Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 19 Kwietnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tomek83
2012-05-04, 22:38
Nierozłączka czerwonoczelna
Autor Wiadomość
Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2014-01-17, 08:31   

Zapewne oznacza odwodnienie. I to już w dość powaznym stadium.

Trzeba pisklaka nawodnić. Podawaj co jakiś czas po trochę wody, najlepiej z elektrolitami. W ogóle najlepiej byłoby pojść do lekarza, który się zna na ptakach. Obawiam się, że sam nic nie zrobisz i pisklę umrze.

Pozdrawiam,
Joanna
Ostatnio zmieniony przez Joanna 2014-01-17, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  

Joanna 
weterynaria

Wysłany: 2014-01-17, 09:08   

Nie napisałam jak nawodnić, a nie mogę już edytowac.

Musisz podawac wodę (tak jak napisałam, najlepiej z elektrolitami) przez godzine czy dwie co kilka minut (5-10) po kropli z zakraplacza. Najpierw kroplę, po 5 minutach następną, a potem może byc więcej, ale nie za dużo. Woda musi być ciepła, ale nie goraca (nie moze być zimna).

Nie wiem jaki jest stopień odwodnienia, ale jak z tego co piszesz wygląda, że już dośc powazny. To jest stan zagrazający życiu. Jak uda się uratowac pisklę, to na przyszłość podawaj też wodę, a nie samą karmę.

Pozdrawiam,
Joanna

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2014-01-17, 15:47   

Karma do ręcznego karmienia jest rozprowadzona w wodzie i nie trzeba dodatkowo ptaka poić, czym karmisz młodego ?

Ninek 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2014-01-17, 19:03   

Zamówiony pokarm do ręcznego karmienia jeszcze do mnie nie dotarł :/ więc karmię je mieszankami domowymi: mielona kasza jęczmienna, kasza gryczana, płatki owsiane, żółtko gotowane, trochę witamin dla papug, podkradam też kwasy DHA mojemu dziecku, a wszystko to rozrabiam w wodzie przegotowanej.
Może nie jest aż tak czerwony, ale zauważyłam lekką zmianę zabarwienia młodszego.

Jeśli chodzi o połykane powietrze, to nadal je połyka podczas karmienia, tyle tylko, że nauczyłam się je pisklakowi "odbijać". Ilość połykanego powietrza się zmniejszyła kiedy zaczęłam karmić łyżeczką.

Ninek 

Wysłany: 2014-01-17, 19:06   

Mam jeszcze pytanie odnośnie "hybryd", czerwonoczelne z Fishera -
czy moja samica jest taką hybrydą? Ma lekką otoczkę wokół oka.

Joanna 
weterynaria

Wysłany: 2014-01-18, 09:35   

Nie wygląda na zdjęciu to tak tragicznie.Z opisu wydawało się, że jest gorzej. Ale taka zmiana koloru swiadczy o odwodnieniu.

Tak, nie dopaja się dodatowo wodą, ale jak podaje się odpowiednio duzo wody w karmie; tzn. jak papka jest odpowiedniej gęstości. Jak się nie umie tak zrobić, to lepiej dawac po kroplece wody, niż doprowadzić do odwodnienia. A w przypadku jak już dojdzie do odwodnienia, to podawanie dodatkowo wody jest konieczne.

Nie dawaj kaszy gryczanej, ona nawet dla dorosłych ptaków nie jest najlepsza.

Kwasy DHA bym nie dawała. Nie wiesz ile dawać, a jest mozliwe, ze zaszkodzi. Obawiam się, że w tym co dajesz jest za mało białka i wapnia.

Gdzie kupowałeś mieszanke do karmienia? Juz minęło ok. 10 dni, a takie rzeczy na ogół przychodzą na drugi dzień od zamowienia.

Nawet jak wykarmisz pisklę, ale nieodpowiednią mieszanką, to będzie miało różne wady, które później dadzą o sobie znać w postaci chorób i wiekszej podatnosci na choroby. Dlatego odpowiednie karmienie jest bardzo wazne.

Pozdrawiam,
Joanna

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2014-01-18, 09:38   

Ninek, Nie, to jest czerwonoczelna a nie hybryda

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Województwo: Małopolskie, Galicja
Wysłany: 2014-01-18, 09:41   
   Nr Tel.: 502108250

Ninek napisał/a:
Mam jeszcze pytanie odnośnie "hybryd", czerwonoczelne z Fishera -
czy moja samica jest taką hybrydą? Ma lekką otoczkę wokół oka.

To jest "czysta" czwerwonoczelna. Bastardy z fischerem są zresztą niepłodne.

witek20 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2014-01-18, 12:07   
   Nr Tel.: 695223890

Jerzy Cwik napisał/a:
To jest "czysta" czwerwonoczelna. Bastardy z fischerem są zresztą niepłodne.

Tego nie jestem do konca pewnien czy aby nie, bo mialem taka mieszanke tylko samiec czerwonoczelny i samica czarnogłowa ,wyszła samiczka krzyżówka i ta samiczka miała w nastepnym roku jajka z czarnogłowym tylko nie wiem czy byly by młode bo niestety im jajka wyrzuciłem i podłożyłem od czarnogłowych i ładnie wychowały :) . jeszcze jako ciekawostke powiem ze miala instykt budowania gniazda czerwonoczelnej to jak u wszystkich moich czerownoczelnych kilka galązek i jajka :) czarnoglowe i fiszerki bydowały takie ze trzeba było by pól bydki galezi wyrzucic zeby sie dostac do gniazda
Ostatnio zmieniony przez witek20 2014-01-18, 12:12, w całości zmieniany 1 raz  

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Wysłany: 2014-01-18, 12:39   

Colisy potrafią budować gniazda jeszcze lesze niż czarnogłówki czy fiszery. Wszysko zalezy od konkretnej pary. Bastardy są niepłodne, znoszą jajka, czasami nawet zapłodnione ale zarodek obumiera. Przynajmniej ja nigdy nie spotkałem odchowanych młodych po bastardzie.

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2014-01-18, 15:12   

To dotyczy bastardów z czerwonoczelnymi a nie bastardów po fiszerce z czarnogłową bo to inna bajka :D

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Wysłany: 2014-01-18, 15:57   

Tak, oczywiście bo mieszańce fiszera z czarnogłówką to trudno uznać za bastardy, gdyż praktycznie 100% ptaków dostępnych w hodowlach to taka właśnie krzyzówka.

witek20 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2014-01-18, 20:33   
   Nr Tel.: 695223890

jak pisałem nie wiem czy by sie cos wykluło bo za radą forumowiczów wtedy miałem wyrzucic jajka ale skorzystalem i choeały nie swoje młode

Ninek 

Wysłany: 2014-01-25, 23:41   

jak to jest z trzymaniem młodych razem z rodzicami?
odłączyć i dać do osobnych klatek czy lepiej zakupić jedną większą?

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2014-01-26, 10:33   

Wszystko zależy od wielkości klatki, w małej samiec może przeganiać młode

Odpowiedz do tematu