Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mirek_60
2011-02-27, 16:28
Kopiowanie cudzych zdjęć
Autor Wiadomość
mania7208 


Województwo: podlaskie
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 7
Wysłany: 2011-02-27, 12:45   Kopiowanie cudzych zdjęć

Chciałaby poruszyć temat kopiowania zdjęć na allegro.

Nijaki " benia5111" wystawił kurczaki zielononóżki na allegro i Przywłaszczył sobie zdjęcie moich kurczaków, zadzwoniłam do niego to mnie zwymyślał (powiedział, że nie było na nim mojego znaku i teraz on wstawi swój) i się rozłączył . Był bardzo nie przyjemny i agresywny.

DLACZEGO się pytam, czy to tak trudno dać zdjęcia swojego autorstwa? Przecież jak ma pisklęta to niech zrobi swoje zdjęcia. A nie dość, że dał moje to jeszcze mi naubliżał za zwrócenie mu uwagi

To ta aukcja: Kurczęta , zielononóżka i nie tylko . przedmiot nr 1482159601

pozdrawiam; mania7208

ps. NIe złościć się jeżeli taki temat był ale ja nie mogę go znaleźć
_________________
mania7208
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-02-27, 19:36   

Gdzie te zdjęcia publikowałaś? Bo na forum nie widzę.
Napiszę do niego i rzucę kilkoma paragrafami. 8-)
Naruszenie praw autorskich jest ścigane z urzędu. Czyli bez żadnych kosztów dla Ciebie. Robisz kopię aukcji, drukujesz, zgłaszasz i gość będzie miał dość takich zabaw.
Zwłaszcza, że zdjęcie wykorzystał do celów komercyjnych, bo przecież chce zarobić.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
mania7208 


Województwo: podlaskie
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 7
Wysłany: 2011-02-28, 08:55   

Witam
Naruszenie zgłosiłam do allegro od razu.
Facet już zdjęcie usunął,
-ale wiecie jak się wczoraj źle czułam nie dość,że do faceta zadzwoniłam i zapytałam się tylko czemu wstawił zdjęcie mojego autorstwa to jeszcze usłyszałam parę niemiłych rzeczy i sygnał odkładanej słuchawki zamiast : Przepraszam

A zdjęcie ma z dwa lata i wtedy ogłaszałam się z nim w internecie .To były moje pierwsze kurczaki dlatego tak dodrze je znam ( zdjęcie)
_________________
mania7208
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-02-28, 09:03   

mania7208 napisał/a:
-ale wiecie jak się wczoraj źle czułam nie dość,że do faceta zadzwoniłam i zapytałam się tylko czemu wstawił zdjęcie mojego autorstwa to jeszcze usłyszałam parę niemiłych rzeczy

To nie Ty powinnaś się źle czuć, tylko on. Nie daj sobie w kaszę dmuchać. Z takimi cwaniakami trzeba krótko. I nie Ty masz się czuć winna. Ja jestem z tych wrednych, więc gdyby mnie tak potraktował, to na drugi dzień byłby zgłoszony na policję. Bo co innego jest nieświadomość, a co innego działanie z premedytacją i chamstwo.
Nie przejmuj się.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
nicto 
kury, ptaki wodne


Województwo: śląskie
Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 66
Wysłany: 2011-02-28, 11:41   

w tym temacie http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=6778 została podana strona do programu w którym można przynajmniej w minimalnym stopniu zabezpieczyć swoje zdjęcia znakiem, zamieszczając jakiekolwiek zdjęcie na jakiejkolwiek stronie w necie warto zamieścić z takim znakiem, najlepiej w takim miejscu aby nie możliwe było jego od cięcie. Tak jak np. http://www.forum.woliera....na_2008_513.jpg
tego zdjęcia raczej już nikt nie użyje w sieci. oczywiście tak jak pisane w tamtym temacie usunięcie takie znaku jest możliwe jednak jest pracochłonne, i raczej ci którzy chcą najprostszym sposobem wykorzystać jakieś zdjęcie nie będzie chciało im się bawić w usuwanie znaku. łatwiej będzie im zrobić własne fotki. może w tedy jakoś się ukróci ten proceder.
Ostatnio zmieniony przez nicto 2011-02-28, 11:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-02-28, 12:08   

Program rewelacyjny. :d
Brakowało mi trochę jednoczesnego wyboru znaku graficznego i tekstu, ale można sobie z tym poradzić najpierw robiąc jedno, a później drugie na tych przerobionych plikach.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-02-28, 18:38   

Tylko jak ktoś wstawia sporo zdjęć, to czasochłonne każde oznakować. Wtedy liczy się na rzetelność innych.
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-02-28, 19:20   

Dorota71 napisał/a:
Tylko jak ktoś wstawia sporo zdjęć, to czasochłonne każde oznakować.

