Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie ptactwo egzotyczne?
Autor Wiadomość
ZEBER 



Województwo: Śląskie
Wiek: 28
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-10-23, 14:15   lista ptaków

Nie będę ich tam w zimę wpuszczał. W tym okresie trzymam je w klatce zrobionej z kredensu ustawionej w piwnicy.
_________________
"Orle co w chmurach szybujesz .
Orle co na czerwonym tle triumfujesz.
Z złotą koroną na głowie, ciebie widzą
wszyscy Polacy.
Tyś herbem narodu Polskiego."
Ostatnio zmieniony przez ZEBER 2009-10-23, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-10-23, 16:42   

AL wiem ze lilianki to nie nimfy, ale sa to jednak papugi... Nawet najspokojniejsza papuga, moze zrobic krzywdę chociazby z ciekawosci... Natowiast Haall napisał: "większe spokojne papugi'... Ja jestem sceptyczny co do łączenia papug z drobnica, bo po co ryzykowac zdrowie czy też życie ptakow??
Ale kazdy ma inne poglady...
 
 
Haall 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 78
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2009-10-23, 17:20   

Dokładnie - każdy ma inne poglądy... Widziałem drobnicę z nimfami, liliankami, aleksandrettami i nic się nie działo. U mnie natomiast w stadzie zeberek porobiły się takie kliki, że musiałem towarzystwo porozdzielać. Wcześniej niestety te agresywne prawie zatłukły kilka słabszych osobników. Wszystko zależy od usposobienia konkretnych osobników (na to nie mamy wpływu) i od warunków, jakie zapewni się naszym podopiecznym (na to wpływ na szczęscie mamy).
_________________
...mały plusk kolor pierzastych piątek...
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-10-23, 18:05   

tancerz2005, Oczywiście takie połączenie jest niemożliwe w klatce.
Haall, ma rację w stadzie zeberek będzie walka o dominację, o najlepsze miejsce lęgowe o materiał do budowy gniazd.
W naturze gawron wróblowi szkody nie zrobi ale wróble pomiędzy sobą toczą zacięte walki. :D
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
ZEBER 



Województwo: Śląskie
Wiek: 28
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-10-24, 10:57   lista ptaków

Napiszecie mi w granicach ilu złotych mogą kosztować wymienione przez was ptaki.
_________________
"Orle co w chmurach szybujesz .
Orle co na czerwonym tle triumfujesz.
Z złotą koroną na głowie, ciebie widzą
wszyscy Polacy.
Tyś herbem narodu Polskiego."
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-10-24, 11:17   

ZEBER, Amadyna diamentowa 80-100 zł. szt.
trzciniak 80 zł. szt.
ostrosterna 50 zł. szt.
lilianka 60-80 zł. szt.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
ZEBER 



Województwo: Śląskie
Wiek: 28
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 8
Wysłany: 2009-10-24, 15:58   lista ptaków

No i nie będzie nowych ptaków. Mama się nie zgodziła.
_________________
"Orle co w chmurach szybujesz .
Orle co na czerwonym tle triumfujesz.
Z złotą koroną na głowie, ciebie widzą
wszyscy Polacy.
Tyś herbem narodu Polskiego."
 
 
tancerz2005 


Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 91
Wysłany: 2009-10-24, 18:35   Re: lista ptaków

AL napisał/a:
tancerz2005, Oczywiście takie połączenie jest niemożliwe w klatce.
Haall, ma rację w stadzie zeberek będzie walka o dominację, o najlepsze miejsce lęgowe o materiał do budowy gniazd.
W naturze gawron wróblowi szkody nie zrobi ale wróble pomiędzy sobą toczą zacięte walki. :D


Ehhh, nie mowie o klatce, bo w niej drobnica by nie przezyła kilku dni... Mówie o wolierach.... I blagam, nie porownujmy natury, do "sztucznych warunkow", bo gdybysmy tego gawrona wsadzili do jednej wolieru z wroblem, to predzej czy pozniej "mógłby" mu zrobic krzywde, jakiej w naturze by mu nie zrobił... A co do porownywania walk o dominacje miedzy osobnikami tego samego gatunku, do konfrontacji papuga z np. zeberka, to chyba nie jest to odpowiednie porownanie... Dlaczego?? Bo po pierwsze, osobniki tego samego gatunku, w tym przypadku zeberki, maja te same rozmiary, wyrownane sily i mozliwosci w zadaniu sobie krzywdy... Czy sadzicie ze zeberka i papuga, tez maja tak wyrownane "siły"?? Po drugie, to jesli do takich konfliktow dochodzi w grupie tego samego gatunku, to jak sam Hall napisał, mozna te bojki zauwazyc w odpowiednim czasie i rozdzielic osobniki, bo zeberka zeberki nie zabije w ciagu kilku minut. Co do kontaktu papugi z np. zeberka, wystarczy kilka sekund, aby papuga złapała zeberke za noge, skrzydlo itd, i np zlamała je....
Tak wiec uwazam ten przyklad za niezbyt odpowiedni... To tak jakbym porownal walke miedzy dwoma kocurami, do walki miedzy kotem a np rysiem.... Heh...
Nie potrafie jednego zrozumiec.... Skoro kocha sie ptaki, i chce sie ich dobra, to po co ryzykowac, skoro istnieje ryzyko....?? Miłość miłości nie równa....??[/b]
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2009-10-24, 18:55   

