Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 21:20
Myszki i szczury
Autor Wiadomość
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2009-10-09, 10:01   Myszki i szczury
   Nr Tel.: 607041311


Mam Takie pytanie czy szczur i myszka moga mieszkac w jednej klatce, akwarium
Ostatnio zmieniony przez AL 2011-03-18, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tomo06 


Województwo: wielkopolska
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 123
Wysłany: 2009-10-09, 11:11   

niestety nie. Mysz to odwieczny wróg( ofiara) szczurów i na 100% zostanie zagryziona (może zostać zjedzona)
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2009-10-09, 11:39   
   Nr Tel.: 607041311


nawet jak beda ze soba od malego?? psa i kota tak mozna przyzwyczaic do siebie
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2009-10-09, 13:04   

:? smutne to ale tomo 06 ma rację.Szczur jest 2 razy większy od myszki i bardziej inteligentny.Nawet jak będziesz starał się je połączyć od małego to może stać sie tak, że mysz będzie małą zabawką. Do tego mogą być problemy z karuzelą jak tylko jednemu przypadnie do gustu a drugiego nie dopuści.Jesli już chcesz spróbować czy się zgodzą to akwarium musisz mieć duży i osobne domki oraz razem je wpuścic.Samiczki są bardziej zgodne-chociaż to zalezy od temperamentu osobnika.W każdym bąć razie już na starcie niby małe a proporcje wielkością duże.U mnie mysz albinos i szczur japoński chodziły luzem po domu a jeśli je zamykałam to osobno.
_________________
Jolek
 
 
adam_gnatek 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
Posty: 550
Wysłany: 2009-10-09, 16:38   

ja jednak bym nie proponował żeby mysz i szczur mieszkały razem, szczury są bardziej inteligentne od myszy, a poza tym będą konkurować o wszystko, szczur może nie atakować myszy poza klatką a w klatce okaże się że z myszki zostanie tylko ogonek, mój rozprawiał się z dziką myszką, która chciała zamieszkać w moim pokoju- sam byłem w szoku- bo szczurek był bardzo miły dla psa kota czy świnki morskiej, i nic im nie robił.
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2009-10-09, 17:46   

czyli wniosek dla karas1987 jesli chce obydwa gatunki to dużo przesztrzeni i przyzwyczaić do tego,że każdy ma swój pojemnik na karmę i możliwość usunięcia sie na odległość.U mnie każde miało swoje ulubione miejsce w różnych pokojach i ja wiedziałam gdzie które jest jeśli przez długi czas nie były na oku.Ogólnie były trochę zazdrosne jeśli któraś za długo była na kolanach.
_________________
Jolek
 
 
zajac 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 48
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 123
Skąd: Rybotycze
Wysłany: 2009-10-09, 19:01   

Ja bym nie wykluczał takiej możliwości. Trzymałem kiedyś przez około miesiąc w 100 l akwarium świnkę morską, 2 myszki i szczura (samca). Każde spało w innym rogu i nie wchodziły sobie w drogę. Później musiałem oddzielić, bo szczur za bardzo naskakiwał na świnkę. Zaznaczam, że to był samiec, bo samiczki u szczurów są bardziej dzikie i agresywne a także trudniejsze do oswojenia. Oczywiście nie twierdzę, że na pewno będzie wszystko dobrze, mówię tylko jak u mnie było. Jeśli byś próbował je zapoznać, to bardzo ważne jest, żeby to się odbywało na neutralnym terenie.
 
 
zajac 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 48
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 123
Skąd: Rybotycze
Wysłany: 2009-10-09, 19:07   

Właśnie teraz doczytałem post Jolka, że samiczki są bardziej zgodne. Dziwne zawsze u mnie było odwrotnie, a szczurów miałem dużo, ale może rzeczywiście zależy to od osobnika i nie ma reguły
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2009-10-09, 20:31   

najboleśniejsze jest to że szczurki żyją półtora roku a myszki do 2 i pół.Najbardziej przywiązywałam sie do szurków-takie mikro pieski a płakałam jak ,,bubr"jak odchodziły.Świnki żyły do 8 - 9 lat i też nie było problemu we wspólnym życiu o ile każde miało swój azyl.Na żółwia w ogóle nie reagowały bo on gryzoniami się nie przejmował to i one go olewały.Tak więc zabroniłam juz kupowania szczurków i myszek ze względu na krótki zywot.
_________________
Jolek
 
 
Koko-zieloneoko 
Koko-zieloneoko



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 67
Dołączyła: 11 Kwi 2008
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-09, 03:50   
   Nr Tel.: 22-632-90-22
   Skype: irena.anna.cieslak


Ja bym nie ryzykowała wpuszczać szczurka i myszki do jednego pomieszczenia i to zamkniętego .Myszka nie ma szans .
_________________
Koko-zieloneoko .
 
 
 
malwa 



Województwo: śląskie
Wiek: 32
Dołączyła: 14 Lis 2009
Posty: 56
Wysłany: 2010-03-11, 18:59   

Moja szczurzyca atakowala wszystko i wszystkich prócz mnie, gdy wypuszczone ptaki siadały na jej klatce to na nie polowala, nawet nie raz psu (owczarkowi niemieckiemu) powaznie sie w nos oberwało gdy przytknął go do klatki ze szczurzycą. Jak koniecznie 2 zwierzaki to lepiej tego samego gatunku. (jak co to polecam bardziej szczura niż mysze, bardziej kontaktowy... i latwiej go znaleść w domu;) )
 
 
Koko-zieloneoko 
Koko-zieloneoko



Województwo: Mazowieckie
Wiek: 67
Dołączyła: 11 Kwi 2008
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-12, 03:39   
   Nr Tel.: 22-632-90-22
   Skype: irena.anna.cieslak


No tu się zgodzę lepsze są szczurki bardziej się oswajają ażeby się nie nudziła w pojedynkę można trzymać 2 szczurzyce lub 2 szczurków :* :d
_________________
Koko-zieloneoko .
 
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-03-12, 11:10   

Ja mam od wielu lat myszy i jak poświęci się im troche czasu to bardzo szybko się oswajają, przychodzą na wołanie, to bardzo mądre zwierzątka ;) i oczywiście niech nikomu nie przyjdzie do głowy trzymać myszy ze szczurem, chyba że ktoś ma mu zamiar urozmaicić diete, myszy to pokarm szczurów w naturze i mimio udomowienia nic się nie zmieniło, gryzonie to nie psy czy koty
_________________
marcinnn
Ostatnio zmieniony przez 18marcinnn 2010-03-12, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Monia 
Monika26


Województwo: opolskie
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 24 Sie 2006
Posty: 291
Skąd: gogolin
Wysłany: 2010-03-12, 15:18   

Ja miałam chomika i szczura ale w osobnych akwariach i niestety pewnego dnia szczurek zaja się chomikiem w mgnieniu oka.Szczury sa bardzo mądre,kolega miał tak wytresowanego,że nikt nie mógł wchodzić do pokoju podczas jego nieobecności a jak on byl to nikt nie mógł nic ruszac bo zaraz pojawiał sie szczur.
_________________
http://picasaweb.google.p...t/MojaEgzotyka#
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2010-03-12, 17:17   

Szczurki są bardzo inteligętne. Bardziej polecałbym jednak np. hodowle szczurka z świnką morską i kólikiem mini a niżeli z myszką. Jeżeli szcur ma mieszkać z innym zwierzątkiem to te zwierzątko powinno być od niego silniejsze.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13