Ano właśnie nie. Wskazujesz które pliki ma tak oznaczyć, ustawiasz jakiej wielkości mają być zdjęcia, jaki podpis albo znak graficzny i możesz to robić hurtem jednocześnie np. na 50 zdjęciach.
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
kopi 



Województwo: Dolnośląskie
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-01, 14:33   

Trochę zdrowego rozsądku! Robić awanturę za zdjęcia kurczaków. Chyba, że są to zdjęcia artystyczne, to jeszcze rozumiem.
_________________
Bogdan
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-03-01, 14:40   

kopi napisał/a:
Trochę zdrowego rozsądku! Robić awanturę za zdjęcia kurczaków.

Kradzież to kradzież. Gość nie skopiował sobie tych zdjęć, żeby pooglądać. Nie zrobił tego nawet po to, żeby po prostu komuś pokazać na forum. Zrobił to w celach zarobkowych. I tak naprawdę oszukał ludzi, bo nie sprzedaje tego co pokazuje na zdjęciach.
Nawet jeśli wstawił zdjęcie, to mógł po prostu wpisać źródło. A tak nie dość, że to zrobił, to jeszcze był bezczelny kiedy ktoś mu o tym powiedział.
Nie byłoby sprawy gdyby powiedział "ok, zaraz zdejmę, przepraszam".
Nie masz kogo bronić. :?
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
mania7208 


Województwo: podlaskie
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 7
Wysłany: 2011-03-01, 15:43   

kopi : źle to rozumiesz ja nie zrobiłam nikomu awantury tylko zadzwoniłam i się zapytałam Dlaczego i zamiast wytłumaczenia dostałam wiązankę.

Ale to jeszcze mały problem facet teraz się mści na mnie za to, że allegro zawiesiło mu konto i dostaję teraz meile o bardzo, bardzo obraźliwej treści.

Który poważny hodowca napisze do kogoś takiego meila.
Odradzam zakupy u niego : benia <benia511@interia.pl> to jego meil.
_________________
mania7208
Ostatnio zmieniony przez Iro_mak 2011-03-01, 22:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sylwia2401 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 165
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-03-01, 16:37   

kopi napisał/a:
Trochę zdrowego rozsądku! Robić awanturę za zdjęcia kurczaków.

Właśnie trzeba reagować od razu,bo inaczej złodziej się rozzuchwali.
 
 
kopi 



Województwo: Dolnośląskie
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-02, 08:08   

Jeżeli poniosłaś związku z tym zdarzeniem jakąś szkodą, to oczywiście można do tego kogoś mieć pretensje. Ale jeżeli nie, to nie ma żadnej sprawy. Po prostu chciał pokazać nie koniecznie swoje okazy tylko jak wyglądają i skorzystał z ogólnie dostępnych nie zastrzeżonych i nie zakazanych źródeł. Nikomu krzywda się nie stała. Chyba, że poniosłaś związku z tym jakieś straty.
_________________
Bogdan
 
 
Ann 



Województwo: lubuskie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Cze 2008
Posty: 374
Wysłany: 2011-03-02, 19:42   

kopi napisał/a:
Jeżeli poniosłaś związku z tym zdarzeniem jakąś szkodą, to oczywiście można do tego kogoś mieć pretensje. Ale jeżeli nie, to nie ma żadnej sprawy.

No proszę Cię... :? Poczytaj trochę.
Jak to nie ma sprawy? Teraz ukradł zdjęcia, a za chwilę nie będzie miał oporów, żeby np. ponaciągać ludzi na wpłatę jakieś kasy za coś co nie istnieje.
Jeśli ukradnę Ci samochód, żeby sobie pojeździć to oczywiście nie będziesz miał pretensji?
Albo zawołam znajomych i porobimy sobie w nim i na nim zdjęcia. Bez Twojej zgody i wiedzy oczywiście. :d
_________________
orpingtony, cochinka miniaturowa, leghorny, nioski jarzębiate, perliczki białe i lawendowe :-)
----------------------------------------------------
szukasz zwierzaka dla siebie? -----> http://azg.org.pl
 
 
sylwia2401 


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 165
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2011-03-02, 20:26   

Dla mnie to dyskusja skończona,skoro sprzedaje swoje ptaki, to niech pokazuje swoje zdjęcia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14