Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 26 Marca 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
WOLIERY DLA BAŻANTÓW!
Autor Wiadomość
kamillo1395 

Województwo: Łódzkie
Wysłany: 2009-12-29, 19:49   

czy taka woliera dla bazantów kroleswkich moze być???
czy powinienem z niej cos wyzucic??

dzik 

Województwo: wielkopolska
Wysłany: 2009-12-29, 23:28   

kamillo1395, na bażantach osobiślie to ja za bardzo się nie znan ale za to na roślinach troche się znam i widze że masz tam posadzone 2 jalowce i thuje globoza (czyli ta okrągła roślina) ta thuja jest trująca dla zwierząt czyli jak ją zje to może zdechnąć niewiem czy akurat bażant może ją zjeść ale ja bym nie ryzykował i ją przesadził.
Ostatnio zmieniony przez dzik 2009-12-29, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  

kamillo1395 

Wysłany: 2009-12-30, 00:38   

ale jak co zje ???
juz mialem tam bazanty i nic im nie bylo...

Pozdrawiam :)

000 

Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2009-12-30, 09:02   

kamillo1395 napisał/a:
juz mialem tam bazanty i nic im nie bylo...

Ptaki też mają swój instynkt i niektórych rzeczy nie ruszają mimo iż nam się wydaje.
Według mnie mogą tam być, pamiętaj tylko że bażanty te mają długie ogony (samce) i powinny mieć możliwość swobodnego obracania się w wolierze.

kamillo1395 

Wysłany: 2009-12-30, 10:50   

no wlasnie mi o to chodzi ze maja dlugie ogony.
chodzi mi o to ze co powinienem odjąć czy wyzucic..?

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 157 razy
Wysłany: 2009-12-30, 15:01   

kamillo1395, Przydała się długa żerdż od siatki do siatki bo te drzewko dosyć mizernie wygląda, królewskie to cięższe bażanty i powinny mieć żerdż do siedzenia na tyle wys. aby ogon nie dotykał ziemi.

Co do roślin to moje ich nie ruszają lubią sobie siedzieć pod nimi.
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

kamillo1395 

Wysłany: 2009-12-30, 20:02   

aha, ok dzieki...
a jak jest tyle krzewów i różnosci to samiec nie bedzie sobie lalmal ogona??

SZYMON.CHMIEL 
POZDRO SZYMON

Województwo: MAŁOPOLSKIE
Wysłany: 2009-12-30, 20:02   
   Nr Tel.: 515120615

witam mam plan zbudowac woliere 7x3 metry i podzielic ja na 2 czesci woliera jeden bok 7 metrow był by dołączony do mojego budynku gospodarczego (stodoła) 2 mnijesze boki z blachy i pozostały 7 metrowy przód był by osiatkowany co sadzicie o takim rozplanowaniu chce tam miec po 1 kogucie i 2 kurki bazanta zlotego i srebrnego dobry pomysł czy nie
Ostatnio zmieniony przez SZYMON.CHMIEL 2009-12-30, 20:10, w całości zmieniany 1 raz  

bażant
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-14, 13:26   WOLIERA Z PANELI OGRODZENIOWYCH

Wolier z panlei ogrodzeniowych jak najbardziej będzie dawać rade tylko dla ptaków, które nie są zbyt płochliwe, ja źwiczyłem takie zagadnienie dla kur i sprawdza sie super, wyjątkowo szybki montaż.

Ja uzywałem takich paneli ogrodzeniowych pwlekanych jak tutaj. Wysokość 2,5 metry jest idealna i piaty panel idzie na góre, zrobienie dźwiczek to kilka minut, wyciąłem drzwiczki piłka do metalu.

Mikołaj Piechocki 
Mikołaj Piechocki

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2010-07-29, 22:52   
   Nr Tel.: 784913218

Albo od wewnątrz przymocować siatke i nie będą się rozbijąły.
najlepiej zrobić kilka żerdek bo na noc bazanty złociste , bananowe i diamentowe szukają najwyższego miejsca. tydzien albo dwa przed zasiedleniem posiej mieszanke pszenicy i trawy będom się cieszyły. Ale kawałek musi zostać piaszczysty najlepiej jak by znajdował sie pod zadaszeniem.

damian8-4 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2014-02-12, 18:53   Woliera dla B. Złocistych /pierwsza budowla

