Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 31 Sierpnia 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś dla początkującego...
Autor Wiadomość
haaszek 
MODERATOR

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2012-08-25, 20:17   

Yester, nikt nie da ci gwarancji, że polecony gatunek papugi u ciebie właśnie szybko się oswoi.

Papugi hałasują kiedy nie śpią. Zazwyczaj w nocy i kilka razy na dzien. Milcząca papuga to chora papuga.

I drobna uwaga, żadnego gatunku nie powinno się trzymać samotnie. Człowiek nie zastąpi im w żadnym wypadku towarzystwa osobnika własnego gatunku, a wręcz przeciwinie - papuga wychowana samotnie będzie bardziej hałasować, bo będzie nawoływać "ludzkiego partnera" kiedy tylko zniknie jej z oczu.

Ja mam papużki faliste, zaczynają ok. szóstej rano. Potem z przerwami wrzeszczą goniąc się przez cały dzień. Czasem zdrzemą się, ale zaczynaja kiedy tylo włączę telewizor. Kończą, kiedy ja idę spać. Do tego trzeba się przyzwyczaić, powinieneś posłuchać głosów papug u kogoś, kto je hoduje albo w internecie i sam stwierdzisz, które mozesz zmieść. Mnie moje nie przeszkadzają, jestem w stanie spać przy ich szaleństwach (choc słychać je aż na klatce schodowej) ale już samiec nimfy w sklepie zoologicznym obok, swoim gwizdem przyprawia mnie irytację.

Nie sugeruj się filmami na YT, jak to można sobie oswoić samotną papugę i jakie to fajne. Nikt przecież nie będzie chwalić się problemami jakie z tego wynikają. Np. skubanie się, agresja, apatia.

Prócz kwestii finansowej (wcale nie najwazniejszej) ważne jest, co ty możesz papugom zapewnić w kwestii miejsca do mieszkania, poświęcanego czasu i miejsca do latania. Bo żadna papuga nie może całego życia spędzić w klatce, choćby najdroższej. Chyba, że będzie to prawdziwa, duża woliera.

A co do wieku, to inaczej rozmawia się i radzi 12-latkowi z masą zapału i niewielkimi możliwościami, inaczej 18-latkowi z nieunormowaną przyszłością, inaczej 30-latkowi z pewną stabilizacją życiową, a inaczej osobie na emeryturze. Co do ciebie, to ze sposobu pisania trudno zorientować się, do której z wymienionych grup należysz.
Ostatnio zmieniony przez haaszek 2012-08-25, 21:38, w całości zmieniany 4 razy  

Yester 

Województwo: Podlaskie
Wysłany: 2012-08-26, 01:11   

haaszek napisał/a:
Yester, nikt nie da ci gwarancji, że polecony gatunek papugi u ciebie właśnie szybko się oswoi.

Papugi hałasują kiedy nie śpią. Zazwyczaj w nocy i kilka razy na dzien. Milcząca papuga to chora papuga.

I drobna uwaga, żadnego gatunku nie powinno się trzymać samotnie. Człowiek nie zastąpi im w żadnym wypadku towarzystwa osobnika własnego gatunku, a wręcz przeciwinie - papuga wychowana samotnie będzie bardziej hałasować, bo będzie nawoływać "ludzkiego partnera" kiedy tylko zniknie jej z oczu.

Ja mam papużki faliste, zaczynają ok. szóstej rano. Potem z przerwami wrzeszczą goniąc się przez cały dzień. Czasem zdrzemą się, ale zaczynaja kiedy tylo włączę telewizor. Kończą, kiedy ja idę spać. Do tego trzeba się przyzwyczaić, powinieneś posłuchać głosów papug u kogoś, kto je hoduje albo w internecie i sam stwierdzisz, które mozesz zmieść. Mnie moje nie przeszkadzają, jestem w stanie spać przy ich szaleństwach (choc słychać je aż na klatce schodowej) ale już samiec nimfy w sklepie zoologicznym obok, swoim gwizdem przyprawia mnie irytację.

Nie sugeruj się filmami na YT, jak to można sobie oswoić samotną papugę i jakie to fajne. Nikt przecież nie będzie chwalić się problemami jakie z tego wynikają. Np. skubanie się, agresja, apatia.

Prócz kwestii finansowej (wcale nie najwazniejszej) ważne jest, co ty możesz papugom zapewnić w kwestii miejsca do mieszkania, poświęcanego czasu i miejsca do latania. Bo żadna papuga nie może całego życia spędzić w klatce, choćby najdroższej. Chyba, że będzie to prawdziwa, duża woliera.

A co do wieku, to inaczej rozmawia się i radzi 12-latkowi z masą zapału i niewielkimi możliwościami, inaczej 18-latkowi z nieunormowaną przyszłością, inaczej 30-latkowi z pewną stabilizacją życiową, a inaczej osobie na emeryturze. Co do ciebie, to ze sposobu pisania trudno zorientować się, do której z wymienionych grup należysz.

