Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
WOLIERY DLA BAŻANTÓW!
Autor Wiadomość
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2008-12-23, 09:30   

Ja też trzymam same samce 5 szt.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
rad951 


Województwo: wielkopolskie
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 2
Wysłany: 2008-12-23, 20:20   

Chodziło mi o trzymanie wszystkich razem: parki tej odmiany, parki tamtej. Chciałbym miec parki (nie koniecznie parki, ale lepiej tak) poszczególnych odmian- dla urozmaicenia. Czyli musze trzymać odzielone od siebie parki? Zadaje te pytania ponieważ lepiej jak by było jedne wspólna woliera, ale jak trze to trze :( A czy mógl bym mieć przedzieloną woliere na pół (z jednej strony samce a z drógiej samice)? z góry dzieki

A jakie wymiery bym musiał mieć do parki bażantów?
Ostatnio zmieniony przez rad951 2008-12-23, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2008-12-23, 20:59   

1 parka, 1 woliera. Woliera minimum 9 m2 na parkę bażantów i tu mówię o tych najmniejszych, czyli złote.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
nyszka 



Województwo: Śląskie
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 238
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2008-12-23, 22:32   
   Nr Tel.: 694 310 917


rad951, taka chyba dobra rada :P najpierw wybuduj wolierę, a potem martw się o to co w niej zamieszka. W jednej wolierze jedna para, lub rodzina czyli jeden samiec i kilka kurek, bo powinieneś pamiętać, że bażanty złoty czy bananowy zadowoli się dwoma- trzema kurkami, ale samcowi bażanta diamentowego to już może nie wystarczyć. Bażanty są dość jurne :d a diamenty potrafią nawet zabić w czasie lęgów samicę, dlatego dobrze jest jeżeli na jednego samca przypada więcej samic ;)

Co do wielkości woliery to złote trzymałam w wolierce 3/2/2m, natomiast rodzinę diamentów mam w wolierze 5/4/2m.
_________________
www.agarys.pl
 
 
bażant 


Dołączył: 25 Sty 2007
Posty: 49
Wysłany: 2009-01-21, 17:30   

Dużo osób pyta o wilkość woliery, jaka powinna być minimalna wielkość woliery. ja jestem zdania że trzeba zwasze zrobić jak najwiekszą. poprostu pomysleć ile mam miejsca i jaką duż wolierę mogę wybudować. Bazanty dotyczy to wszystkich gatunków potrzebują przestrzeni. Im większa woliera tym łatwiejsza hodowla i ładniejsze ptaki. Ja zawsze radze lepiej 10metrów za duża niż 1cm za mała :)
 
 
kuba8321 


Województwo: małopolskie
Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 18
Wysłany: 2009-12-20, 08:12   

Witam. Chciałbym zacząć chodowle bażantów łownych. Przez jakiś czas bardziej fascynowały mnie kury i gołębie a le będzie u mnie budowane pomieszczenie gospodarcze o wymiarach 3m dł, 2,70m wys, 2m szer. W środku na dole oczywiście kurki dla nich dobudowany wybieg nie zadaczony i nie ośatkowany od góry ewentualnie kaczki.
W kurniku chciałbym też trzymać klatki królików i przepiórek chińskich. No ale mowa o wolieże dla bażentów. Myślę o wolieże 3m dł, 2m wys i 2 m szer. Po bokach mata trzcinowa od przodu siakta powlekana pcv a od góry przeźroczyste zadaszenie.
Jak by co to mnie poprawcie.
 
 
SZYMON.CHMIEL 
POZDRO SZYMON


Województwo: MAŁOPOLSKIE
Wiek: 40
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 29
Skąd: PACZÓLTOWICE
Wysłany: 2009-12-26, 21:54   
   Nr Tel.: 515120615


jak myslicie z takich paneli ogrodzeniowych był○a by dobra woliera dla bażantów ?? foto w linku http://www.allegro.pl/ite...00mm_kolor.html czekam na odp ?
_________________
POZDRAWIAM SZYMON gg 6567017 kom 515120615
 
 
 
zajac 


Województwo: podkarpackie
Wiek: 48
Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 123
Skąd: Rybotycze
Wysłany: 2009-12-27, 07:17   

no cóż, bażant by przez to nie przelazł, ale małe drapieżniki a jakże. Długo nie cieszyłbyś się hodowlą moim zdaniem
 
 
robert 1 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 66
Skąd: Janików
Wysłany: 2009-12-27, 12:09   

Ogrodzenia panelowe nie nadają się na woliery są niebezpieczne dla ptaków,pod względem rozstawu między pionowymi drutami. Pozdrawiam.
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-12-27, 13:54   

robert 1 napisał/a:
Ogrodzenia panelowe nie nadają się na woliery są niebezpieczne dla ptaków,pod względem rozstawu między pionowymi drutami.