tancerz2005, papuga, papudze nie równa , jedne gatunki są spokojne a drugie :diabel:: To samo dotyczy drobnej egzotyki, jedne gat, można trzymać w stadzie w wolierze a inne nie.Bo się pozabijają
Moja para lilianek gniazdowala w jednej budce razem z zeberkami i obydwa lęgi były udane. Same sobie wybrały i nie ingerowalam
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Paweł 


Województwo: Dolnoślaskie
Wiek: 31
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-04-04, 21:31   Re: Ptaszki

Koledzy jakie ptaszki można trzymać z zeberkami w wolierze o wymiarach 2m wysoka 1m50czm długa i 1m szeroka . i do jakich temperatur minusowych mogą być na dworze zeberki oraz ptaki z nimi przebywające.:)
_________________
Paweł:)
 
 
18marcinnn 
REDAKTOR



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 33
Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 618
Wysłany: 2010-04-05, 00:02   

Paweł, z zeberkami można trzymać np mewki, kanarki, gołąbki diamentowe, przepiórki chińskie - z tymi gatunkami trzymałem zeberki osobiście... a co do temperatury to się nie wypowiem bo u mnie zawsze ptaki egzotyczne przebywają w temp. pokojowej ;)
_________________
marcinnn
Ostatnio zmieniony przez 18marcinnn 2010-04-05, 00:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Haall 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Wiek: 53
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 78
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-04-05, 06:27   

Z tym trzymaniem razem zeberek i gołąbków diamentowych to jednak bym uważał. Zeberki z pasją wyściełają gniazda piórami gołąbków, niestety wyrywanymi bezpośrednio z ich dotychczasowych właścicieli. Samiec zeberki w szale budowania potrafi ogołocić plecy i boki gołąbka w ciągu jednego dnia.
Do wspólnego trzymania z zeberkami nadają się wszystkie gatunki drobnej egzotyki, ale jak to już było wcześniej poruszane - zgoda w stadzie zależy od charakterków poszczególnych osobników.
_________________
...mały plusk kolor pierzastych piątek...
 
 
 
Paweł 


Województwo: Dolnoślaskie
Wiek: 31
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-04-05, 12:10   

Dzieki koledzy:) muszę jeszcze dobrze dopytać się o ta temperatur-choć i tak na zimę zabiorę je do domu.

Jeśli by ktoś miał tania do sprzedania drobna egzotykę 1 czy 2 pary z chęcią bym zakupił.
_________________
Paweł:)
 
 
Rihiter 


Województwo: Wielkopolskie
Wiek: 39
Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 72
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-05-27, 20:54   

Ludzie! Kał mewek i przepiórek wszelkich gatunków jest szkodliwy dla innych ptaków! Kanarki i zeberki mają różne diety... i albo kanarki będą niedożywione, albo zeberki za tłuste. Z kolei gatunek najlepszy dla towarzystwa dla zeberek to amadyna ostrosterna. W naturze te dwa gatunki łączą sie w stada, odbywają lęgi w bardzo zbliżonych warunkach w jednej kolonii, czasem nawet łączą sie w pary międzygatunkowe i odhowują (co prawda niepłodne) bastardy. Mowa tu o podgatunku czerwonodziobym, gdyż amadyny ostrosterne żółtodziobe łączą się w stada z amadynami wspaniałymi. daj słonine to wytrzymaja niższą temperaturę. i tak btw, z drobną egzotyką lepiej nie eksperymentowa jeżeli chodzi o niskie temperatury. Choc u mojego kolegi kanarki i gołąbki diamentowe są na wolierze zewnętrznej cały rok. Ba, gołąbki nawet w styczniu młode odhowały!
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2010-05-28, 15:52   

Rihiter, W wolierze , gdy ptak mają możliwosć lotu nie ma mowy o zapasieniu ptaków. Mam razem kanarki i zeberki i inną egzotyke, wszystkie są razem i żaden gatunek nie jest chudy czy zapasiony
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12