Myślę że wiosna już blisko ;) ,bo chcę zacząć budowę woliery.Miejsce już mam wyznaczone co było chyba najbardziej trudne.Na początku myślałem o miejscu po garażu ponieważ był wybetonowany a w jednej książce przeczytałem że najlepsze będzie takie rozwiązanie ,plus 15 cm piasku.Tylko że z drugiej strony bez roślinek byłyby te zwierzątka i musiałbym zrobić jakieś drenaże......Koniec końców , postanowiłem przeznaczyć inne miejsce na tą wolierkę,mam wolne pomieszczenie gospodarcze 3x3 to byłby swego rodzaju kurnik.Z niego wybiłbym przejście do woliery zew. 6x3 w ogrodzie. Różne są opinie....mnie najbardziej ciekawi czy bażanty same wejdą z zew do wew. (w razie czego zimą będą tam siedzieć)jeśli przez jakiś czas bym je tam trzymał i karmił to może się nauczą że jest tam jedzenie i same będą wchodziły? ;) . Na zew. jest drzewko ,papierówka-oprócz spadających jabłek chyba nic im z jego strony nie grozi.Myślałem jeszcze dosadzić jakiś bluszcz,orzech laskowy(bardzo ładny krzaczek rośnie),może też bukszpan.Zastanawiam się nad dachem ,skoro będą mieć wolierę wew.to po co ten dach...Tu wracam do poprzedniego pytania czy wejdą do środka w razie deszczu itp.Bo niezadaszona woliera będzie fajnie wyglądała pod względem roślin w niej rosnących,ale też przecież bażanty nie mogą zmoknąć i moknąć.Jeszcze jeden temat odnośnie siatki ,z forum wywnioskowałem że najlepiej chyba jeśli będzie 19x19 ,ja myślałem o 25x25.Tylko że u mnie kun jest jak wróbli :P ,lisów pewnie też :) .Nie wiem czy przez siatkę 19x19 dosyć dobrze wszystko widać ,było tam zdjęcie ale nie otwarło mi się.Dodam że mam na myśli siatkę zgrzewaną ,kwadratowa.W takiej wolierze jak opisałem myślę że 1-3 ptaków mogę spokojnie trzymać ,plus coś jeszcze ale to już temat na kiedyś ..

4aqua3 
3mam qrki dla jaj

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2014-02-12, 21:54   

damian8-4, moje bażanty okrągły rok przebywają pod chmurką, chociaż mają kurnik, do którego wchodzą, aby schować się przed letnim słońcem. W sezonie lęgowym czasem któraś samica założy w nim gniazdo i wysiedzi młode.

Wielokrotnie próbowałem "nauczyć" swoje bażanty chowania się przed mrozem, czy śniegiem zamykając je na noc, jednak bezskutecznie.

W nocy siedzą na drzewach bez względu na pogodę. Nie ważne czy pada deszcz, śnieg, czy jest +20*C, czy -20*.
Najważniejsze jest, aby dostawały pełnowartościową karmę dostosowaną do pory roku.

Moja woliera jest gęsto obsadzona krzewami i drzewami oraz rośnie w niej trawa i różne chwasty (teraz akurat bażantom towarzyszą kaczki biegusy, które zrobiły niezłe błotko). Mam w niej wiśnie, śliwkę, sosny, świerk, porzeczki, wierzby ale najchętniej siedzą w gąszczu dzikiego bzu. Wszystko przycinam, by nie wrastało w górną siatkę.

Jej wymiary to 6x11x2. Siatka wokół - pleciona, druciana o oczku 20x20 mm, drut 2mm, z góry pleciona (firma Linarem) 25x25 mm.
Wróble są wstanie przecisnąć się przez siatkę górną, a myszy przez oczka bocznej (nimi się nie przejmuję, bo bażanty polują na nie, szczególnie lubią ledwo urodzone golasy - widziałem raz jak się o nie aż biły).

Hoduję bażanty srebrzyste i diamentowe - razem + mnóstwo młodych w sezonie.

Sandrzej 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2014-03-25, 15:10   Siatka przy budowie woliery

Witam forumowiczów, prosze o pomoc. W najbliższych dniach mam zamiar "przerobić" woliere ok 60m2 dzieląc ją na mniejsze części by trzymac kilka gatunków odrębnie wraz za malym wybiegiem ok 4mx2m. Woliera ma ok 2m wysokosci. Powiedzćie co myślicie by wewnętrzne "ścianki" w wolierze dzielić np do metra wysokości siatką druciana o oczku szesciokątnym 25mm a pozostałą częsc tj od 1m do 2m wysokości siatka polietynową od oczku 4cm lub 6cm, którą zasadniczo używa się tylko do przykrycia góry woliery. Nie ukrywam, że chodzi o koszty. Natomiast nie ma zagrożenia atakiem kun, kotów bo i tak na noc bażanty byłyby zamykane do szczelnego pomieszczenia. Chodzi tylko by oddzielić od siebie łowne od srebrzystych. A przy okazji czy do woliery bażantów łownych moge dołożyć rodzinek np araucan 1+3 czy raczej będzie konflikt?

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 157 razy
Wysłany: 2014-03-25, 16:37   

Sandrzej, Jak nie chcesz aby nie było agresji to wewnętrzne ścianki musisz dodatkowo czymś zakryć na wys. ok. 1 m, tak aby ptaki się nie widziały - mata słomiana, trzcina itd. 25 mm siatka sześciokątna nie zabezpieczy przed wzajemnym dziobaniem. Górna część może być z siatki polietynowej
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

marlena j 

Województwo: kujawsko pomorskie
Wysłany: 2014-04-15, 12:48   

mam pytanie ,po świętach zaczynamy budowę duzych wolier dla bazantów ,jako fundament miały być wkopane płyty betonowe ale teraz zastanawiam się czy nie lepiej będzie odlać fundament głębszy na wypadek gdyby chciał się dostać szczur do bażantów.... może ktoś wie jak głęboko może się podryć to dziadostwo?
w zeszłym roku w starej wolierze miałam przepiórki z bazantami i od jednej strony nie było fundamentu i zjadł wszyskie przepiórki.

Odpowiedz do tematu