CzubatkaPolska.pl 



Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 152
Wysłany: 2006-07-04, 20:55   

Dobrze Panie Stanisławie,z miłą chęcią napiszę artukuł o Turkotach Arabskich,(o ile dotychczasowa wiedza na to mi pozwoli) i pozamieszczam własne zdjęcia.
Z innymi rasami może być problem ,ale ,,dla chcącego nic trudnego''.... postaram sie w przyszłosci spełnić postawione przez Pana warunki :mrgreen:

pozdrawiam
 
 
woliera 
Redakcja



Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 46
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2006-07-04, 20:58   

Witam!
Ay zamknąć temat programowy wklejam jeden z charakterystycznych listów jakie systematycznie dostaje redakcja.



Jestem wiernym czytelnikiem "Woliery" od czasu jej powstania. Chciałbym podzielić się moimi przemyśleniami dotyczącymi kolejnych numerów specjalnych pisma. "Woliera" jest pismem dla miłośników i hodowców ptaków. Na jej łamach ukazuje sie bardzo wiele interesujących artykułów. Dostrzegam jednak pewne braki, które niestety z czasem się pogłębiają. Stałymi rubrykami dotyczącymihodowli ptaków są teraz właściwie tylko rubryki dotyczące gołębi oraz drobiu ozdobnego. Są one bardzo iteresujące, ale hodowla ptaków to również ptaki ozdobne. Mam tu na myśli papugi, drobne ptaki egzotyczne oraz kanarki. O ile o papugach pojawiają się od czasu do czasu artykuły(niestety nie na temat hodowli) to o astryldach, a w szczególności o miękkojadach i kanarkach nic nie można przeczytać. Proponowałbym założenie dwóch rubryk opisujacych
papugi oraz małą egzotykę. Jeżeli chdzi o numery specjalne to one właśnie mogłyby częściowo wypełnic tą lukę. Mam propozycję 5 numerów: o papugach, o kanarkach, o pozostałych ptakach egzotycznych, o bażantach, oraz o pozostałych kurakach(tragopany, perlice, kuropatwy, przepiórki). Mam nadzieję, że moje skromne uwagi zostaną rozpatrzone. Uprzejmie dziękuję.
Pozdrawiam całą Redakcję "Woliery".



----------------------------


Dziękuję za deklarację pomocy.
Proszę o kontakt pod: sroszkowski@czubatkapolska.pl
A teraz o naszych zamierzeniach dotyczących gołębi.
Nie ukrywam, że powyższy głos podziałał na nas ożywczo. Już najprawdopodobniej od następnego marcowego numeru dołączymy wkładkę z prawdziwymi pocztówkami - gołębie, kury i ptaki dzikie. Chcemy też wydrukować plakat ze zwycięskimi i wyróżnionymi gołębiami na wystawie krajowej w Szczecinie. Można je obejrzeć w dziale wystawy. Zrobiliśmy tam sporo zdjęć w warunkach studyjnych. Niestety to jeszcze potrwa, bo musimy wszystko zweryfikować - były błędy w katalogu.
Niewykluczone też, że w każdym numerze obok artykułu wiodącego (5-7stron), pojawi się też drugi krótszy materiał (2-3 strony) o gołębiach.
Chętnie zbierzemy propozycje, jakiego ptaka chcielibyście widzieć.
Mamy już materiały o: stawakach, karierach, brodawczakach świętokrzyskich i orliku białostockim. Brakuje nam jednak zdjęć!!! Pomożecie?
pozdrawiam
Stanisław Roszkowski
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-10-21, 20:25   

A może macie jakieś sugestie? Jakie opisy i arty. by sie przydały?
Tylko nie piszcie mało jest o papugach albo o kaczkach itp.

Tylko konkretkie - jakiego gat jescze nie było ... albo o jakiej tematyce by się arty przydały np. jak zrobić woliere, jakie klatki dla ptactwa są najleprze...i tym podobne...
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-29, 10:16   

Co sądzicie jak by woliera zrobiła się bardziej wesoła? Już zaczynają się pojawiać "śmieszna okładki" ale co dalej? może wesołe fotografie nadsyłane przez czytelników?
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-06-29, 11:51   

Może taki malutki konkurs na śmieszną fotografię ptaków i w każdym nr pokazywane przykładowo 3 najśmieszniejesze.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-29, 13:05   

yhy nawet konkurs bez nagród bez nagród- nagroda publikacja w magazynie.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-06-29, 13:06   

Kamil Kowalski napisał/a:
yhy nawet konkurs bez nagród bez nagród

Nie chodzi mi o nagrody, właśnie może za taką publikacje by ktoś zechciał przysłac.
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2007-10-13, 21:30   

Pisze z apelem do redaktorów "Woliery".Od roku kupuje ten magazyn i powiem że zawsze miałem trochę kłopotu z odnalezieniem go w sklepach ale udawało się.Teraz nie mogę znaleźć w żadnym sklepie aktualnego numeru.Szukałem wszędzie.Gdzie jeszcze mam szukać?Powinniście rozprzestrzenić "Wolierę"aby była w większości sklepach i kioskach
_________________
pozdro...
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-15, 16:38   

Szukaj w Empiku albo zamów u wydawnictwa/ lub prenumerata.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2007-10-15, 17:32   

Ja też staram się ja kupować ale w sklepach dookola mnie widuje ją max 3 razy w roku i na dodatek w hurtowniach ponoć też ich nie ma, jest malo dostępna co powinno sie zmienić.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-15, 18:26   

Ponoć nakład jest taki jak zawsze tylko strasznie wzrósł popyt. Ludzie coraz częściej zaczynaja interesowac się otaczjącą ich przyrodą i kupują takie gazety jak woleira...
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-10-15, 20:11   

w czym macie problem? możecie kupić tez jeden nr u wydawnictwa.

Piszecie np [maila] do wydawnictwa [na stronie gł. magazynu macie maile, telefony, faxy...] dzwonicie, piszecie itp... i tyle... płacicie jak chcecie....

a po za tym W EMPIKACH ZAWSZE WSZĘDZIE SĄ PO KILKA/KILKANAŚCIE SZT.
_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11