Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mirek_60
2011-01-09, 01:54
Bażanty łowne :D
Autor Wiadomość
dino15124 


Województwo: Śląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-05-01, 07:54   Bażanty łowne :D

Witam :D Wczoraj udało mi się nabyć stadko bażantów mongolskich:dwie kurki i kogut :p Miesiąc temu gdy zaczołęm budowę woliery w ogródku na polach za ulicą codzinnie było słychać głośne toki bażanta który przywoływal samicę. Wczoraj gdy pojechałem po odbiór mojego stadka hodowca zapewniał mnie że są ciche i nie wydają takich dzwięków jak ich polni kuzyni ;p Jednak wieczorem i kogut z mojego stadka zaczoł wydawać dźwięki jak tokujący dziki kogut 8) Dziś około 5:00 rano zbudziły mnie toki mojego kogutka. Z oddali było slychać nawoływanie drugiego tego samego którego miałem okazję widzieć i słyszeć codzinnie na polach sąsiada :) Bażanty dosłownie przekrzykiwały się na wzajem. W pewnej chwili słyszę poderwanie do lotu bażanta z pobliskich pól. Było cicho więc wszystko doskonale słyszalem ;) Wchodzę do okna a ten zadziorny kogutek stoi obok mojej woliera napuszony i zezłoszczony że na jego terenie pojawł się rywal ;p przez godzine skrzeczaly jak głupie bałem się żeby nie obudziły sąsiadów :D 10 minut i cisza. Dziki kogut wbiegł na chodnik postał z minutkę i oznajmił "kto króluje na tym terenie" przeraźliwe głośnym skrzyknięciem :cfaniak: Na to odpowiedział mu mój kogut tym samym :lol: :lol: dziku się rozzłościł podbiegł pod wolierę i zaczął wydawać agresywne "kwoczenie" i tak do 6 rano. Potem gdy już zrobiło się całkiem cicho poszedłem spać dalej :P Gdy o 8:30 poszedłem dać mojemu stadku świeże mlecze spłoszyłem z ogródka tego dzikusa bacznie pilnującego mojego kogutka pod wolierą ;p Ooo wlaśnie mój kogutek zaczoł tokować ;p Chyba sąsiad z pobliskich pól zaraz przyleci go odwiedzić :hahaha: jesli coś będzie się działo bede zdawał dalsze relacje :d Pozdrawiam!
_________________
wito
 
 
 
dino15124 


Województwo: Śląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-05-01, 13:08   

I przyszedł :d około godz. 13:00 usłyszałem głośny skrzek lecz z całkiem innej strony niż mam wolierkę. :D Usiadłem na ławce za ogrodem i zobaczyłem dzikuska pod płotem :p Wychylił się wyszedł obok furtki zobaczył mnie i "kic" w trawkę ;p Chwilke późnij przyszedł pod płot i czmych wskoczył do ogródka z wolierą :d Obejrzał moje stadko,napuszył się i gdy znów mnie zobaczył szybkim krokiem poszedł w stronę ulicy. Około godz. 14:00 wszedłem do innej części ogródka oddalonego od woliery. odpowiadał na skrzeczenie mojego kogutka na środku ulicy 8) Nim zauważyłem znów znalazł się w ogrodzie. Pochodził troszke,pooglądał i potem go niechcąco spłoszyłem ;/ Miałem okazje zrobić fotki ale pip bateria :x padła . No ale cóż wieczorem albo jutro rano znów przyjdzie więc pobawie się troche w ornitologa i bede obserwował jego zachowanie :)
_________________
wito
 
 
 
dino15124 


Województwo: Śląskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 11
Wysłany: 2010-05-02, 09:50   

Dziś rano ani do teraz dzikuska nie widziałem :D Ale słyszę go nie opodal więc będe cztował z aparatem może zrobię mu jakieś zdjęcia i wstawie :) Pozdrawiam!
_________________
wito
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14