Mam 18 lat.Pisałem to na tablecie,korzystał bym pewnie z komputera żebym miał zamiłowanie do gier.

Dzięki za odp oto mi chodziło.A co do klatki to 2x2x3.5 tyle mogę jej dać miejsca w pokoju
Ostatnio zmieniony przez Yester 2012-08-26, 01:22, w całości zmieniany 1 raz  

haaszek 
MODERATOR

Wysłany: 2012-08-26, 08:32   

Czyli w twoim przypadku jedna papuga nie wchodzi nawet w grę, ze względu na to, że twoja sytuacja ciągle jeszcze będzie ulegać zmianie. Studia, rodzina, praca - papuga mimo najlepszych chęci schodzi wtedy na dalszy plan.
Dwie nieduże papugi, to chyba coś w sam raz dla ciebie.

Pisałam z komputera, korzystała bym pewnie z tableta gdbym była gadżeciarą, ale komputer to moje narzędzie pracy ;) ;) :P

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2012-08-26, 09:53   

Yester, Więc proszę sobie zmienić wiek w profilu. Bo jest różnica pomiędzy 18 a 83.
Najpierw sobie zadaj pytanie
1. Po co mi ptak
- dla szpanu bo to teraz modne i można szybko poderwać dziewczynę na takie cudo w pokoju
- bo lubię ptaki
2. Co z ptakiem gdy
- wyjedziesz na studnia
- zaczniesz prace

Samotna papuga nie wchodzi w grę, bo 5-6 godzin dziennie to za mało,
klatka o wymiarach -2x2x3.5 tyle mogę jej dać miejsca w pokoju, to nie klatka ale woliera :D
aby była ladna i funkcjonalna, szyli łatwa w obsłudze - sprzatanie, spory wydatek
Pamiętaj że w pokoju gdzie jest ptak nie wolno palić, urządzać prywatek :P

haaszek 
MODERATOR

Wysłany: 2012-08-26, 10:36   

Al, podejrzewam, że to wymiary pokoju, nie klatki :D

Może wróbliczki? Są piękne i podobno dość ciche jak na papugi.

blazej 

Województwo: zachodniopomorskie
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2012-08-26, 12:21   

Palić rozumiem ale co ma do papug prywatka?

Yester 

Wysłany: 2012-08-26, 13:49   

haaszek napisał/a:
Al, podejrzewam, że to wymiary pokoju, nie klatki :D

Może wróbliczki? Są piękne i podobno dość ciche jak na papugi.

Niestety jak bym miał taki pokój to nie miał bym jak spać z powodu wzrostu
Dziś wymierzyłem wszystko 1,70x2x2,80h

A gwarek to jest papuga czy nie ? macie jakiś opis tego ptaka ?

mirek_60 
Admin Mazur Mirosław

Wysłany: 2012-08-26, 14:00   
   Nr Tel.: 510876274

Yester,

Można poszukać np ;
http://www.google.pl/url?...4iJXkFjJZGQILxg

http://www.czubatka-polska.pl/

Yester 

Wysłany: 2012-08-26, 14:10   

widziałem to mało info ale dzięki za chęci

Kupie 2 nimfy i to będzie chyba dobra decyzja
Dzięki za odpowiedzi i sorry :]
Ostatnio zmieniony przez Yester 2012-08-26, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2012-08-26, 15:26   

Yester, Gwarek to miękojad czyli odżywia się głownie owocami,wiec z tego powodu jego odchody są bardzo rzadkie ,lepkie w dodatku rozpryskuje je na wszystkie strony :D

Yester 

Wysłany: 2012-08-26, 15:50   

A są jakieś papugi co żywią się owadami ?To tak z ciekawości

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2012-08-26, 15:56   

Yester, Nie, tzn. w okresie wychowu młodych pisklęta potrzebują białka zwierzęcego, ale jako dodatek a nie pokarm podstawowy. Na diecie z owadów papuga nie pociągnie :D

Yester 

Wysłany: 2012-08-26, 17:39   

No to ok a czy mogę użyć na podłożę piasek terrarystyczny czy musi być z przeznaczeniem dla ptaków jakiś

I nimfy waszym zdaniem są najspokojniejsze tylko że 2 samców chyba nie wolno trzymać a z drugiej strony samca i samice nie chce mieć młodych ;/

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2012-08-26, 18:18   

Yester, Jak dasz w domu na dno klatki-wolierki piasek to nie wyjdziesz z brudu,w domu sprawdza się zwykły papier.Możesz mieć 2 samce, 2 samiczki lub parkę,jak nie dasz budki to młodych nie będzie

Yester 

Wysłany: 2012-08-26, 18:36   

AL, Wielkie dzięki czyli tak jak w terrarystyce najlepsze podłoże to ręczniki papierowe
tylko nie opłaca mi się teraz budować woliery jaka dla nich jest dobra klatka dla 1 osobnika lub 2 i czy może być podwieszona gdzieś w rogu koło sufitu

Odpowiedz do tematu