Hmmm.
Rozstaw między prętami jest szeroki i zaprasza do wnętrza drapiezniki. To jest mankament tego.
Kolejny to, że jest bardzo sztywne i płochliwe ptaki jak niektóre bażanty mogą podczas spłoszenia sie w wolierze która będzie sporej długości, uderzyć z impetem w nie i coś sobie zrobić.
Na pewno nadają się one do ogrodzenia zwierząt i kaczek, kur, gęsi - tych ptaków które są użytkowe.
Z gęsi ozdobnych tez by można było je utrzymywać na wybiegu z takiego ogrodzenia ale na dole nalezało by w okresie lęgów zamontować dodatkowo siatkę jeszcze drobną by młode nie powychodziły.
Kury ozdobne te większe też bezproblemowo. Oczywiście nalezy się liczyć z tym że coś nieproszonego może nam wejść, ale jeśli będzie to tylko wybieg i będziemy ptaki zaganiać do kurnika na noc to nic nie powinno się stac.
Takie ptaki jak pawie, spokojne gatunki bażantów mogą być bo raczej się nie porozbijają.
Ogólnie można by było trzymać ptaki w takich zagrodzeniach ale gęstośc prętów musiała by być większa by uniemożliwić ataki drapieżników.
Woliery jak by były małe (10-16m2 a nawet chyba i 20m2) to raczej ptaki nie powinny się w nich zbytnio płoszyć.
Wszystko ogólnie zawsze zalezy od tego, co chcemy w tym trzymać, jak woliery będą zrobione i wyposażone w środku (urozmaicenie terenu też), czy nas na to stać i w jaki sposób zabezpieczymy ptaki.
Tu trzeba wziąść pod rozważenie wszystko.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
Ostatnio zmieniony przez wanted 2009-12-27, 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
robert 1 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 66
Skąd: Janików
Wysłany: 2009-12-27, 14:06   

Ale tu chodzi o woliere dla bażantów a ja osobiście nie zrobiłbym jej z paneli ogrodzeniowych!!! :aniolek:
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-12-27, 14:41   

robert 1, budujesz wolierę o 3 ścianach całkowicie zabudowanych i dach na niej. Przód wykonujesz z tych paneli, nawlekasz na to drobną siatkę jeszcze uniemożliwiając wejście wróblom i drapieżnikow, a także ucieczkę młodych po wykluciu i już jest dobrze.
Oczywiście w takim rozwiązaniu woliera najlepiej by miała kształt prostokonta i bok z paneli był by jednym z tych dłuższych. Uniemożliwi to wówczas po spłoszeniu się ptaków uderzenie w nie gdyż będą uciekac w inną stronę - wzdłuż woliery a na jej końcach będą ściany lite.

Koszt większy zapewne ale też janie można to zrobić i będzie bezpiecznie.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
SZYMON.CHMIEL 
POZDRO SZYMON


Województwo: MAŁOPOLSKIE
Wiek: 40
Dołączył: 11 Sie 2008
Posty: 29
Skąd: PACZÓLTOWICE
Wysłany: 2009-12-27, 15:50   
   Nr Tel.: 515120615


dzięki za info jest to ładne i w miare tanie wiec dlatego napisałem a chce zrobic woliere z 3 stron osiatkowana a z 1 strony tylko sciana zeby byla murowana bedzie to woliera dołączona do budynku gospodarczego ale skoro nie zdaja ogrodzenia palelowe rezultatu to zainwestuje w siatke na woliery o oczkach 2*2
_________________
POZDRAWIAM SZYMON gg 6567017 kom 515120615
 
 
 
robert 1 



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 66
Skąd: Janików
Wysłany: 2009-12-27, 16:33   

SZYMON.CHMIEL, I to będzie chyba lepsze rozwiązanie.
 
 
 
tragopan 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Śląski
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2006
Posty: 231
Skąd: Aleksandria
Wysłany: 2009-12-27, 21:49   
   Nr Tel.: 504 008 332


SZYMON.CHMIEL, Przecież możesz kupić siatkę i z kątowników pospawać ramki. Takie ramki to jak panele ogrodzeniowe. Tylko siatkę weź o drobnych oczkach, tak żeby nic nie weszło. Zawsze możesz zdemontować, lub przenieś. Tylko dobrze zabezpiecz przed drapieżnikami.
A jak chcesz mieć więcej wolier, to poczytaj na stronie jak je można zrobić .
http://www.tragopan.pl/info/woliera.html
_________________

Hodowla głuszcowatych
Hodowla przepiórek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11